Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek egy anyáról,...

Mi a véleményetek egy anyáról, akinek a 15 éves fia más városban tanúl, fél éve nem látta és az ünnep alatt még annyira sem hívta föl hogy kellemes ünnepeket kívánjon. De a családit és a többi támogatásokat közben felveszi magának. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2011. dec. 28. 15:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hat, attól függ mindennek mi az oka. Ha a gyerek normális, akkor egy ilyen anya ássa el magát. Ha a gyerek lopós, nem tanul, iszik, bandázik.... akkor megértem és jobb így, mint egymás nyakán veszekedni.
2011. dec. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azt úgy illik, hogy a gyerek hivja fel a szülöket ünnepek alkalmából és nem fordítva.

A gyerek a szünet alatt nyugodtan hazamehetne, nem kellene máshol töltenie az ünnepeket.

Az anya meg gondolom fizeti a tanittatást, és a családi pótlék meg az egyéb juttatások erre valók.


A gyerek meg (mert gondolom, te vagy az) ahelydett, hogy az anyját kritizálja, inkább a helyesírását javíthatná, mert igencsak hibás.

2011. dec. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Az előzőekkel értek egyet. Miért vagy te fél éve távol anyádtól? És miért nem vagy otthon az ünnepek alatt? És miért nem hívtad fel te? És a családi pótlékon kívül milyen "többi támogatásokat" kap vajon az édesanyád?
2011. dec. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az éremnek két oldala van. Mielőtt véleményt mondana valaki a témáról a másik véleményét is meg kellene hallgatni.
2011. dec. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy orbitális tévedése, után magfogadtam: soha többet nem formálok véleményt senkiről, amíg nem hallottam ugyanazt a történetet mindkét fél előadásában.
2011. dec. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A 2. válaszadónak írnám: először is a helyesírással kapcsolatban, megnézhetné a saját írását mert én az írásában 5 hibát találtam. Így igazán ciki amit írt, mert először a saját írását nézze meg az ember, és utánna kritizálja a másikat. Másodszor, nem én vagyok a gyerek, én csak a család egyik ismerőse vagyok. Harmadszor, én nem kritizálom az anyukát csak ez az egyéni magán véleményem, ugyanis az anyukát ismerem dúrván 12 éve, és ismerem a család helyzetét.
2011. dec. 29. 02:17
 7/11 A kérdező kommentje:
Tisztelt válaszadó! 250 karakterben nem lehet a lényegből többet írni. Először is az illető anyukát én ismerem dúrván 12 éve. Először is van az anyukának 7 gyereke. 2-őt óvodás korukban otthagyott az óvodába ennek az okát pontosan nem ismerem csak egyéni véleményem az hogy gyereket nem hagyunk ott az óvodába hanem "anyatigrisként" harcolunk érte. Az anya sajnos nem dolgozik, hanem a gyerekek pénzét fogja fel úgy mintha a saját jövedelme lenne. Nagyon hosszú erről írni, ugyanis hosszú a történet erről könyvet lehetne írni. Lényeg az hogy a 15 éves fiúval amíg az anyjával volt nagyon sok probléma volt az iskolában. A lényeg az hogy a fiú másik városban tanúl, az anyukája nem találkozott vele 6 hónapja, de ez a gyerek még hiába 15 éves nem érti vagy pszichikailag nem akarja vagyis nehéz neki tudomást venni arról hogy az ő anyja nem olyan mint a többi osztálytársainak az anyja akik rendesen gondoskodnak a gyerekről. Neki nem esik jól az hogy az ő anyjától nem kap meg azt amit a többi gyerek megkap az ő anyjuktól. A lényeg az hogy az én magánvéleményem az /ismerve az anyukát/ hogy ő inkább a családi pótlékkal foglalkozik az érdekli jobban nem a gyereke de ez csak feltételezés. Tudja a telefonszámot az anyuka, és a gyermekét nem hívja föl 6 hónapig az szerintem egy kicsit dúrva. Ha a gyerek nem hívja föl akkor ő nem telefonál de a gyerek pénzéből tartja magát. Ez a lényege az egésznek. Szerintem megérdemelné az a gyerek hogy ha 6 hónapig nem látja az anyját, akkor legalább a pénzéből, a családi pótlékból felhívja az anyja Karácsonykor hogy kellemes ünnepeket kívánjon neki. De ez csak egy dolog a sok közül, de hosszú a történet, de az én véleményem ebben az esetben egyértelműen az anya hibája. Szerintem az anyának el kéne menni dolgozni mert lenne neki kire dolgozni és a családi pótlékot ahogy a nevében is benne van hogy pótlék, azt csak fizetéskiegészítésre kéne használni amit a gyerekre kéne költeni, és nem a saját eltartására, és a gyerekre vagy arra lenni kéne belőle hogy a gyereket felhívja 100 ft.-ból. Szerintem ez lenne a helyes megoldás az anya részéről. Mert egy gyereket nem csak szülni kell, hanem fel is kell tudni nevelni, de nem mindegy hogy hogyan nevelnek föl egy gyereket. Ez az egyéni magán véleményem.
2011. dec. 29. 02:27
 8/11 anonim ***** válasza:

A második válaszoló vagyok: a helyesiráshoz csak annyit, hogy mivel nem magyar a billentyüzetem, ezért nem tudok hosszú ö, ü betüket írni - így ezekért a hibákat nem tudom elkerülni, Ha ezeken kivül találsz másikakat is, akkor légy szives, tudasd.


Ami nálad hibás, az a "tanúl" - ugyanis ezr rövid u-val kell irni, ezen kivül a mondatokból hiányzanak a vesszök, ami az érthetöség rovására megy.


Ha meg sem az anya, sem a gyrek nem vagy, akkor nem sok közöd van hozzá, ez kettejük ügye.

2011. dec. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A második válaszadónak írom hogy a tanul szó az valóban rövíd u csak a gyórsírás miatt véletlenül írtam hosszúval, de ez előfordúl és ez egy hiba. A vesszőkkel az a helyzet, hogy tudom melyik szó után kellett volna még, csak az írással siettem. Pl kellett volna vessző még a "látta szó után" és a "föl szó után" Amúgy olyan szinten semmi közöm nincs hozzá, de ez csak egy egyéni magán vélemény, ugyanis ez a gyerek nálam tanul, és az anyát dúrván 12 éve ismerem, és ez a magán tapasztalatom az anyáról. Csak mások véleményére is kíváncsi vagyok, hogy másoknak mi a véleménye ilyenn anyáról. És ez csak egy dolog a sok közzül.
2011. dec. 29. 14:27
 10/11 A kérdező kommentje:
Elnézést véletlenül elnyomtam egy "n" betűt. Helyesbítek: Nem az hogy kíváncsi vagyok, hanem csak érdekelne mások véleménye.
2011. dec. 29. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!