Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van valami normális, mondaniva...

Van valami normális, mondanivalóval is rendelkező anime, amiben nem csak gyilkolás és világmegmentés megy?

Figyelt kérdés

Nem vagyok valami nagy rajongó, rühellem a >.< fejű kolbászkarjuk fel-le rángató figurákat, amik idétlenül ordítoznak.

De azért a Death Note-ot, az Air-t, a Vampire Knight-ot, a Full Metal Alchemist/BH-ot, Sámánkirályt megnéztem, mert legalább valami újat is mutattak, és nem csak a vér fröcsögött.

A Narutót, Bleach-et és a hozzá hasonlóakat sose szerettem, a Chrno Crusade-et és a Dir en Grey-t kezdtem el nézni még régebben, de pár részig jutottam csak.


Tudna valaki mondani valami jót?


2011. okt. 17. 21:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%
Elfen Lied. Ez viszont véres eléggé. De ettől függetlenül mély mondanivalóval rendelkezik, alapmű. :)
2011. okt. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én a Monstert láttam nemrég, bár ebben is van gyilkolás, de elég realisztikus, semmi fantasy elem nincs benne. A főszereplője egy Németországban élő idegsebész, aki megmenti egy kisfiú életét, pedig a kórház igazgatója arra utasította, hogy a polgármestert műtse meg. Kilenc év múlva újra találkozik a fiúval, aki időközben felnőtt. Kiderül, hogy egy pszichopata sorozatgyilkos életét mentette meg. Végül a doki útnak indul, hogy kideríse, kicsoda valójában a fiú, és hogy megölje. Arról megoszlik az emberek véleménye, hogy kicsoda valójában a címbeli szörnyeteg.
2011. okt. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
A Death Note tudtommal csak úgy hemzseg a vértől :D
2011. okt. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
ha Death note tesztett akkor a Code geass, más szerintem a One Piece annak az egyetlen "hátránya",hogy hosszú de sztem annál jobbat nem sokat találsz,
2011. okt. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Helo ajánlanék pár animét ami tetszett bár nem sokat láttam de ezek szerintem jók.

Eve no Jikan ,Haibane Renmei ,Byousoku 5 Centimeter az utolsó elég nyálas de szép

Ghost in the Shell ebben pedig van akció de azért mondanivaló is akad bőven ez régebbi de jó

és ajánlom a [link] vagy más egyéb animés oldalt lehet bennük téma szerint böngészni

2011. okt. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Sailor Moon... na jó, abban folyton megmentik a világot, viszont az olykor bugyuta vonal ellenére rettentően mély mondanivalóval bír.
2011. okt. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

A felsoroltak közül egyedül a Monster ígérkezik jónak, a többit mind ismerem, és nem tetszenek. A GITS túl modern, az Elfen lied-ről meg annyit áradoztak már nekem eddig, hogy inkább el se kezdem.

Köszönöm az eddigieket.

2011. okt. 17. 22:04
 8/22 anonim ***** válasza:

Az Eve no jikan tényleg nagyon jó, igazából arról szól, hogy milyen lesz az élet androidok között.

Esetleg a Mushishi, az misztikus és szerintem nagyon megható.

Sengoku Basara, történelmi akció anime.

Baccano!, maffia story a 30-as években.

Vígjátékok: Sayonara Zetsubou-sensei, Gintama

2011. okt. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Az én kedvencem a Higurashi no naku koro ni. Bár ebben is elég sok a vér, de elég mély mondanivalója van, nekem nagyon tetszett. Egy hátránya van, hogy ha először nézed az első évadot, semmit nem fogsz érteni belőle, egy nagy összevisszaság lesz az egész. Tehát előbb a második évadot kell megnézni, hogy értsd az elsőt. :D Én nagyon szeretem, bár a fantasy vonal erősen ott van benne.

Amit ajánlani tudok még, az a Hetalia. Bár szinte semmi komolyság és mondanivaló nincs benne. A világ országai vannak megszemélyesítve, akik eljátszák a történelmet. Semmi komolyság, de nagyon aranyos, és élvezhető.

Tudom, azt írtad, hogy ne legyen világmegmentés és gyilkolászás, de a Hellsing OVA szerintem egy alapmű. Igaz, hogy vámpíros, és véres nem is kicsit, de szerintem írtó jól meg van csinálva.


[link]

[link]

[link]


Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Remélem tudtam segíteni.

2011. okt. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Estleg regisztrálj be ide www.animeweb.hu

Nagyon sok anime leírása ott van, van ami letölthető,de a legtöbbet csak angolul esetleg felirattal lehet megtalálni.Alig néhány jön ki magyar szinkronnal.

2011. okt. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!