Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Karácsonyi műsort kellene...

Karácsonyi műsort kellene előadnunk a gyerekeknek, szülőknek és nem tudjuk mit kéne?!

Figyelt kérdés
Adjatok ötleteket lécci :)
2011. dec. 6. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
én annó az egyetemen,gyerekként verseket szavalltam és énekeltem a Mikulásnak(apukám dolgozott és dolgozik ott a mai napig.)Gábor,29
2011. dec. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

-Betlehemes játék?

-Gyűjtsetek össze karácsonyi dalokat,verseket és közte egy karácsonyi mesét mondjatok el.

2011. dec. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

én valami olyasmire gondoltam, mint pl. a Mézga család, IHM rövid kis jelenetre

esetleg valami ilyesmit írjatok :D

2011. dec. 6. 18:43
 5/5 anonim ***** válasza:

A MÉZGA-család? Kedves és szórakoztató - de van valami karácsonyi vonatkozása?


Egy dolog nem fér a fejembe. Mert ugye ez itt Magyarország, ahol lakik egy nép. Úgy hívják, hogy magyar. Európa egyik régi kultúrnépe - olyan hagyománykinccsel, amely másnak is van ugyan, de nem ilyen alaposan és részletesen feldolgozva, az utókor számára "eltárolva". Óriás kultúrnépek - pl. az olasz - örülnének, ha lett volna közöttük egy Bartók Béla vagy Kodály Zoltán, aki a népzenét a legmagasabb szintre emelte volna át.


Mindezek tudatában: csodálkozva állok, amikor felmerül a kérdés: hogy csináljunk meg egy karácsonyi műsort. Az első, természetes gondolatnak kellene lennie: "kezdünk egy Betlehemezéssel". Függetlenül attól, hogy a Karácsony kinek mit jelent, hisz-e valaki vagy nem, - nem lehet megkérdőjelezni, hogy eredeti mivoltában - Európában és a mi hazánkban - keresztény ünnep az. Ha a nem-keresztény vagy az ateista ember kultúrlény, tehát a kultúra és civilizáció tisztelője, tökéletesen el tudja fogadni, hogy a betlehemezés hagyománya szervesen európai és magyar hagyomány, amelyet a legkisebbekkel is meg kell ismertetni. A műsorban aztán helyet kaphatnak emberségről, szeretetről szóló versek, zenék, felolvasások - sőt Mézga Géza is. Kedves és tisztelt pedagógusok: ne öntsük ki a gyereket a fürdővízzel..az Istenért..!

2011. dec. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!