Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szeretnék polihisztor lenni,...

Szeretnék polihisztor lenni, de az a baj, hogy túl sok minden érdekel, mindenbe csak "belekapkodok". Más is van így ezzel?

Figyelt kérdés
Rengeteg minden érdekel: biológia, állattan, növénytan, csillagászat, ásványtan, gombák, barlangászat, repülés, búvárkodás, szakácskodás, nyelvek csak hogy néhányat említsek. Ezeket mind szeretném magas szinten elsajátítani, és nem is tudom, hol kezdjem. Más is van ezzel így? Van itt olyan, aki polihisztornak tartja magát?
2011. dec. 28. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Hali...van egy rossz hírem sanjnos: a mai társadalom annyira lebutúlt hogy nagyon sok helyen - sajnos munkaadók föleg- nem tudják azt elképzelni hogy, valaki több mindenhez is értsen.


Van egy igen jó barátom, felsöfokú végzettsége van mint intézményi kommunikátor, ezen kívül: festö, szobrás, szakácskodik, kézimunkázik és hihetetlen jól ír.....de munkanélküli...

Amikor állást keres akkor megkérdezik töle ezt a festö dolgot és a legtöbb ember fantázia világa odáig terjed hogy a szobafestö az csak szobát tud festeni...a benzinkutas az otthon is tölti a benzint a szekrénybe és stb...

Úgyhogy én jól megfontolnám a helyedben ezt a polihisztorkodást mielött belekezdessz...de a kérdésedre válaszolva: talán válassz egy olyan irányt ami igazán nagyon érdekel, és úgy érzed hogy lenne elég kitartásod is hozzá, és van rá igény a munkaeröpiacon.

2011. dec. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én hiszek abban, hogy vagyok olyan talpraesett, hogy találok majd munkát. De a dolgok többségét hobbiból szeretném csinálni, nem hivatásként.
2011. dec. 28. 22:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát én csak azt tudom mondani, hogy hunyd be a szemed és az első ilyen dolog ami eszedbe jut válaszd azt kezdésnek. Tanuld, csináld, szeresd ha ez megvan akkor jöhet a következő.
2011. dec. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, polihisztornak mondjuk sosem jutott eszembe tartani magam, de egyetemek után munkáim mellett most is tanulok merőben újat + több hobbi, ami nagyon fontos...

MINDET szeretem, és nem mondanék le róluk. Hozzám tartoznak...


:)

2011. dec. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
érdekes
2012. ápr. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Véletlen találtam a kérdésre, és komolyan elgondolkodtam azon, hogy én írtam-e, vagy sem - és nem :)

üdv a klubban!

Te hány éves vagy, ha szabad kérdezni?

2013. márc. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mostmár 20.
2013. márc. 24. 19:33
 8/8 anonim válasza:
A polihisztorok kora! :) 20-190
2015. márc. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!