Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek is arányrombolás...

Szerintetek is arányrombolás a vallási témákban hozzászólni?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre, hogy teljesen mindegy, hogy mi a kérdés, teljesen mindegy, hogy mi a válasz van egy pár egyén akik képtelenek értelmezni a pontozási renszer lényegét.

Még az olyan kérdéseknél is ahol "Szerinted...?" illetve a "Mi a véleményed...?" dolgoknál szóval ahol emberek belső gondolataira kíváncsiak képesek mások ítélkezve leminősíteni mindenkit attólfüggetlenül, hogy éppen mit válaszol, melyik "oldalon" áll.

A vallási kérdésekhez hozzászólás ezáltal a hozzászólás tartalmától és minőségétül függetlenül rombolja az arányt, ezáltal az egyéb témákban való hozzászólási hitelességet ássa alá.


Más szerint is így van ez, vagy csak szerintem nem képesek az emberek felfogni, hogy a zöld és a piros kezecske nem a "nekem ez a válasz nem tetszik" kommentek minősítésére való, hanem az olyan alapvető tévedések kiszűrésére amik racionálisan megfoghatóak? (Mint például egy idézet ami bizonyítható, hogy nem szó szerinti, vagy nem megfelelő a forrásmegjelölése).


2012. jan. 1. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csak a vallás kategóriában van így, de egyébként igazad van. Engem volt, hogy azért pontoztak le, mert nem tetszett a válaszom, holott igaz volt. Egy továbbtanulással kapcsolatos kérdés volt, ahol az új pontrendszerrel kapcsolatban érdeklődtek. Aztán valakinek nem tetszett az új rendszer hát engem pontozott le.


Viszont abban totál igazat adok neked ,hogy főleg a vallás kategóriában van ez a nagy lepontozási harc a 2 tábor között.

2012. jan. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ugyan ez megy az ezotéria témában is, főleg az UFO kutatás részén. Az ott fórumozóknak ugyanis megvan szinte a saját "istenük" akit állítólag elraboltak a földönkívüliek, és most a tőlük/róluk szerzett tudást osztja meg - aki pedig nem ért vele egyet azt lepontozzák.

(Konkrétan a 404 nevű felhasználóról van szó, bár ezt szerintem mindenki tudja aki néha nézi azt a topicot)

2012. jan. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A gond ott lehet, hogy az embereket az erős Facebook-penetrációtól sújtott internet a "lájk" gomb általános használatára szoktatja (youtube-on van "diszlájk" is), miközben a gyakorikerdesek.hu-n a "szerintem hasznos" és "nem hasznos" gombok kísértetiesen hasonlítanak erre a módszerre. Ezért bár a gombok alapötlete jó, de akármit is jelentsen, az emberek így is, úgy is "lájk" és "diszlájk" funkció szerint használják őket.


Így nekem az a véleményem, hogy a magas vagy alacsony "százalék" már egyébként is rég nem a hasznos vagy a haszontalan válaszokat adó felhasználókat illeti meg, hanem azokat, akiknek sokan "kedvelik" vagy "nem kedvelik" a válaszait.


Ha általában hasznos, normális hangvételű válaszokat adsz, úgysem megy kritikus szint alá a haszonszázalékod, úgyhogy én nem aggódnék a helyedben. :)

2012. jan. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Az utolsónak teljesen igaza van, de a kérdésfeltevőnek is.


Igen, én is észrevettem már, hogy a kezecskéket nem aszerint nyomogatják, hogy mennyire igaz vagy nem a válasz, hanem aszerint, hogy mennyire tetszik nekik. És ez minden témában igaz. Aki azt tudja mondani a csőcseléknek, amit az hallani akar, az mindenkor népszerű, ezt tudjuk. A politikusok is így jutnak hatalomra. Ha igazat mondasz, akkor az sokaknak nem fog tetszeni, ezért lepontoznak. Vallás témakörben ha teljesen tiszteletben tartva mások véleményét kifejtem, hogy miért tartom sokkal logikusabbnak az evolúciót a teremtéselméletnél, akkor is lepontoznak. Akkor is, ha bebizonyítom a bálványok és a tanok hamisságát. Én már fenn sem akadok ezen. Nekem nem az a célom, hogy mindenkinek a kedvére tegyek, hanem az, hogy igazam legyen.

2012. jan. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is - ami kérdést illeti. :) De azért nem vészes, mert szerintem ha valaki elolvassa a választ, akkor nem azt fogja nézni, hogy a fószer 99,9999%-ban hasznos választ ad, vagy csak 40%-ban; hanem hogy számára van-e valami új információ, vagy egy levonható tanulság. Engem legalábbis nem különösebben érdekelnek a %-ok.


Én a vallási (és általában a szubjektív) kérdéseknél csak akkor pontozok, ha a válasz alaposan körüljárt, akár több szempontot is korrektül felvonultat, és barátságos, segítőkész hangnemben íródik. Ez zöld kéz.


Ha csak egyféle nézőpontot szajkóz, mindezt fölényeskedő hangnemben, vagy vallási kérdésnél idézget a saját vallása szentiratából, alapból azt feltételezve, hogy a kérdező ezt nem olvasta, akkor nem értékelek - végül is ez egy vélemény, szubjektív, fenntartom a lehetőséget, hogy az a válasz tartalmazza a legtöbb igazságot, ezért nem pontozom le, de föl sem.


Piros kezet csak a goromba beszólásokra osztok.


Kék kezet meg szinte soha, nem ilyen jellegű kérdéseknél előfordul, ha a sok sületlenség mellett valami használható is van, de a hasznos infót általában már zöldnek értékelem, elvégre "perfekt válasz" arany kezecske nincs (szerencsére). :)

2012. jan. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!