Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol lenne a fiatal társadalom...

Hol lenne a fiatal társadalom facebook nélkül?

Figyelt kérdés

Egyre többen, és egyre több időt töltenek előtte. Nem mozdulnak ki. Néhány évvel ezelőtt még azvolt "gyere megiszunk egy sört és dumálunk" msot miven?! gyere fel facebookra majd beszélünk....-_-

Többet "éltek" az emberek. Nembeszélve arról, hogy a prákapcsolatokból is egyre több születik facebookon.

Az emberek nem is tudnak, nem si akarnak nagyon már élőbe ismerkedni.

Sajnos én sem vagyok kivétel, teljesen beszippantott ez az oldal.., tehát nem prédikálok vizet, és bort iszok, sőt a barátnőmet is így ismertem meg lényegébe...

:S


De utálom akkor is, nem ismerem el, és nekem hiányoznak a baráti kocsmázások, hétköznao is akár, vagycsak egy városi lófrálás...:S ma mindneki ül a face elé és ott éli a napjait..:S


2011. dec. 13. 20:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Hogy hol lenne?

Lent a téren, akkor is ha hideg van. Mint mi annó még a facebook nélküli szép időkben.

Se mobil, se szülők, csak a haverok a téren. Jó volt.

Ezt a mai fiatalság nem fogja megtudni.

2011. dec. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

"Hol lenne a fiatal társadalom facebook nélkül?"


iWiW-en. Vicc nélkül.

2011. dec. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Én is facebookozom néha órákat, de én csak és kizárólag beszélgetek másokkal, nem az idióta alkalmazásokkal és játékokkal szórakozom. Az meg szerintem teljesen mindegy, hogy most facebook, iwiw, myvip, myspace, vagy épp msn-n keresztül beszélgetnek az emberek, nincs rá többtízezer forintom havonta, hogy újratöltögessem a telefonom egyenlegét. Amúgy nem hinném, hogy annyira ragályos lenne a helyzet, hogy ha te bárkit is elhívsz kocsmázni, azt mondja, hogy nem megy, mert facebookozik. Legalábbis én még egy "facebook lakó"-t is elrángattam, csak azt várta, hogy valaki hívja már el valahova.
2011. dec. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én tök jól megvagyok nélküle, köszönöm. Sajnos régebben más közösségi portálon oltottak a drága ismerőseim, meg béna képeket töltöttek fel rólam és azokon szórakoztak csak mert nem szimpatizáltak velem és a barátaimmal. Azóta nem vagyok képes felmenni sehova :(


Egyik legjobb barátnőm viszont függő. Suliban minden szünetben felmegy, osztálytársunkkal beszélgetnek face-n, közben ott állnak egymás mellett... :"D


De nem tudom melyik helyzet a jobb... én érzem a hátrányát. A suliban sokszor kimaradok beszélgetésekből, mert face-n indult el a téma. :/

2011. dec. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

nekem sincs.

Meg is kapom a nézéseket, totál űrlénynek néznek egyesek, de leszarom.


Azért mert valaki nincs fenn még nem biztos, hogy egy antiszociális kö.csög, csak lehet, hogy neki más fontos az életben.

engem nem érdekel, hogy ki mit lájkol vagy nem lájkol, nem érdekelnek a hülye n+1-dik nyereményjátékok, vagy az, hogy kinek milyen menő a profilképe.

Én például inkább filmeket nézek, tanulok vagy olvasok, akkor most én antiszociális vagyok? Lehet, de leszarom.


Itt például elég sokat lógok, mert szeretek okoskodni, na ott ezt nem tudnék :)

2011. dec. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

és ez szomorú dolog, hogy ha nemlenne ez, akkor lene más...:S

Barátnőm is függő...és nem ö tehet róla.

Mindig modnja, hogy megy mert tanul...aztán még órákig marad, és beszélget, merthogy hol ezt, hol azt lájkolja, vagy ír valamihez valaki valamit, és azt meg kell nézni, válaszolni kell rá, meg stb...elúszik a tanulnivalóval, és egy éjszakára marad minden..:S

NEm az ő hibája, hanem a fcaeboke, mert függővé tette, és azért, mert a társadalom megkívánja ezt. Aki nem facebookozik, az nem is létezik, nem menő, szánalmasnak hizsi mindneki...ez van sajnos...:S

Durva hasonlat, de olyan mint sztem a cigi régen...nem cigizel?! hu de gáz vagy, meg anuyka kedvence...:S

Én is függője vagyok, nem ennyire, de sajna egy-2 órát naponta én is eltöltök meleette, noha nem akarok..:S


Jólírta az első, gyönyörűen! "lent a téren"...

pontosan, és erről szólna!

Hazaérsz a suliból, ledobsz mindet, kajálsz, és ronygyolsz a térre, vagy a haverhoz, és őrültködtök valamit, vgay butyölitek 13 évesen a simsont, 16 évesen az mz-t, 18 évesen meg a szakadt trabiját, vagy golfját, mert mindig sz*r valami rajta..;)

Közbe dumáltok, jókat röhögtök mindenen és mindenkin, megisztok pár sört, elszívtok pár cigit, és ennyiii....

nem azhogy hazamegyek, és jajj facebuk orrvérzésig, és szemjojozásig...du 3 tól, éjje 2 ig...:S

2011. dec. 13. 23:53
 7/18 A kérdező kommentje:
*a barátnőm velem is beszélget, tehét nem azvan, hogy aztomondja elmegy, és utna órákig még fentven, mielőtt valaki félreértené..
2011. dec. 13. 23:55
 8/18 anonim ***** válasza:

Be kéne tiltani csak azzal vannak elfoglalva.Kíváncsi lennék ha egy hétig nem használnák nem rágnák-e a körmüket.

K**va sok fontos dolgot kell megbeszélni rajta például hogy mekkora raj voltam a bulin stb......

2011. dec. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én utálom a facebookot, de felvetődött bennem egy kérdés: Mennyivel jobb az agyonistenített kocsmában (sok alkoholista tróger között) ülni, mint a számítógép előtt?
2011. dec. 14. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ez amúgy hülyeség hogy nem ő tehet róla, hanem a face.

Én is fent vagyok, van hogy napi 2-3 orát is, de ha dolgom van akkor dolgom van és kész.

Az a válasz ott lesz 3 óra múlva is, nem megy sehova.

Tudni kell mértékkel használni.

Amúgy jó dolog a face, mert tényleg az ember ingyen tud beszélni azzal akivel csak ritkán tud talizni.

De inkább az olyan ismerősömmel akivel nem nagyon tudok talizni vele is csak arra használom a facet hogy megbeszéljük a találkát.

Nagyon egyszerü.Nem úgy kell kezdeni a mondatot hogy:

"Szia, mizu?" -ebből tuti fész dumálás lesz.

hanem:

"Szia, össze futunk a parkban délután?"

-ennek a beszélgetésnek csak egy időpont lessz a vége és kész, lehet menni a parkba.

2011. dec. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!