Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan írjak fogalmazást az...

Hogyan írjak fogalmazást az előítéletekről, ha én szinte mindenkit előítélek?

Figyelt kérdés

Szinte mindenkit, főleg a zsidókat,homokosokat, ribiket, cigusokat, köcsögöket....Hosszú a sor


Holnapra kell írnom egy fogalmazást, de nem tudom hogy miről írjak, hiszen ebben más az álláspontom, amit nem akarok beleírni a házidogába. Szerinted mit tegyek ?


2011. dec. 1. 21:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindössze arra kíváncsi a tanár, hogy mennyire tudsz érvelni a döntéseid mellett. Indokold meg, hogy miért ítéled el és melyik csoportot. Azért, mert esetleg valamelyikkel rossz tapasztalataid vannak, vagy azért, mert szimplán rossz beidegződés. Ha azt akarod, hogy 1-2 jó pontot is szerezz, jegyezd meg a fogalmazás végén, hogy sajnálod, hogy ilyen előítéletes vagy, és hogy ez szerinted helytelen dolog. Még akkor is, ha te nem így gondolod. Ne mindig azt írd, ami a teljes véleményed, hiszen a tanároknak is van véleményük, és sajnos saját tapasztalatom, hogy hogyha ez elüt egy diák véleményétől, akkor igencsak le tudja húzni ez a jegyet.
2011. dec. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem meg vállald azt, amit gondolsz, vállald a konfrontációt, szép és előrevivő beszélgetés alakulhat ki az osztályban belőle. EZ ad lehetőséget a fejlődésre, nem az, ha azt írod, amit hallani akar. (FEJLŐDÉS: mindannyian úton vagyunk, fejlődünk, felnövünk életünk végéig, nincs "kész" ember).


35n

2011. dec. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!