Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van ma annyi durva...

Miért van ma annyi durva ember? Miért olyan nyersek és érzéketlenek az emberek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Üdvözlök mindenkit!


Sajnos megfigyelhető, sőt érzékelhető is a mai állapotok

gyakoriságának súlyos torzulása! Azt gondolom, 10-20 évvel

a társadalom nem volt ennyire gátlástalan és érzéketlen!

Egyre többször veszem észre az önzés és a külsőségek

hatalmát, a pénz uralkodását és a szexualitás elfajulását!

A széthúzás, az egymás nyakára ugrás, az ítélkezés mások

felett remekül megy!


De mondjátok, hol ennek a vége?! Sokszor pl. amikor én nem

bírom tartani magam a terhek alatt, úgy tűnik, ekkor

minden, amit eddig tűrtem, nem vagyok képes eltűrni,

mert, ha jelen pillanatban az embernek nincs semmi

baja, remekül eltűri az igazságtalanságot és a

gonoszságot, a mindennapi piszkálódást, a gúnyt!


De amikor valami olyan éri, amit nem könnyű feldolgozni,

akkor aligha bírja elviselni a többi ránehezedő, ártó

alakot is! Nem igaz? Ti hogy vagytok ezzel? Ti nem

éreztétek valaha is azt, hogy "mindenki" ellenetek van,

akárhova nézel, jobbról-balról pofon?!


Várom a normális és nem a majd én megmondom stílusú

válaszokat, köszönöm!


Üdv.


2011. nov. 12. 03:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
én igazat adok neked, és az a baj, hogy szerintem ez csak ránk, magyarorkra vonatkozik. ha kimegyünk pl angliába, ott ahogy lelépünk a járdára érezhető a változás: emberek az idegenekre is mosolyognak, illedelmesek, még ők kérnek bocsánatot, ha a táskám véletlenül nekik ütközik. Én annyira megszoktam ezt az illedelmességet, hogy mikor hazajöttem, én is ugyan ezt csináltam, de nem vált be...
2011. nov. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, ahogy az elsőnek is. Én is külföldön élek, nem vagyok antimagyar, de az igazság sajnos ez. A különbség félelmetes. Itt ezt nem tapasztalom, ezzel szemben mondok valamit. Múltkor hazamentem, Budapesten lakunk, a budai részen, tehát a biztonságos részen. És valami olyan történt velem, amit alig bírok felfogni. Egy nő(nem tini), oda jött hozzám, épp a villamosnál álltam, és kapszkodj meg ökökkel képen törölt. Nem tudom miért, sosem láttam, nem tűnt részegnek. Azóta is ezen gondolkodom miért, bár a barátnőm velem volt, és szerinte azért, mert 1. szerencsétlen 15évvel már idősebb és savanyú 2. Nem hangosan kuncogtunk, de nagyon mosolyogtunk, mert jó kedvünk volt. Úgy látszik itthon már jókedved se lehet. Egyébként nem beszélgettünk se külföldi dolgokról, se pénzről, se politikáról, tehát még ez se. Ez van.
2011. nov. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
balkán-mentalitás + pénz beszél
2011. nov. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Igazad van, ez engem is eléggé zavar. És sajnos ez nagyon igaz a magyarokra. Irigyek, rosszindulatúak. Még külföldön is könnyű megismerni a magyart a bunkóságáról. Apám egyik ismerősét Németországban verték meg magyarok, mert túl jól dolgozott, és irigyek voltak rá. Semmilyen pozitív változásra nem számítok már, minél hamarabb el fogok költözni innen. Külföldön is vannak bunkók és irigyek, de messze nem annyi, mint itt. Voltam én párszor külföldön, tényleg félelmetes a különbség. Kedvesebbek az emberek, és akkor még arról nem is beszéltünk, h messze nincs annyi szemét az utcákon. Ennek az országban már vége, megy a süllyesztőbe. Na, turbómagyarok, hun vagytok ?:D
2011. nov. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó. Ezt a kinti széthúzást én is tapasztaltam. Mit széthúzás, sok helyen már úgy beszélnek a magyarokról, mint a törökökről,feketékről,"na ez a magyar részleg,itt verekednek,ölik egymást." Vagyis elnézést, a törököket egy fokkal jobbnak tartják, mert ők egymást nem bántják. Na ez a legnagyobb szégyen.:( Mikor ezt kezdik el ecsetelni, akkor legszívesebben elsüllyednék szégyenemben, még akkor is,ha én ilyet nem teszek. De rosszul érint,hisz magyar vagyok.
2011. nov. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez félelmetes! Ki beszélt itt a magyarokról?

Gondolkozzatok már miket beszéltek!


Hiába fordultok saját magatok ellen, mert akár tetszik,

akár nem, végtere is TI is magyarok vagytok, és hogy

valaki a saját tányérjába piszkítson, már elnézést, de

nem tűrhettem szó nélkül!


Én az összes emberre gondoltam világszerte! Vagy mit

gondoltok az amerikai vagy épp az angol tökéletes?!

Áh, neem! Csak jó a látszat! Ennyi!


A magyar viszont világéletében szenvedett, persze,

hogy elege van, az angol meg lubickol, életében

nem kellett még szenvednie.. jólét, pénz, minden!

A magyar meg örül, hogy él!


De nem erről van szó, egyébként az én szívem is

AMERIKAI, de attól még nem felejtem el a magyarságomat

sem, nem vagyok hazaáruló és tagadó!


Köszönöm!

2011. nov. 13. 01:38
 7/11 A kérdező kommentje:

Ja és mit gondoltok az osztrák hátat fordítana így

a saját nemzetének más országok tetszésének?

2011. nov. 13. 01:41
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

# 6/7


lehet hogy sérti az önérzeted, de ez az igazság, nyugaton jobb az életszínvonal anyagi és szellemi értelemben is, itt sokkal több a bunkó, inkább te gondolkozz azon, amiről beszélsz.


senki sem mondta, hogy más országokban tökéletesek az emberek, de ugye egyszerűbb ferdíteni meg túlozni, mint elismerni. ha hajlandó lennél kinyitni a szemed és kibújni az álomvilágodból, akkor észrevennéd, hogy egy brit rendőr nem egy magyar rendőr, egy indiai társadalom nem egy magyar társadalom, egy magyar gyár nem egy német gyár, és te is jól tudod, miről beszélünk


nem kellett szenvedniük? látod megint hülyeséget beszélsz. ha ismernéd a történelmet, akkor tudnád, hogy a druidák hogy álltak ellen a római hódítóknak, hogy a skótok, velsziek nem jókedvükből lettek nagybritannia része, ellenben a magyarok még 1000 környékén bírtak egy ütős hadsereggel, azzal rabolták körbe a népeket, utána meg folyamatos hanyatlásnak indult a birodalom, amit a trianoni diktátum "koronázott" meg.

igen, igazságtalanság volt, sok ember szenvedett, és talán a "magyarok" a történelem során többet szenvedtek mint anglia,


DE

döntsd már el, hogy melyik oldalon állsz. avagy a te logikáddal, hirtelen a magyarok tökéletesek lettek? szerinted egy történelmi múlt feljogosít bárkit is arra, hogy bunkó legyen? te komolyan gondolod hogy valaki a jelenben azért bunkó, mert 500 éve valaki megölte az ükükükükapját?


ráadásul senki se beszélt hazaárulásról, ez csak a te fóbiád, ne másokban vívd meg a saját lelkiismereteddel meg nem oldott harcod.


amerika meg nagyon rossz példa, mert ott például sokkal több a bunkó és a hülye, igaz nagyobb is a szabadság. amerika nem egy tradicionális nemzetállam, mint anglia vagy franciaország, bár meg van a maga idegengyűlölete az idióta réteg által.


# 7/7


már megint hülyeséget írsz. hogy akarod bebizonyítani hogy a magyar is olyan mint a többi, ha szerinted egy osztrák lojálisabb a nemzetéhez, mint a magyar?


ha lenne ebben az országban szabadság, és egy olyan egységes nemzet, amit lehetne szeretni, akkor több lenne a nacionalista. de itt nem lehet megélni anyagilag sem, és nem lehet lelkileg sem nyugodt életet élni, és a kettő is összefügg.

hogy akarunk mi országot építeni egy rakás szegény, műveletlen emberből? igaz e kettő sem kellene hogy feltétlenül bunkót szüljön...


szóval igen, máshol is vannak bunkó emberek, vannak bunkó nemzetek is, de a magyarok közt sok a bunkó.


ja és ha téged ez boldogít, a szomáliaiak, kínaiak közt is sok a bunkó, meg a románok, arabok közt is, csak nem ehhez kéne mérni magunkat...

2011. nov. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Szia!

Tudom,hogy vannak ilyenek!

Például:futok a buszért,még elérhetném,de a sofőr becsukja az orrom előtt az ajtót.

A neten bunkón írnak vissza az emberek,néha,bár tisztelet a kivételnek.

2011. nov. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%

Azért mert a világ visszatarthatatlanul afelé tart, hogy az emberek önmegvalósításukon törekszenek. Eddig is ez volt, de most rengeteg negatív emberi tulajdonsággal vegyítve, tehát úgy is mondhatnám, hogy alapjába véve önzőbbek lettünk.

Ebből a világképből ( mit tehetek magamért) indul ki minden gonosz. De ha kipróbálod, hogy 1 hétig megalázod magad és nem idegeskedel mások igazságtalanságain, legyen ez természetes, vagy jogi személy, meglátod, sokkal jobb lesz a lelkiismereted. Tégy jót mindenkivel!


Jézus azt mondta; Máté 5:38 "Hallottátok, hogy megmondatott: Szemet szemért, fogat fogért. 5:39 Én pedig azt mondom nektek, hogy ne szálljatok szembe a gonosszal, hanem annak, aki arcul üt jobb felől, tartsd oda másik arcodat is.

Ezek 'univerzális' igazságok.

2014. ápr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!