Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért él abban a tudatban a...

Miért él abban a tudatban a legtöbb ember, hogy attól, hogy egy csomó megoldatlan problémája van, vagy egy célért küzd, már van értelme az életnek?

Figyelt kérdés
A kamaszok általában elgondolkodnak azon, hogy mi értelme az életnek, és ez azoknak akik kinőttek már ebből a korból hülyeségnek tűnik, de valójában nem tudják a választ ők sem, csak épp elvannak foglalva az értelmetlen életük értelmesnek hitt mindennapjainak problémáival.
2011. nov. 20. 11:02
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
70%
Az életednek az az értelme, amit adsz neki. Miért a többi emberrel foglalkozol, miért nem éled a saját életed, ha neked olyan profin megy? Amúgy az élet lényege pont a mindennapokban van. Várhatsz hatalmas dolgokra a köldöködet bámulva, aztán majd meglátod, mennyi mindent szalasztottál el.
2011. nov. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
82%

Lehet a Te életednek nincs értelme, legalábbis a Te nézeted szerint, de az enyémnek biztos van. És mindenki más életének is van értelme, nem csak az emberekének, hanem az állatoknak, a fáknak, a virágoknak, egyszóval mindennek, ami van a világban. Az az értelme az életnek, hogy legyen valami, amire rá lehet fogni, hogy szép és jó. És szerintem az, ha egy orvos megment egy életet az egyszerűen gyönyörű. Vagy, ha elültetsz egy új fát egy parkban, befogadsz egy kóbor kutyát az utcáról, akármi, ami apróságnak tűnhet, de valójában lehet, hogy egy életet tettél jobbá.

Az én életem egyáltalán nem értelmetlen. Amikor vacsorát adok a kiskutyámnak, máris egy életről gondoskodom ezzel, vagy kedvesen rámosolygok egy szomorú kisgyerekre az utcán és viszonozza.

Nem kell feltétlenül a konkrét kézzel fogható értelmét megtalálnod az életnek, elég ha találsz valamit, ami értelmes lehet másoknak.

2011. nov. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
56%

Én nem vagyok kamasz, de amire akkor jutottam, az megmaradt máig: az életnek egyszerűen semmi értelme nincs.

Na de mégis úgy adódott, hogy valamiért itt vagyunk ezen a világon. Ha már itt vagyunk, valamit tennünk kell.

Én azt tartom, hogy egyetlen feladatunk van a világon, ez pedig az, hogy jól érezzük magunk. Efelé törekszem, és sajnálom azokat, akik nem ezt teszik. Bár a legtöbb ember szerintem öntudatlanul törekszik efelé, tehát aki a mindennapi problémákkal van elfoglalva, azt valószínűleg a mindennapi problémák megoldása teszi boldoggá. Akkor meg csinálja :)

2011. nov. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 A kérdező kommentje:

ma 11:17


Az, hogy egy orvos megment valakit, azt jelenti, hogy tovább létezhet értelmetlenül egy élet. Maximum az orvost egóját polírozhatja, de önmagában semmi értelme. Tudom, hogy jó érzéssel tölt el, de univerzális értelme nincs, ahogy egy faültetésének sem.

2011. nov. 20. 11:29
 5/65 A kérdező kommentje:

ma 11:21


Igen ebben van ráció, a második fele tetszett igazán. Engem pl nem tudom mi tenne boldoggá, a család biztosan nem, ez 100%. Az egy helyre/intézménybe való folytonos, rendszeres bejárás pedig végképp nem. Talán az utazás, írás egyedül, rokonlelkekkel való futó (szexuális) kapcsolatok, de soha nem hosszútávúan. Téged mi tesz boldoggá?

2011. nov. 20. 11:34
 6/65 anonim ***** válasza:
Miért, szerinted értelmetlen, ha egy orvos megment egy anyát, akinek gyermekei vannak? Vagy egy kisfiút, egy olyan családban, ahol egyébként nem lehetne több gyerek, mert hogy ilyen is van, de a szüleinek mégis minden vágya az ,hogy gyermekük legyen? Ez nem értelmetlen. Éppen ellenkezőleg, valakinek az életét boldoggá, és széppé tette még akkor is, ha ez a dolga. És a faültetés? Hát tudod én sokkal jobban érzem magam, ha kinézek az ablakon és ott látom azt a meggyfát, annak ellenére, hogy én pl utálom a meggyet, de ez is boldoggá tesz engem, hogy itt van egy karnyújtásnyira a természet, amit viszont imádok. Akár hiszed akár nem, egy fa többet segíthet, mint gondolnád. Ha megnézed ezeket a pszichiátriai intézeteket, mindnek van kisebb vagy nagyobb parkja fákkal meg bokrokkal éppen azért, hogy a betegek jobban érezzék magukat. Az az értelme az életnek, hogy értelmet adjunk a másiknak. Hiszen ha az az orvos nem menti meg azt a kisfiút a szüleinek tényleg nincs értelme élni. Így viszont van, mert van kiről gondoskodni, van kit felnevelni, van kinek örülni vagy épp van kiért szomorkodni. Az élet értelme mindenkinek más és más, de hidd csak el, hogy van. Mindenki a maga módján hozzátesz egy kicsit így vagy úgy közvetlen vagy közvetetten. Ez lehet, hogy nem épp a legjobb példa, de mondjuk az a "szerencsétlen" aki az utat burkolja, meg kijavítja, azt hinnéd róla, hogy totál sz@r az élete, hogy egész nap itt gürizik. De mi van akkor, ha egy kátyút szépen ki tudott javítani, ami által mondjuk megelőzött egy buszbalesetet? És, hogy nem történt meg a baleset lehet, hogy nem történt egy olyan, hogy meghalt az a kisfiú. És így tovább. Mindennek van értelme és minden mindennel összefügg. Csak úgy látszik Te ezt még nem találtad meg.
2011. nov. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
56%

Na, idejött kûlöncködni, de már az elején belezavarodott :D

remélem, ha majd édesanyád, leendő házastársad, vagy saját gyereked kórházba kerül, akkor is játszani fogod ezt a flegma "kihaénnem" szerepet, és lazán odalököd az orvosnak, hogy "Hé Doki, nem fontos, hogy megmentse, úgyis csak a saját egóját polírozná vele, ennek a szerencsétlen hülyének meg úgysincs semmi értelme, hogy éljen"


Annyira nevetséges ez a hőbörgés.

2011. nov. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 A kérdező kommentje:

ma 13:58


Nem nevetséges és nem is hőbörgés.

Ha az én ayyám vagy gyerekem feküdne, bizonyára kikelve magamból kérném az orvost, hogy ígérje meg, hogy megmenti, majd éjszakánként nem aludnék, csak járkálnék stb.

Ezt tenném, mert ezek az emberi reakciók. Csak egy valamit elfelejtesz, attól, hogy mindezeket megtenném, mert ember vagyok, nem azt jelenti, hogy van bármiféle értelme is.

2011. nov. 20. 14:12
 9/65 A kérdező kommentje:
Számítottam rá, hogy erre már nem lesz reakció.
2011. nov. 20. 14:43
 10/65 anonim ***** válasza:
Dehogynem kérdező. Pontosan hogy nevetséges amit írtál. NOrmális vagy? Aligha. Biztos valami Emós lehetsz, akinek csak gyötrelem az élet. Azok mondanak ennyi hülyeséget.
2011. nov. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!