Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Joggal érzem ezt a hiányt?

Joggal érzem ezt a hiányt?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom és tapasztalom, hogy életbéli tanácsokért senkihez nem lehet fordulni. Mindenkinek van egy adott szakterülete amihez ért, de minden másban kevésbé informált. Nincs egy példakép sem, öregeket érzek egy szinten magammal és maximum a történelemből meríthetek példaképet. Nincsenek bölcs vének, olyan mintha mindenki elveszettül bolyongana. Nemrég beszéltem egy ismeretlen idős emberrel és habár a beszélgetés jó volt, meglepően jó, de csak egyetérteni és vigasztalni tudott.

Minden történetben, minden történelmi személynek voltak inspirátorai, olyan akire hallgattak, minden történetben van aki utat mutasson. HOL VANNAK EZEK AZ EMBEREK?


2011. okt. 15. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, senki sem lehet tökéletes. Senki sem érthet mindenhez, pláne ma, amikor annyi mindenhez kellene érteni, de a történelmi példaképek sem voltak tökéletesek, csak rájuk rakódott az évszázadok idealista cukormáza.

Egyébként, léteznek ma is példaképek, a szüleimtől és a nagybátyámtól megtanultam, hogy a család a legfontosabb, az egyik tanárom megmutatta, hogy hogyan használjam a fejemet, és hogy mekkora hatalom a tudás. Egy ismerősöm megmutatta, hogy az ember hatvan fölött is lehet lélekben húszéves, volt olyan, aki a becsületre tanított, volt olyan, aki mások tiszteletére, volt aki az önfeláldozásra.... Ezek az emberek ezt a tudást nem a beszéd, hanem a tetteik útján adták nekem át. Külön-külön nekem mindegyik példakép volt, mert az ő útjukat, pontosabban annak egy részét szeretném járni. Ha odafigyelsz, még a legegyszerűbb emberben is találhatsz valami olyat, ami hasznodra válhat, és amiben ő példát mutathat neked. Nyisd ki a szemedet!

2011. okt. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia,


Még nem találtad meg. Én sem. Vannak, akikre felnézek, de nem minden életterületen. Pl.: Robbie Williams: Jó énekes, inspiráló már a tekintete is. Ott van az arcán az a pajkos, de már érett ember vonása is. És akkor, hogy teljes legyen a kép: drogozott. Igen ám, de kilábalt belőle. És én ezért tisztelem. Mert volt ereje összeszedni magát.

Ő is hibázott, mit mindannyian. De azt tudta mondani: ebből elég. Nem példaképem, de tisztelem, mert nagy ember lett (ezt nem csak mint énekesre értem).

A lényeg: Nem kell valakinek tökéletesnek lennie ahhoz, hogy példakép legyen. Olyan embert úgysem találsz, aki tökéletes, max olyat akiről te hiszed majd, hogy az.


És miért csak 1 embert keresel: Minden emberből vedd ki azt amire szükséged van, és ők együtt legyenek a minták előtted.

Ha 10en, hát tízen lesznek. Nincs az előírva, hogy csak 1 inspirálója legyen az embernek. A szüleid is egyfajta minták nem? Általuk lettél olyan, aki vagy. Általuk lettél kíváncsi, kutakodó, ők neveltek ilyennek. És a kérdésed tartalma alapján jó csinálják/csinálták.


Ha meg szerinted nincsenek már útmutató emberek, akkor Te magad élj úgy, hogy másoknak utat tudj mutatni.


Egyébként szívesen beszélnék veled msn-en, esetleg 'tanács'-gondolatcsere vagy barátkozás céljából.

2011. okt. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

19:00


Én nyitott vagyok, tehát rendben. Írj privát emailt, mert én nem tudok. Akartam ide írni választ a kommentedre, de akkor inkább majd ha írtál.

2011. okt. 15. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!