Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nemsokára középiskolás leszek....

Nemsokára középiskolás leszek. Igazából a sulitól nem, de a társadalmi élettől kifejezetten félek. Tanács?

Figyelt kérdés
Sok helyen láttam már, hogy "Mit tegyek, hogy kedveljenek?" és, hogy az első hetekben jó benyomást kell tenni, hogy utána elfogadjanak a többiek. Igazából eléggé visszahúzódó srác vagyok. Nagyon sok oldalam van. Tudok vicces, komor, romantikus is lenni, helyzettől függően. De nem tudom, hogy mit hogyan csináljak, hogy utána ne legyek kiutálva mint most. Sokan azért utálnak, mert jól tanulok és mert cikinek tartják a velem való barátkozást. Ezt főleg lányoknál vettem észre. A fiúk többsége barátságos velem. De ez középiskolában változhat. Mit csináljak? Mit mondjak, hogyan szólítsak meg bárkit is ismerkedés céljából? Arra is számítok, hogy lányok nem fognak velem szóba állni az alakom miatt, mivel túlsúlyos vagyok. Valaki tudna nekem tanácsot adni? Előre is köszönöm. 14/F
2011. nov. 22. 18:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdj el sportolni, hat ha addig leszalad par kilo.

Sot mindenkepp kezd el!

Megno az onbizalmad es ez csak segitgeti a beilleszkedest.

2011. nov. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Hmm. Hasonló helyzetben voltam én is :) A különbség annyi, hogy én hatosztályos gimnáziumba mentem fel és lány vagyok. Általános iskola 6. osztályáig kitűnő voltam, ezért nagyon sokan strébernek hívtak, meg kockának is, stb. Szóval ilyen gyerekeskedés ment. Sosem voltam vékony, arcra sem voltam/vagyok szépség. Nos, ez is közrejátszott. Csúfoltak, megvetettek. Ezekből lett elegem. Fogtam magam és felmentem hatosztályos gimibe. Nagyon nagy különbség van az általános és a gimi/szakközép között! (De főleg a gimit emelném ki, szakközépbe azért hamarabb előfordul egy-két suttyó alak... tisztelet a kivételnek.) Elfogadtak, úgy ahogy vagyok, és szeretnek is. Találtam barátokat, még ha nem is ezret. Szóval csak fel a fejjel, jönni fog majd magától az ismerkedés, meg minden! Hajrá :)

14L

2011. nov. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

olvasd el RHonda Bryne-tól az Erő című könyvet, de olvasd végig és mielőtt negatívumokat mondanál róla győződj meg hogy normálisan betartottál-e mindent.

hidd el meg fogja változtatni az életed, nekem megváltoztatta!!!

ahhoz hogy lefogyj (mert egészségtelen is) pedig használd az ERŐ_ben leírtakat, illetve sportolj, egyél egészségesen.

2011. nov. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki eddig válaszolt. :) Amúgy minden nap órákat focizok, nem eszek sokszor, de azt mondhatom hogy rendszertelenül. A zöldségeket szeretem, majdnem mindent megeszem.
2011. nov. 22. 20:50
 5/17 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek kifejezetten köszönöm, mivel kortársam. :) A hozzászólásod enyhítette a középiskola felé mutatott félelmemet. Köszönöm! :)
2011. nov. 25. 13:41
 6/17 anonim ***** válasza:

Szeptemberben még senki se fogja rólad tudni hogy milyen vagy így előítéletek nélkül indulhatsz.

Akkor még senki se találja a helyét, jól össze lehet haverkodni a többiekkel csak az a lényeg h beszélgess velük.


Én persze nem így csináltam anno mikor elsős voltam a szakközépben. Meg is lett az eredménye. Egy haverom se volt az osztályból, voltak akik piszkáltak.

Végülis elvégeztem a sulit és már másik középiskolába járok.

Itt már van egy-két haverom.

2011. dec. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
köszi, remélem minden jól alakul :)
2011. dec. 11. 20:08
 8/17 anonim ***** válasza:

Saját példámból okulva a következőket javaslom:


-csináld azt, amit a többiek

-kerüld a feltűnést, ne próbálj középpontba kerülni, ha bizonytalan vagy

-kerüld a kötekedős embereket

-ne mondj negatív véleményt semmiről ("szerintem az "Eufrozina" tök hülye név" <-- sose tudhatod, hogy kinek vannak olyan elvetemült szülei, hogy ezt adják neki harmadik névnek)

2011. dec. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Sajnállak.

Ha szakmunkásba mész akkor írj egy üzenetet.

2012. jan. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Én mkindig jó tanuló voltam, mégse hívtak strébernek soha. Ha segítesz, mikor kérnek, nem vágsz fel a tudásoddal és benne vagy minden buliban, akkor tök mind1 hogy tanulsz. A lányokkal való kapcsolat már más tédszta. Kicsit tényleg fogyj, izmosodj. (Nem csak a tested változik meg, hanem az önbizalmad, a hozzáállásod, stb. Menni fog ez, nyugi. Ne ülj külön, légy társasági ember.

Amúgy meg, ha a csaj kérdés nem is jön össze, nézd meg a Schobert Norbit 40 évesen Magyarország egyik legszexibb nője a felesége, pedig hogy nézett ki anno. Most csak légy barátságos, kedves, humoros.

2012. jan. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!