Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megfigyelted már, milyen...

Megfigyelted már, milyen hatást vált ki belőled a zene, amit hallgatsz? Tudatosan hallgatsz zenét?

Figyelt kérdés
Én erre most jöttem rá, 22 évesen. 1 éve figyelem tudatosan, és most jöttem rá, hogy a zene nagy mértékben tudatmódosító szer. Minden zenének megvan a maga hangulata, amit az emberek általában átvesznek. Általánosságban. Csak kevesen figyelik tudatosan. Nagyon sok féle zenei stílust ismerek, mert mindig nagy zenehallgató voltam, így visszamentem 16 éves koromra, és végighallgattam minden zenét, amit eddig ismerek, immár tudatosan, és valamilyet már képtelen voltam hallgatni, annyira rossz érzésekkel töltött el. Volt másik példa is persze. Van olyan zene, amit szeretek, közel áll hozzám, de ha hallgatom szomorkás hangulatba kerülök. Így már nem szoktam. Sokan ha idegesek, "zúzós" zenét hallgatnak, ha szomorúak, szomorkást, amitől "megnyugodnak", mert a zene hasonló hullámokat bocsát ki magából, mint amilyet ő is sugároz, így ezzel tud azonosulni, de ettől csak még szomorúbb lesz, vagy még idegesebb. Mostanában inkább már, nem tudom itt ki mennyire ismeri, ambient-et szoktam hallgatni, ezek ilyen szöveg nélküli zeneszámok, általában nyugtató dallamokkal, és naponta általában csak estefelé. Mert megfigyeltem azt is, hogy ha egy nap egy ember, sok zenét hallgat, esetleg vegyesen, az összezavarja, mind a gondolatait, mind a testét. Ki hogy vélekedik erről? Most ne legyetek elfogultak, hogy ti meghallgattok mindent, és szeretitek amit hallgattok, mert persze, szeretitek, és "jót" vált ki belőletek. Az olyan emberek véleményére vagyok kiváncsi, akik megfigyelték ezt, mit gondolnak erről, mert igazából ez egy olyan dolog, ami szerintem nagyon fontos, és ebben biztos vagyok, hogy így van, ahogy gondolom. Ha nem is teljesen így, de nem hülyeség, amit leírtam.
2011. okt. 15. 12:24
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én mindig tudatosan választom meg, hogy mit hallgatok.

Amikor a "régi énem" azaz a fiatalságom "realista vidám melankóliája" tör rám, akkor Depeche Mode.

Amikor kicsit líraibb a hangulatom, Chris Rea.

De a legtöbbször meg az ilyen Boris Brejcha, Hozho és egyéb tüctücminimál technó.

2023. okt. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!