Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen filmet, rajzfilmet,...

Milyen filmet, rajzfilmet, egyéb animációs filmet ajánlanátok általános iskolás gyerekeknek vetítésre, ami nem (lent folyt. )?

Figyelt kérdés

- amiben nem beszélnek csúnyán

- nem az amerikai közhelyes humor árad belőle

- nem a kötelező olvasmányok filmváltozata

- nem Disney

- nem magyar rajzfilm

- nem feliratos


2011. dec. 8. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Szinkronos animék. Az animeaddicts.hu oldalon böngéssz az ismertetők közt, sok letölthető tőlük is.

És ezt is nézd meg:

[link]

2011. dec. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, némely anime nekem is eszembe jutott, a Miyazaki-félék. Meg a Monty Python Repülő cirkusza.
2011. dec. 8. 18:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha már anime és ha 7.-8.-osokról van szó akkor Death Note, Code Geass.
2011. dec. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sorozatot nem fogunk nézni, csak egyrészes műveket. Meg olyan kell, ami belefér 45 percbe.
2011. dec. 8. 20:06
 5/11 anonim ***** válasza:

Marjane Satrapi - Persepolis

Michel Ocelot - Kirikou és a boszorkány

Tomm Moore - Kells titka

Sylvain Chomet - Az illúzionista

2011. dec. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, ezeket hol lehet letölteni? Meg a Belleville-t is keresem.
2011. dec. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ami azt illeti én torrentben töltöttem le őket az ncore-ról, (ami meghívós) de valószínűleg a piratebay-en is fent vannak eredeti nyelven.
2011. dec. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
No, megállj csak! Kb. 10 perces belőle 1 rész, és még most is jókat röhögök rajta, pedig baromi sokszor láttam már minden részét.
2011. dec. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk ezt: http://www.youtube.com/watch?v=MxJHOd-0IGk


Nagyon elgondolkodtató rövidfilm, lehet róla beszélgetni, bár inkább nagyobb gyerekek fogják fel igazán.

2011. dec. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Előző: nagyon köszönöm Neked a Pillangó Cirkuszt... Igazi karácsonyi ajándék ez most nekem....


Kérdező:

ismerem a problémát, a 45 perces keret nagyon behatárol. Egy rendes mozifilmet 2-3 órára elnyújtva lehet megnézni 1-1,5 hét alatt.... szentségtörés...

Sajnos Miyazaki csodás filmjei is hosszabbak. És minden jó film, pl. A kórista, Hét év Tibetben, Ghandi...


Egy rövid jut eszembe: Shaun a bárány. 6 perces epizódok, gyurmafilm, angol vidék. Némafilm, tehát NONVERBÁLIS humorral van tele, zseniális! Én szétnevetem magam rajta.

http://www.youtube.com/watch?v=nBVSMReUXJ4


Vagy Beugró, az is rövidebb, mint 45 perc, és nagyon elmés.


Magyar rajzfilm miért nem lehet???

2011. dec. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!