Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a kéregetőkről?

Mi a véleményetek a kéregetőkről?

Figyelt kérdés
Itt most nem a hajléktalanokról van szó,hanem akik adományokat gyűjtenek.Az embert a lakásában,a kocsiban,parkolóban mindenhol megtalálják,és ahogy közelednek egyre rosszabb a helyzet.Elmentem bevásárolni,tolom ki a kocsimat már ott vannak,hogy adományt gyűjtenek,és hiába mondom,hogy nem tudok adni,nem érti meg és továbbra is ott áll és mondja.Másnap egy multi parkolójában vártam valakit a kocsiban/ki se szálltam/erre megáll a kocsi mellett és elkezdi mondani..Vagy csak engem talál meg minden ilyen "kéregető"?Nem akarom őket bántani,de miért nem tudják elfogadni a nemleges választ?
2011. nov. 17. 10:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem nagyon idegesítenek, nagyon szemtelenek. Én elrohanok mellettük, megindul felém, elkezdi nyomni a szöveget én meg oda bököm, hogy sietek és ennyi. Abban a városban ahol élek, van egy sétáló utca, ami nagyon központi hely és ez a törzshelyük az ilyeneknek. Ott már azt csinálom, hogy a fülemhez fogom a telefont és úgy futok végig, így nem szólítanak meg. Ilyenkor Karácsony előtt meg kiváltképp elszaporodnak, vissza élve azzal, hogy az ember ilyenkor költekezőbb hajlamú és érzékenyebb. Na de én lesz@rom, ilyenkor is el tudom küldeni a búsba.
2011. nov. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És ahogy közelednek az ünnepek egyre rosszabb a helyzet.Bocsánat elírtam.
2011. nov. 17. 10:37
 3/14 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy azt akartad írni :-)
2011. nov. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó, ha eleve elfordulunk, és embernek se nézzük őket, csak mert félünk.

Én ezt szoktam, hogy végighallgatom, és elmondom, hogy nem adok, vagy adok, és miért. Pl. Ne haragudj, de nem szeretnék azért pénzt adni, hogy elidd, mert nem segítene rajtad.

Vagy ha pl. aluljáróban kéreget, és rendszeresen látom, akkor előbb odamegyek, megkérdezem tőle, hogy van. Ilyenkor elmeséli az élettörténetét, megtudom, hogy valóban segít-e neki a pénzem, és legközelebb már úgy adok, hogy tudom, nem ablakon kidobott pénz. Az agresszív parasztokkal is igyekszem higgad, és emberségesen beszélni. Aztán van, amikor ez lehetetlen.

2011. nov. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ez nekem is ismerős. Egyszer leállított egy fiatal nő azzal, hogy 2 perc környezetvédelem. Mondom jó persze, végig hallgatom 2 percem mondjuk van. Több, mint 15 percig dumált, ezáltal persze lekéstem a buszomat, a vége pedig az lett, hogy minden hónapban levonnának egy x összeget a bankszámlámról. Ez úgy 2 éve történt, még számlám sem volt, úgyhogy mondtam neki, hogy nincs miről levonni, erre azt mondta, hogy azt is lehet, hogy kiküldik a csekket én meg majd feladom. Hát mondom persze, majd ezért fogok külön elrohanni a postára, ahova egyébként én nem járok, mert még nincs ott dolgom.

Ugyanez a társaság már azóta is nem egyszer leállított azzal, hogy 2 perc környezetvédelem, és mikor mondom, hogy nem, még nekik áll feljebb. Környezetvédő vagyok, de nem fogom minden héten végig hallgatni azt, hogy ennyi meg annyi zsével támogassam őket, támogatom én őket azzal is, hogy nem szemetelek és beszólok annak, aki a kukától fél méterre állva a földre dobja a cigicsikket.

2011. nov. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Engem is baromira idegesít, és én már csaknem zaklatásnak tartom, hogy vadidegen ember az én pénzemet akarja, amiért bizony rengeteget gürizek és nekem is nagy szükségem van rá.

Én sose adok senkinek, ha adakozni akarok, ott van az adó 1 százaléka vagy célszervezetek, akik adományokat fogadnak / ruha, játék, élelem, stb. /.

Én az ilyen ál-alapítványosokat rühellem a legjobban, akik képeslapokat akarnak az emberre sózni. Ezek főképp kisebbségiek. Nekem egyszer egyenesen a kezembe nyomta egy nagydarab c.nő egy aluljáróban, úgy kellett visszaerőltetnem a hülye képeslapját, hogy nem kell. Ráadásul nemegyszer mindenféle "jókívánságokat" / pl. egy barátnőmnek azt mondta egy ilyen, hogy költse a pénzét a sírjára / küldenek az emberre, ha nem "veszi a lapot" tőlük. A legundorítóbb, hogy azokra hivatkoznak, akiknek valójában gyűjteniük kéne, és erről valójában szó sincs. Erről már nemegyszer készült riport. Volt eset, hogy a közeli papírboltban megvette az árut, majd duplájáért kínálgatta...

A másik: bóklásznak a városban siketnéma emberkék, ezt kitűzőkkel is "bizonyítva". Egyszer éppen az Auchanban egy pizzériában ettünk egy barátnőmmel, mikor / elég pofátlan módon / kezdett kipakolni a tányérunk mellé néhány játékszert, hogy vegyük meg. Persze, elküldtük... Egy másik esetben meg / ezt mesélte valaki / egy "siket" szintén hasonló szituban tukmálta a portékáját egy vendéglátóhelyen. A társaság egyik tagja a háta mögé állt és tapsolt egy jó nagyot. A "siket" összerezzent, majd hanyatt-homlok távozott.:-)

szóval, nagyon sok a csalás, az emberek jóindulatával való visszaélés, így csökken a bizalom is.

2011. nov. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen egynek sem adok semmit. A "klasszikus" koldusok 99 %-a a szervezett (oláh)cigány koldusmaffiának "dolgozik"; az öszetarhált pénzekből azután Romániában - Bánffyhunyadon és egyéb helységekben - ocsmány, de olajsejki szinten fényűző paloták épülnek.


A közterületi "adománygyűjtők" (mondvacsinált alapítványok felbéreltjei) pedig leginkább saját zsebre gyűjtenek.

Akkor adok, amikor egy-egy természeti csapás vagy más tragédia alkalmával - országos segítőakció indul, számlaszámmal és minden vonatkozó szabály betartása mellett.

2011. nov. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ritkán adok az adománygyűjtőknek.Egyszer végighallgattam én is egy '2 perc környezetvédelem'-srácot.Megkérdeztem,hogy tényleg hisz-e ebben,és hogy ő mit tesz a környezetért?Közölte,hogy baromira nem érdekli a téma,ő csak diákmunkás,a pénzért csinálja.Majd akkor megfontolom az adakozást,ha legalább a saját embereik hisznek majd benne.

21/L

2011. nov. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Niky válasza:

Pontosan bunkó módon hatnak az emberre, leginkább az afrikai gyerekeknek kéregetnek, de azt nem kapják meg a rászorulók. Sajnos nekem is volt "szerencsém" találkozni ilyenekkel. Egyik alkalommal a kezembe nyomta a csaj a levelezőlapot. Úgy mint amikor szórólapot osztanak, siettem és nem figyeltem mit osztogat. Aztán jött utánam hogy fizessem ki. Visszaadtam és ott hagytam. Akkor még suliba jártam épp hazamentem siettem a buszomhoz. Mindig elveszem a szórólapokat, még akkor is, ha nem érdekel. Mivel ő csak dolgozik (főleg diákmunkások).

Ahogy már írták az előttem szólók is 99%-ban nem oda megy a pénz ahova kellene. De ha valaki adakozni akar az elmegy és adakozik, de a tv-ben újságokban mindig meg lehet találni az adott számlaszámokat azok valószínűleg igaziak.

2011. nov. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Niky: pontosan, van, hogy olyan cselesen adják oda azt a lapot, hogy azt hiszed, szóróanyag, majd lohol utánad, hogy ácsi, nem ingyér van! Én is jártam már így. Nekem pl. kártyanaptárt/!/ nyomott a kezembe, amin egy autósiskola reklámja volt, elvettem, majd jött utánam a pasas, hogy "Ezt pénzért adtam!" Udvariasan visszaadtam neki.

Egyébként én is el szoktam venni a szórólaposoktól a papírkáikat, hiszen nekik ez a munkájuk, sajnos, míg nem találnak jobbat...

2011. nov. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!