Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak nekem tűnt fel, hogy...

Csak nekem tűnt fel, hogy egyre "elfajzottabbak" a kisgyerekek is manapság?

Figyelt kérdés
Mi anno még pillantást sem mertünk vetni a nyolcadikosokra, mikor elsétáltak mellettünk, a mostani elsősök meg lazán leanyáznak minket ha úgy szottyan kedvük, sokszor minden ok nélkül. Tudom, hogy nem ez a világ legnagyobb problémája, de szerintem érdekes dolog azért. Miért lehet ez?
2011. nov. 10. 22:02
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Eszembe ötlött már az is, hogy ezért is a VV jellegű szennyműsorok tehetőek felelőssé, de hamar elhessegettem a gondolatot. Hatévesek csak nem nézik... (Vagy mégis?)
2011. nov. 10. 22:04
 2/24 anonim válasza:

sajna a kor átka. A szülők kevesebbet tudnak foglalkozni a gyerekekkel a sok meló miatt. Beteszik a tévé elé, ott aztán megy rendesen az anyag. Az oviban is sokat tanulnak. És mivel picik még, fel sem fogják, h amit mondanak az csúnya szó.

Én sem vagyok szent, de igyekszek nevelni, jó időben fegyelmezni ( nem veréssel) a gyerekeimet, mert ezt az alapoknál kell elkezdeni.

3 éves és 5 éves gyerek anyukája

2011. nov. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%
Kevésbé nevelnek gátlásokat, félelmeket a kisgyerekekbe, aminek ugyan vannak hátrányai is, de az életük és a későbbi boldogulásuk szempontjából főleg előnyei. Nem divat már a tekintélyen alapuló nevelés, és így nem is szeppennek meg a kicsik a felnőtt vagy nagyobb gyerek jelenlétében.
2011. nov. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Ha nem is otthon tanuljak ezt, de mindenfele ezt halljak, latjak. Egy gyermek hasonlo a szivacshoz, amit ha vizbe teszel megszivja magat, a gyermek a kornyezetebol tanul, szinte ragad ra, de inkabb a rossz, mint a jo.
2011. nov. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
55%

Hát nem részletezném mit néznek a 6 évesek...óvónőként végeztem, igaz nem voltam sokat óviban, de hallottam ezt-azt.


Nekem van egy tippem miért van ez, de nagyon nem leszek vele népszerű....

8.os vagy, tehát 14 év körüli.Mikor Téged piciként neveltek a szüleid valószínű kikaptál 1-2 dologért.Még ha nem is kaptál ki, valószínű rendesen odafigyeltek rád.Ma sajnos a nagyon liberális nevelési stílus a jellemző, aminek a lényege, hogy addig kell magyarázni a gyereknek, hogy nem szabad valamit megcsinálni, míg meg nem érti.De mindezt úgy, hogy ne alázzuk meg őket, hogy ne sérüljön a lelkük...Amúgy meg rájuk kell hagyni a hisztit, a verekedést sem kell figyelembe venni, meg az esetleges csúnya beszédet.Mert ha 1x figyelmezteti a szülő, hogy így nem szabad viselkedni, utána meg nem vesz róla tudomást, akkor a gyerek meg fogja érteni, hogy ez nem jó viselkedés...Na szerintem ez így nem működik.Annyi a hisztis gyerek, hogy az nemigaz!!A hisztit meg nem növi ki egy gyerek sem, ez tévedés.Annyi történik, hogy átalakul akaratossággá...Szóval egy olyan gyerek, aki azt hiszi, hogy mindent lehet, mert nincsenek komoly következmények, az beszól a nagyoknak mert azt hiszi megteheti.Aztán majd egyszer elgyepálják, na onnantól megtanulja hol a határ...Csak ezt a szülőnek kéne megtanítani...


Lehet sokan leszólnak majd, lehet Te sem értesz velem egyet kedves kérdező, minden esetre szerintem e miatt van ez...illetve e miatt is.

Van egy 1 éves kisfiam, és bizony már kapott a fenekére.Nem ütöm agyba-főbe, inkább rászólok többször, elmondom neki mit miért nem szabad, de volt már olyan, hogy ez nem használt, ilyenkor adtam egy kis "hangsúlyt" a szavaimnak...egyből tudta hol a helye.De mondom, nem verem meg mindenért, boldog, kiegyensúlyozott kisfiú.

Szerintem 1-2 fenékre vagy kézre csapás a nevelés része.

2011. nov. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
51%
Szia! Előttem válaszoló, részben egyet is értek veled, meg nem is, de inkább nem! Kezdjük ott, hogy egy 1 éves gyerek még nem igazán fogja fel szerintem, hogy miért csapsz a fenekére. Én inkább az elmagyarázás híve vagyok, elmondom neki, hogy miért nem szabad, ha kell többször is! Viszont ráhagyni soha nem fogom, mert az biztos hogy nem megoldás. Nem fogok a fenekére, sem a kezére csapni, lehet máshogy is büntetni! Engem sokat megvertek gyerek koromban, és amiért megvertek, csak azért is csináltam... Viszont mindenkinek sajátos nevelési elvei vannak, Te azt gondolod jónak, ahogy Te csinálod, Én azt, ahogy Én. :) És hogy miért ilyen elfajzottak a dolgok? Mert marhára nem foglalkoznak a szülők a gyerekekkel, mert sz@rrá melózzák magukat, hogy el tudják tartani... Vagy azért nem foglalkoznak velük, mert tele vannak pénzzel, és azt hiszik, hogy pusztán pénzzel is lehet szeretni. Boldog, és kiegyensúlyozott akkor lesz egy gyermek, ha a szülei foglalkoznak vele, szeretik, és igen, esetenként büntetik a rossz dolgokért.
2011. nov. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
74%
Az lemaradt, hogy 5 hónapos a fiam.
2011. nov. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
65%

Én egyet értek veled kedves utolsó.Engem is leszóltak már ezen az oldalon mert az egyik neveléssel kapcsolatos kérdésnél leírtam hogy én néha rálegyintek a kislányom kezére(20hónapos).

A kérdezőnek azt válaszolnám,szerintem ez mind nevelés kérdése.És nem azért nincsenek megnevelve mert a szülők dolgoznak és nem érnek rá,ez hülyeség olyan nincs hogy nem érek rá megnevelni a gyerekemet.Minden megvan engedve az ilyen gyerekeknek otthon,és akkor azt hiszik mindenhol megtehetnek bármit.

2011. nov. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi 22.23 veled értek egyet.
2011. nov. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
68%

Én is osztom a 22:23-as véleményét!

Kedves Kérdező! Az még csak a jobbik eset, ha a VV-t nézi a 6-7 éves gyerek. Ha Te tudnád, hogy meddig tévéznek...

Borzasztó! (Ennyit a szülői felügyeletről!)


Egy padagógus :))

2011. nov. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!