Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Titeket is idegesítenek az...

Titeket is idegesítenek az ilyenek a facebook-on?

Figyelt kérdés

Minden nap kapom az ismerősök kapcsolatfelvételi kérését.De nem is ez a baj,hanem hogy olyanok jelölnek,akik nem tudom hogy kik!Például:Egy Jelizz Jelölj,Jelölj Lájkolj,Egy Citrom,narancs,banán stb.

Persze,elutasítom őket,mint a sz@rt,de akkor is irritál.

Meg írják nekem az ismerősök,hogy like(igen,így kell írni!!!!)szóval kedveljek egy oldalt.És akkor ilyen baromságokat kell kedvelnem,mint például:Nyerhetsz kupont ha "lájkolsz",meg 25 like és ezt-azt fogom megtenni(persze,nem hiszem h akárki is megteszi).És amikor megmondom,hogy nem "lájkolom",akkor besértődik az illető,hogy én nem követem a divatot,stb.

Mióta divat az hogy:lájk,v helyett w,fészbúk stb.MI AZ ISTENÉRT nem lehet úgy írni,ahogyan kell?!Ez kb.olyan mint Budapestet összekeverjük Bukaresttel!

Ó,és még nem is említettem ezeket a rohadt alkalmazásokat!Tudd meg mit gondol rólad,milyen szexi vagy ma,mekkora az IQ-d stb.

Majd egy gép mondja meg nekem hogy mennyire jól nézek ki,vagy hogy gondolják egyesek?Továbbá fikarcnyit sem érdekel,hogy X és Y mit gondol rólam!

Még egy utolsó dolog,egyszer suliban fordított nap volt még tavaly(tudjátok,ahol a gyerekek a tanárok,a tanárok pedig diákok)na és egyik osztálytársam(lány volt,"fészbúk" függő)behozott egy kvízt.Első kérdés persze:


Mi lenne,ha nem volna Facebook.

A,Kipusztulna az emberiség

B,Élnénk mintha mi sem történt volna

C,Mindenki öngyilkos lenne


Mondanom se kell,hogy a lányom 99,9%-a az A vagy C választ jelölte.

Rendkívül szomorú,hogy így elkorcsosodnak egyesek,és közben nem néznek körbe,és nem fogják fel,hogy van fontosabb dolog is,mint mondjuk egy sz@ros weboldal,vagy egy tetves valóságshow!Körbe kéne nézni,és realizálni a dolgokat,hogy ebben a mocskos,sz@r világban amíg egyesek a "Fészbúkra" vergődnek,addig mások éheznek és szenvednek!


Na,bocsi hogy kissé hosszasra sikeredett,de már tényleg idegesítenek ezek az emberek és a hülyeségeik.


Amennyiben nem így gondolod,nyugodtan írd meg!


2011. dec. 30. 09:32
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocs,lányok* 99,9%-a!Gyorsan gépeltem és félreírtam.
2011. dec. 30. 09:34
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen!


Mindenesetre érdekes, hogy akárkivel beszélek, majdnem mindenki azt mondja ő utálja a fészbúkot.

Ennek ellenére mindenki ott van és "lájkol" és "bökdös" és alkalmazásokat használ és mit tudom én mi minden van még ott!

Persze én is fel vagyok regisztrálva és én is szoktam kapni (bár nem sűrűn) idegen emberektől ismerősi felkérést. Az ilyennel nem foglalkozok. Az alkalmazás használatára irányuló levelekkel meg azt szoktam csinálni hogy egyből le is tiltom, hogy a későbbiekben ne kapjak ilyet. Ezzel mondjuk nem vagyok teljesen megelégedve, mert úgy veszem észre hogy ezek csak időleges letiltások. Bár egyre ritkábban kapok ilyeneket (az iwiw ennyiből jobb, mert ott egy az egybe letiltottam azokat akiktől idióta körlevelet kaptam).


Ha megszűnne létezni a facebook, nem történne semmi! Lennének ugyan néhányan, akik úgy gondolnák, hogy vége a világnak és még azt is el tudom képzelni, hogy megszaporodnának a pszichológushoz járók, de alapjaiban semmi extra nem történne.


Sajnos sokan úgy gondolják, hogy ez a modern kori szocializáció, és snassz face-to-face (csak hogy stillszerűek legyünk) kommunikálni egymással.

Ráadásul sokan nem is lennének képesek erre, mert már rögzült beléjük, az online világ.

2011. dec. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Akkor ne legyél fenn azon a szaron!
2011. dec. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Beállítható, hogy rejtett legyen a profilod és akkor csak a barátaid látnak + azok akiket te veszel fel még a keresőben sem fogsz szerepelni.


Hátránya, hogy ha írsz valaki üzifalára akkor az ő ismerősei is látják tehát ha olyanokkal barátkozol akik narancs meg citrom nevében profilokat hoznak létre akkor sajnos észrevesznek :(

2011. dec. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
B
2011. dec. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves második!Egy szóval nem mondtam,hogy magával a weboldallal van bajom!Én azt mondtam,hogy az olyan emberekkel van a bajom,akik azt hiszik,hogy egy weboldal még akár a saját életüknél is fontosabb.

Kimásolnád azt a mondatot,amelyikben szidtam volna a weboldalt?

2011. dec. 30. 14:15
 7/10 anonim válasza:
A válasz egyszerű: nem kel foglalkozni vele! ha annyira utálod a fb-t akk mér nézed?! -.-"
2011. dec. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem olvastad el az előző hozzászólásom,te igen buta?!-.-

Nem a weboldallal van bajom,te sötét!Hanem az emberekkel,akik szerint egy hülye oldal fontosabb mint az élet,vagy akármilyen más fontos dolog az életben!Írjátok már le,hogy a kérdésben mikor támadtam magát az oldalt.

2011. dec. 30. 18:39
 9/10 anonim válasza:

Uhh, hasonlóképp érzek. És még kismillió hasonló dologgal kell találkoznom az oldalon.. legtöbben unaloműzésként kiírogatják, hogy "ha küldessz egy számot üzenetben.." "ha kirakod ma este megfog csókolni életed szerelme", "ha nem küldöd tovább életed legrosszabb napja vár rád" "ha lájkolod" stb...

Ugyan én is szoktam másképp írni dolgokat mint ahogyan azokat kellene, de ezek leginkább más nyelvből való kifejezések, és kiejtés szerint írom. :D mint pl fészbuk.. A w-k használata v helyett ki tud akasztani... meg a sok hü.lye liba tükörben pucsítós, csücsörítős, homlokráncolós képe, amikre cseten kunyerálnak lájkokat... szörnyűűű

Én nem mondom, hogy szeretem az oldalt, mert van "egy két" dolog benne ami nem tetszik... például a folytonos újításaik- mire megszokod és tudod kezelni az előző adatlap funkcióit már rögtön másikat vezetnek be. Mondjuk ez lehet amiatt, hogy külföldön fejlesztik előbb és.. mindegy.


Ottvannak még akik állandóan azon lógnak és fontosnak érzik kiírni, hogy 'jóreggelt! <3 :$$' meg 'jó8 :) xĐ' ...

Nagyon fontos információ mondhatom. Naés a halálraunt blogokról vagy más üzenőfaláról kimásolt elcsépelt idézetek... mostanában sorra iratkozok le emberekről meg törlöm őket.

Ha nem ezen az oldalon lenne regisztrálva az összes engem érdeklő ismerősöm, már töröltem volna magam.


Hány éves a kérdező? :o

14/L

2011. dec. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

13/F vagyok.


Na,nekem is ennyi bajom van.Magát az oldalt nem szidtam,csak a rá regisztráló ilyesféle embereket.

2012. jan. 6. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!