Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szabad-e a komposztálóba...

Szabad-e a komposztálóba használt étolajat tenni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 9. 08:50
 1/7 anonim ***** válasza:
NEM
2011. dec. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem bizony!
2011. dec. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

...viszont pár Mol benzinkúton leadhatod ;)

Vagy a Közterület-fenntartó zrt. is beveszi!

2011. dec. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerinted ha a napraforgót nem aratják le, márpedig nem kevés rajta marad, idő előtt leesik a feje, kipotyognak a szemek a fejből, stb, az hova kerűl? Nem a földre? És szerinted a napraforgóolaj honnan van. A magból préselik ki. Magyarán átalakítás nélkűl a magban van.

Nem fog történni semmi baj egy két litertől.


De ha köbméterszámra akarod a komposztálóba tenni, akkor inkább old meg a szűrését, és vagyél egy diesel autót. :)


Mi a használt olajat, ami ~heti egy liter, nyílegyenesen a szemetesbe tesszük. De akár a földre is locsolhatnám, csak visszaadnám a földnek, ami onnan lett kivéve.:)

2011. dec. 10. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A környékünkön nincs begyűjtőhely, maradjon a szemetes?

Az igaz, h a napraforgó fejek közül sok kerül a talajba, de én úgy sejtem, más anyagok is kerülne bele, mire a polcra kerül az olaj, azért köszönöm a válaszaitokat. Vajon mire mondták régen, hogy "jó, zsíros föld"?

2011. dec. 13. 07:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kerűl bele más, úgy drágább lenne. A sajtolási eljárásban van különbség. Hidegen illetve melegen sajtolt olaj. Zsíros föld: Földezd be a kezedet, azaz inkább sározd be, majd mosd le vízzel. A jó fekete föld olyan, mindtha olajos, zsíros földet mosnál le, azaz érzetre...


Szerinted melyik a veszélyesebb hulladék a szemetesben? A rakás műanyag, nehezen elbomló kőolajszármazékú csomagolás, melynek helye 1-2000 méter mélyen lenne a föld alatt, hogy a nyomás és hőmérsékletviszonyok visszaredukálják kőolajjá, vagy a heti 1 liter természetes napraforgóolaj, mely a veszélyes műanyag vackokkal együtt lesz összepréselve a szeméttelepen "tárolva"?


Üdv: L

2011. dec. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is a mennyiségtől függ. Nekem ami igazán olyan amibe sült valami, nem túl sok mennyiség. Hiszen nem sütök napi szinten rántott húst / halat / fasírtot stb - t.

Mennyivel környezet kímélőbb a sok pet palack ami mégse a műanyag " ufóba " kerül?

2012. máj. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!