Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek is akkora az...

Szerintetek is akkora az emberek átlagmagassága, mint a statisztikákban?

Figyelt kérdés
Mindenütt azt lehet olvasni, hogy a férfi átlagmagasság 175 cm, a női 165 cm. Közben meg az utcán úgy látom, hogy több (átlagánál) magasabb ember rohangál.
2011. dec. 13. 11:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mint ahogy sok átlagnál alacsonyabb is. Ebből lesz egy átlag. Matek?
2011. dec. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Oh, azt le hagytam, hogy ugyanakkor átlagnál alacsonyabból nem látok annyit, de köszönöm az okos észrevételt!
2011. dec. 13. 11:29
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem igaz.

Hiszen ebben benne van a középkorú ill. idősebb korosztály is.

Apukám 57 éves, mikor fiatal volt, magasnak számított a 177 centijével. Az ő korosztályában a legtöbben alacsonyabbak nála.

Én 32 vagyok, nő, 167 centi, és a velem egykorú de még a fiatalabb lányok, nők is sokszor alacsonyabbak nálam.

2011. dec. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én 186 vagyok és én érzem magam nagyjából átlag körülinek.

Ha minden korosztályt vizsgálunk biztos kijön az a 175, de a fiatalabbaknál szerintem ez magasabb volna.

2011. dec. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egyik nagyapám a 170 centijével átlagosnak számított. 21-ben született.

A másik nagyapám kb. 165 lehetett, ő sem számított nagyon alacsonynak.

2011. dec. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
En 24 eves no vagyok, anno a gimnaziumban csak 3 magasabb lany volt tolem, de ok vagy 5-10centivel magasabbak voltak, tehat nem 1-2 centivel, a tobbiek viszont legalabb ugyanennyivel-vagy meg tobbel!-alacsonyabbak. En teljesen atlag magas vagyok szerintem a 166 centimeteremmel. Viszont ami furcsa, hogy velem egymagas embereket ritkabban latok, ismerni meg egyaltalan nem is ismerek max 1-2-t. Valahogy azt figyeltem meg, hogy vagy nagyon minik Magyarorszagon a nok, vagy inkabb kicsit vagy inkabb nagyon magasak, legalabbis 170 folott szerintem egy no mar magasnak szamit itthon. 1evet eltem Nemetorszagban, szerintem ott teljesen atlag magas a nok tobbsege,olyanok,mint en. Es akarmilyen furcsa a fiatalaknal szerintem a suly is teljesen normalis:), pont jok, olyan nagyon gebeket meg tulysulyosokat az en korosztalyomban nem nagyon latok. Itthon ez is nagyon szelsoseges. Most Norvegiaban elek, ott viszont nincsenek ilyen mini nok,mindenki atlag magas vagy magas, es vekony, normal sulyu. Szerintem nalunk tul nagy a szelsoseg.
2011. dec. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Úgy látom itt senki nem járt matekórára.

Az átlag nem azt jelenti, hogy a legtöbb ember xy cm, hanem összeadják a vizsgált alanyok magasságát és elosztják a vizsgált alanyok számával.

Húúú, ezt se fogjátok érteni :-(

2011. dec. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én értem, nemcsak matekot tanultam, hanem statisztikát is. :D

Hogy a legtöbb férfi hány centi magas, pl. 180-185 közötti, azt úgy nevezik, hogy tipikus.

Az átlagnak meg semmi köze a gyakorisághoz.

2011. dec. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ma 12:03 mernok reven tudom mit jelent az atlagmagassag, en az utcas sztorihoz szoltam hozza. Atlagmagassagot matematikai ertelemben folosleges nezni. Ott a rengeteg alacsony 70eves,valoszinulag nem oket nezegetjuk oly gyakran az utcan, akik azert a statisztikat erosen "lehuzzak",ha a a kerdezonek az a kifogasa,hogy magasabb egyedeket lat az utcan.
2011. dec. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam, hogy a nőknél az átlag magasság 161 centi, de a tied reálisabbnak tűnik.

Én 168 centi vagyok, mégis mindenkitől megkapom, hogy milyen alacsony vagyok, meg mindenki körülöttem átlagban magasabb mint én. Persze lehet csak véletlen, hogy 100 ismerősömből 98-an magasabbak nálam

2011. dec. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!