Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Betiltják a, , cigány" szó...

Betiltják a, , cigány" szó használatát?

Figyelt kérdés

Itt egy cikk: [link]

Szerinted igaz?


2011. dec. 3. 18:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
szerintem ez hülyeség. ha valaki cigány akkor cigány. miért nem lehet őket így nevezni? mi sértőt találnak ezen?
2011. dec. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
ezek már lassan azt is rasszizmusnak veszik, hogyha megszólítasz egyet, hogy 'elnézést'.. pff. de egyébként ezaz, ha cigány akkor miért nem lehet úgy hívni? akkor tiltsuk be a 'magyar' szót is, és használjuk helyette, hogy... tud valaki valami túlbonyolított tudományos jelzőt a 'magyar' helyett? -_-'
2011. dec. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

"Az oldalon szereplő tartalmak részben, vagy egészben a szerkesztők agyszüleményei, így az oldal nem valós tényeket közöl."

...

2011. dec. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:

JÉZUSOM!

meg is érdemlitek, ha ezt beveszitek:D

szted mért hírtelen az oldal címe?

elárulom:

hirtelen elhiszed, de aztán rájössz, hogy HÍRtelen.

nem én találtam ki, oda van írva b.asszátokmeg:D

2011. dec. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%
Olyan abszurd világban élünk, ahol a hihetetlen minden további nélkül hihető. Ha már itt tartunk: inkább a cigány életformát "tiltanák be", és ellenőríznék következetesen a tilalom betartását. Álom..álom..édes álom.
2011. dec. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%

Nem. Olyan abszurd világban élünk, ahol az emberek elolvassák a betűket, de nem tudják értelmezni. Ahol fenntartás nélkül bárkinek bármit elhisznek. Ahol a forráskritika szóról csak maximum a töri érettségi jut eszükbe. Természetesen tisztelet a kivételnek.


Nem tudom a fejemből kiverni a gondolatot, miszerint pontosan ezek azok az emberek, akik bárki által könnyedén megvezethetők, aminek a levét mindenki issza..

2011. dec. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ellent kell mondanom, kedves 20:02-es. Amit írsz, általánosságban igaz is - de meg kell védenem ezt a fajta ember és (közvetetten) az álláspontom, miszerint abszurd a közeg, amelyben világszerte élünk.


Bizonyosan te is látod, milyen iszonyú média-nyomás nehezedik a "köz"-re. Ennek az "üzenete" - Európában ugyanúgy, mind azon kívül - leegyszerűsíthető arra, hogy "kötelező tolerancia, multikulti és PC". Nem szeretnék belemenni abba, mennyire toleránsok a tolerancia bajnokai, mennyire aggasztó a multikulti többszörös hatása, és milyen gyilkos/öngyilkos fegyver is a PC. Azok tehát, akik minden forráskritika nélkül azonnal elfogadják, hogy a "cigány"-szó betiltása van soron, már betörtek ennek az éjt nappallá tévő agymosásnak. Minden további nélkül reálisnak tartják, hogy a "vélemény urai" ezt is megtehetik - ezért hát meg is fogják tenni.

Ettől és ezért abszurd a mi világunk. Kötelező kognitív disszonancia. Itt a következménye.

2011. dec. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem lenne hihetetlen hír! Nem az olvasóval van a baj ,hanem a kifordult világgal.Lásd a "nigger" szót az usa-ban! Ők afroamerikaiak vazze!Esetleg feketék..Annyi kell csak ,hogy valamelyik majom politikus ráálljon a témára ,hogy márpedig a cigány szó az szitokszó meg bántja a szent pátyolgatott kisebbség fülét, és simán betilthatnák .
2011. dec. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

20:27, én is értem, amit írsz, és sokaktól hallottam már ezt. "iszonyú média-nyomás nehezedik a "köz"-re", ez tény, és valóban megvezetheti a népet, ha az nem veszi észre. De mára már az emberek rájöttek erre (szebb kifejezés lenne, hogy felnyílt a szemük, de sajnos ez úgy látom, nem igaz). Innentől viszont ez már csak takarózás.

Könyörgöm, büszkék vagyunk arra, hogy a homo sapiens, a GONDOLKODÓ ember nevet viseljük. Tudom, hogy egyszerűbb az átlagembernek azt mondani, hogy "én már mindent elképzelhetőnek tartok", aztán mosni kezeit. De helyes ez a hozzáállás?

Kicsit arra emlékeztet, amit egy dietetikus előadásán hallottam: egy országban (talán pont nálunk, de erre nem vennék mérget) felmerült, hogy mivel nőtt az átlag BMI, kitolják a normál sáv felső határát. Persze nem tették meg, abszurd is lett volna.


Úgy gondolom, hogy vannak alapvető dolgok, amikből nem szabadna engedni. Az egyik ilyen alapvető dolog pontosan az, hogy nem hiszünk el bárkinek mindent.

Akik itt elképzelhetőnek tartották a felvetést, nyilván nem ismerték az adott oldalt (hiszen akkor tudták volna, hogy nem igaz, amit ott írnak), mégis minden további nélkül hitelt adtak neki, holott tudjuk, hogy attól még, hogy valamit az interneten olvasunk, még nem biztos, hogy igaz. Sajnos nincsenek "internetlektorok".

Attól még, hogy ez a jelenség létezik, szerintem nem lesz automatikusan jó is. Talán fiatal és naiv vagyok, de úgy gondolom, hogy igenis, ha valamit nem tartok helyesnek, akkor felemelem a szavam ellene. Tisztában vagyok vele, miért alakult így a dolog, de úgy vélem, attól még, hogy így alakult, lehet rajta változtatni. És kell is.

2011. dec. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Fox7Day válasza:
2011. dec. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!