Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez is a média-manipuláció egy...

Ez is a média-manipuláció egy formája?

Figyelt kérdés

Amikor folyamatosan olyan műsorokat adnak, olyan főcímeket írnak, amelyekben kizárólag a gazdagság és a fényűzés a téma. Pl.:


"Csakis a leggazdagabb sztárok!" , "Megmutatjuk XY leggazdagabb emberét" , "Bemutatjuk hogy él az arisztokrácia" , "XY körbevezet minket fél Mo. kiterjedésű magánbirtokán" , "Belestünk XY palotájába" , "XY egy másodperc alatt annyit keres, mit egy átlag magyar 2 év alatt"(...)


Ez mire jó? Mert tudom, az általános közízlést üzleti okokból hajlítgatják bocskorszíjként, de az miért jó nekik, ha a sanyargatott nép a melóból hullafáradtan hazatámolyogva azt kell hallgassa/olvassa (egyik sem kötelező, ez igaz, de most nem is erről van szó), hogy hogyan él Marci hevesen miközben minden szóval azt sugallják, hogy ő maga nem ér semmit? Az embereknek miért jó, ha azt látják, ahogy pl. Győzike a s.ggét törli (már elnézést) az éves fizetésükkel, miközben egy szál gyufát sem tett keresztbe érte?


Ez szándékos, de miért? Lázítás? Sokkolás? Vagy szimplán a célközönség önbecsülését akarják porig rombolni?


2011. okt. 19. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ennek üzleti oka van, nem az átlag melósnak szól, hanem annak aki kicsit többet engedhet meg magának anyagilag, és keresi a trendi dolgokat amivel majmolhat bizonyos elit réteget, és ettől ő nagyobbnak, előkelőbbnek érzi magát. Az ilyen ember szerintem egy pitiáner senki, akinek nincs agya, de fizetőképes kereslet például egy aranyozott bidére, mert x-nek is olyan van.

A celebekről szóló híreket meg azért írják, és nagyon sokan olvassák is, mert az átlag polgár figyelmét eltereli a saját tényleges nyomoráról, hogy ez a probléma tényleg létezik. Pl Győzikéék adótartozása régóta téma. Sok embernek van még ilyen tartozása, az a különbség, hogy míg attól aki munkaviszonnyal rendelkezik, letilthatják a béréből, tőlük meg soha nem fogják beszedni, mert van pénzük ügyvédre, el tudják húzni az ügyet addig amíg el nem évül.

A rongyrázás engem is irritál, de ettől nem romlik az önbecsülésem, amíg tudom, hogy tisztességes munkával meg tudom keresni azt amiből megélhetek. Persze több jobb lenne. Nem is vagyok nekik célközönség.

2011. okt. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is az előző véleményen vagyok, talán annyit tennék hozzá, hogy ez a média (a megrendelők és tulajdonosok) általános színvonalát is mutatja. Sokan nézik, mert nincs más, észre sem veszik, hogy kábítják és manipulálják őket. És sajnos az ott dolgozók igényszintjét, képességeit is mutatja. Szándékos annyiban, hogy kizárólag a nézettség számít (a reklám miatt - nézd meg, hogy ezek környékén mit reklámoznak, és más helyeken mit), ha csökken, máris jön az újabb bumm a néző visszahódításáért.


Az ilyen egyszerűen nem kell nézni.

2011. okt. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Eszméletlen ez a népbutítás, ami nemzetközileg és itthon is folyik! Szerintem ezt csak úgy lehet leállítani, ha mindenki megválogatja, hogy mit néz, és idővel leszűkül ezeknek a hergelő műsoroknak a piaca, és nem fogja megérni ilyeneket gyártani.
2011. okt. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Antimod ***** válasza:
70%

Én két okot tudok mondani.


1) Erre van igény. A saját sorsukon javítani nem tudók / nem akarók így egy kicsit más bőrében érzik magukat.

2) Azt sugallják, hogy hajts, költs, mert csak az a jó élet, amit pénzen lehet megvenni.

2011. okt. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!