Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen törvény van arra...

Milyen törvény van arra nézve, hogy büntetik az esti, ill. éjszakai csendháborítást?

Figyelt kérdés
Pár fiatal lakik a mellettünk lévő lakásban, és bár mióta itt lakom, még sose volt buli, most mégis bömböl a zene. Igaz, hogy nem közös falnál vagyunk, hanem a lépcsőlejáró elválaszt minket, de ez szinte semmi. Minden áthallatszik, főleg mikor a lépcsőházban is rohangálnak, és ordítoznak, mint az idióták. Mit lehet ezekkel tenni? Azt ne javasolja senki, hogy tűrjem el őket, mert nem ez az első albérletem, és sokat tűrtem már az előző szomszédomnak is, ráadásul azzal közös falnál is voltam. Van valami törvény, ami szétrobbanthatná ezt a hétköznap esti fertőt? Olyasmi rémlik, hogy este 10 óra után már csendháborításnak minősülnek az ilyen partizások, de valami biztosat szeretnék tudni. Nem hívnék rájuk rendőrt, mert nem akarok nagy felhajtást, de ha így folytatódik, és éjfél után is itt fognak kurjongatni az alkoholisták, nem lesz más mód. Kérem, hogy aki már volt vagy van hasonló helyzetben, és hasonlóan szenved az ilyenektől, mit szokott tenni? Előre is hálás köszönetem!
2011. okt. 25. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, a pontos szabályt nem ismerem, DE nyugodtan hívhatsz rájuk rendőrt - este 10 után pláne -, ki fognak menni és visszább vetetik velük a hangerőt.

Személyes tapasztalatból tudom, mivel nálunk is volt már hasonló incidens. Ki is jöttek, nem is volt tovább viháncolás.

2011. okt. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 napietus ***** válasza:
a legpraktikusabb pedig ha rendőrt hívsz. amit tesznek, az 10 óra után szabálysértés, rendőr kijön és el van intézve.
2011. okt. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az úgy működik, hogy felhívod a rendőrséget, elmondod, hogy csendháborítást szeretnél bejelenteni, akkor átkapcsolnak a kerületi őrszobára, ott újból elmondod, hogy miért telefonáltál, név, cím. 10-15 perc múlva rendőrt vagy polgárőrt küldenek az adott címre, ahol elmondják a hangoskodóknak, hogy gyerekek, csituljatok, mert most még csak figyelmeztetünk, de ha újra ki kell jönnünk, akkor 30000ft-os büntetést kaptok. Hiába firtatják, nem fogják megmondani nekik, ki jelentette őket. Csináld nyugodtan, nem vagy köteles eltűrni semmit.
2011. okt. 26. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Ez várostól függ! Itt pl már vagy 6 éve eltörölték a csendháborítást mert a rendőröknek a gyilkosok hajkurászása helyett állandóan ki kellett vonulniuk mert a vénasszony bejelentette h hagosan szaladgál a fölötte levő lakásban a kutya...
2011. okt. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Egyelőre ez volt az első eset. Úgy döntöttem, adok nekik még egy lehetőséget. Az volt a mázlijuk, hogy viszonylag korán elkezdték a partizást, először csak az idióta rohangálásokat meg kurjongatásokat lehetett hallani, aztán olyan 10 körül megindult a tucc-tucc is, de viszonylag (kb. 15-20 perc) hamar kikapcsolták. Úgyhogy éjfélre már rég nem voltak sehol. Azt hiszem, már gyakorlott brigád lehet. Vagy csak reggel 8-tól volt órájuk, és azért zavarták le a dolgot hamar. Mindegy, a lényeg, hogy nyugalom van. És izgalommal várom a következő nagy bulit! :) Ekkor már alkalmazni fogom az elméletet a gyakorlatban is.
2011. okt. 26. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!