Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy amikor az...

Miért van az, hogy amikor az ember már vánszorog a 30 felé, konkrétan egy barátja sem marad meg?

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 01:19
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
ezt meg honnan szedted? Én már át is léptem a 30at, és néhány gyerekkori valamint sok középiskolai, majd első munkahelyi haverom, barátom van most is. Persze azóta volt lemorzsolódás ahogy jöttek, újak is.
2011. okt. 31. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Kissé általánosító a dolog, de ha ez az időszak egybe esik a családalapításokkal vagy új életvitel kialakítással, akkor valóban az egy olyan tényező, ami a régi kapcsokat gajra vágja, de optimális esetben újak lesznek idővel.


Ez viszonylag normális folyamat, hiszen a barátságok 99,99% az lokális alapú, vagyis az adott szimpatikus személlyel egy iskolába, munkahelyen vagyunk. Esetleg közelünkben lakik. Ha ez cserélődik, akkor a barátság is véget ér. Ugyan kinek hány általános iskola barátja van meg 35 éves korábban? Legfeljebb akkor ha a közös alap később is megvan.


Ilyen szempontból legyen bármilyen kiábrándító, szinte mindegyikünk így viselkedünk.

2011. okt. 31. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen ilyen korban már saját családot alapítanak nekem is van 1 lányom. Isten után a család az első aztán a "barátok" már ha egyáltalán "barátok" voltak és nem csak elviseltük egymást.
2011. okt. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Ez az emberek többségénél egyáltalán nincs így. Vannak elég sokan, akik családalapítás után megszakítanak minden más kapcsolatot, de ez nem általános.
2011. okt. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Nekem megmaradtak...
2011. okt. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Cseh Juli válasza:
Sokat változik az ember 30 éves koráig. Nem minden gyerekkori barátja kedveli/fogadja el ezt az új embert. Ennyi.
2017. júl. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, a folyamatos munka(teher) és a házasság nagy gyilkosa a barátságoknak. A nők hajlamosak kisajátítani a férfiakat, 4-5 barátságom ment erre rá. Inkább a gyerekeikkel foglalkoznak, mint a barátaikkal, nem mindenki tudja jól kezelni az életét.
2018. jún. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!