Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hiszel a babonában hogy nem...

Hiszel a babonában hogy nem lehet kést ajándékba adni?

Figyelt kérdés
Mi az alapja ennek a babonának és te hiszel benne?
2011. dec. 4. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Adtam és kaptam is már kést ajándékba, szóval nem. Most hallottam róla először.
2011. dec. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek benne, állítólag szétvágja a barátságot, ezért nem lehet. Volt olyan ismerősöm, akitől késkészletet kaptam karácsonyra, és adnom kellett érte 5 forintot, hogy ne "ajándék" legyen, mert ő babonás volt. :)
2011. dec. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Na.. ez jó :))) ! Tényleg ezt el is felejtettem!Tehát LEHET adni,csak adni kell érte cserébe pár forintot hogy ne ajándékozás,hanem "vétel" legyen :) !

Köszi!

2011. dec. 4. 12:45
 4/5 anonim ***** válasza:
En még nem is hallottam errõl, de még nem is kaptam kést ajàndékba, szerintem nem is illik kést adni ajàndékba.
2011. dec. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek a babonákban és butaságnak tartom őket, semmi alapjuk sincs. Persze néha vicces, mondjuk ott egy fekete macska, akkor én is megjegyzem, hogy jajj balszerencsém lesz, de nem gondolom komolyan. Persze, aki hisz benne annak tényleg balszerencséje lesz, pusztán lélektani alapon.
2011. dec. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!