Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jó lenne, ha az iskolában a...

Jó lenne, ha az iskolában a lányok sütni, főzni, kötni, horgolni és varrni, a fiúk pedig "barkácsolni" is tanulnának?

Figyelt kérdés
Szerintem jó lenne...
2011. nov. 6. 22:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg az lenne jó, ha a fiúk is és a lányok is tanulhatnák mindkettőt. Legalább nem lennének elveszve, ha meg kell sütni egy tojásrántottát, vagy fel kell szerelni egy polcot.
2011. nov. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is mindkét nemnek kéne tanulnia ilyen hasznos dolgokat. Egyik sem olyan dolog, amire az életben csak egy férfinak, vagy csak egy nőnek lehet szüksége.
2011. nov. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszi!



Igazad van! Ez a verzió is eszembe jutott, és nekem is sokkal jobban tetszett!

2011. nov. 6. 22:35
 4/21 A kérdező kommentje:
"Csak" gondoltam, hogy némely fiúk nem szívesen kötögetnének, vagy varrogtanának, pedig ha tudnák, hogy milyen hasznos is lehet...
2011. nov. 6. 22:37
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
Ez tényleg hasznos lenne, mindenkinek! Nem tudom hogy technika órán manapság mit tanulnak a diákok de az én időmben rendszeresen barkácsoltunk sőt a lányoknak olykor olykor főzniük is kellett, de ez nagyon régen volt. Én ugye a szüleimtől sok mindent megtanultam. Férfi létemre képes vagyok főzni mosni takarítani, varrni, és a kötéshez is konyítok nagyjából. Persze barkácsolni is tudok sok mindent alapszakmám az elektronika, de fémmel is tudok dolgozni, a dohányzó asztalom alapját én magam hegesztettem össze, és persze a konyhabútorok jelentős részét is én raktam össze egy jó barátom segítségével. Amit lehet azt én magam csinálom meg itthon. És én ezt többnyire otthon a szüleimtől tanultam meg.
2011. nov. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
47%

szerintem meg nem. nem azért, mert haszontalannak tartom, hanem mert van elég sok más dolog is. 11-es vagyok, és ez nem az a 'jaj de utálom a sulit' nyavalygás, mert minden nap fél8-tól 3-ig vagyok az iskolában, du. meg egyszerűen nem lehet nem tanulni, ha bírni akarod a sulit.

úgy van egy héten 8 lyukasórám nap közben, hogy egy 4órás tárgyból le vagyok osztályozózva. (enélkül lényegében a matekfaktom miatt esne ki 4 alapmatek. a másik faktom kémia, ami ugye 10. után nincs, ergo nincs minek kiesni...) egyszerűen nincs hova berakni ezeket a kézségtárgyakat.

e korábbi években mégennyi lyukasunk sincs. + szerintem az iskolának az elméleti tudást kell megadnia, amit továbbtanuláshoz használsz. melyik nőnek van manapság ideje arra, hogy varrjon és horgoljon, hacsak nem hobbija? ha megkérdeznénk egy középiskolai osztályt, garantáltan nem lenne a többségi válasz...

2011. nov. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
csak kérdezem, hogy hány éves a kérdésfeltevő és a válaszolók?
2011. nov. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk ez meg volt 10-15 évvel ezelőtt, amikor én jártam általánosba.

Amúgy meg szerintem egyáltalán nem lenne jó ötlet. Ezzel csak a sztereotípiákat gerjeszted. A nő dolga, hogy süssön, főzzön, a férfié meg, hogy megszerelje, ami elromlott?

És ha a férfi jobban tud főzni? Mert van ilyen is. Vagy a nő jobban bánik a szerszámokkal?

Szerintem is tanuljon mindenki mindent.

2011. nov. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%

Kizárt dolog, gusztustalannak tartanám a nemi megkülönböztetést, a hagyományos nemi szerepek, ezzel a sztereotípiák erőltetését.


Ha mindenkinek mindent kellene tanulnia, úgy helyesnek tartanám. Kötni, horgolni mondjuk egyáltalán nem létszükséglet, ne felejtsük el, hogy lányok közül se szeret mindenki ezzel babrálni (ha már felhoztad), de az hasznos lenne, ha főzni és kisebb dolgokat szerelni mindenki tudna.

2011. nov. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%

" "Csak" gondoltam, hogy némely fiúk nem szívesen kötögetnének, vagy varrogtanának"

Nem kívánságműsor.

Én barkácsolni is utáltam.

Na meg persze matekon számolni is. Akkor ilyen alapon ne tanuljon matekot, aki nem akar?


"zerintem az iskolának az elméleti tudást kell megadnia, amit továbbtanuláshoz használsz"


Ja. És kitermelünk egy csomó embert, aki marha okos, de azt sem tudja, melyik végén kell megfogni egy kalapácsot.

Marha okos vagy, de nem tudsz vele mit kezdeni, mert a gyakorlati tudásod 0.

Na ez a baj a magyar oktatási rendszerrel.


"ha megkérdeznénk egy középiskolai osztályt, garantáltan nem lenne a többségi válasz..."


Ha megkérdeznénk egy középiskolai osztályt, akkor mondjuk a matekra is a többségnek nem lenne a válasza. Akkor ne tanítsanak az iskolában matekot?

Mint ahogy már mondtam, ez nem kívánságműsor.

Vagy, ahogy középiskolai tanáraim mondták, az iskolában nincs demokrácia.


22/F

2011. nov. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!