Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért írnak, mondanak ídőjárás...

Miért írnak, mondanak ídőjárás előrejelzést 1-2 hétre, ha még a másnapit sem tudják rendesen? Sőt még az aznapit sem!

Figyelt kérdés

Folyamatosan nézem, milyen idő lesz és mindíg mást írnak. Megértem, hogy változik az idő, de akkor minek írják ki, hogy ilyan meg olyan lesz, ha aztán mégsem. Pár óra múlva meg teljesen mást mutatnak! Ennyire nem megy nekik? Ráadásul még az aznapi sem tudják... mikor írnak 4mm-t esik egész nap, másnapra írnak 11mm-t és egy cspp sem esik.


Miért kell az előrejelzés, ha nem tudnak semmit?


2011. dec. 18. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez nem egy olyan dolog, amit pontosan megtudnak határozni. Nem tudom mennyit értesz a meteorológiához, de nem teljesen úgy működik, ahogy szerintem te ezt gondolod. Egyrészt jelenleg 7-8 városra lebontva jelentenek csak időjárást, azt is többnyire átlagolva... Ebből kifolyólag lehet hogy mondjuk Szegeden pont nem szakad aznap az eső, de tőle 20 km-re igen. Nem lehet 100%-ra megjósolni, hogy mikor hol pontosan mi lesz.

Egyébként én régebben a www.met.hu-t figyelgettem, azon egész jól eltalálták az időjárást 3-4 napra előre. Mostanában nem tudom hogy van. Amúgy is elég szeszélyes az időjárásunk, tudhatná már mindenki, hogy két hét baromira sok idő és igen csak tapogatózás, amit leadnak. Hogy miért jó, azt senki nem tudja, de max 1-2 napot tudnak viszonylag jó közelítéssel "megjósolni".


Egyébként pedig, ha nem tetszik, nem hiszel már nekik, ne nézd és kész. :)

2011. dec. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mára is mondták a havat,oszt kisült az uborka indája.:)
2011. dec. 19. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!