Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek igaz ez az idézet?

Szerintetek igaz ez az idézet?

Figyelt kérdés

"Akkor a legelviselhetetlenebb valaki hiánya, amikor ott ül melletted és tudod,hogy sosem lehet a tied"


Ez az idézet nem hagy engem nyugodni. Akiket eddig megkérdeztem mind azt mondták, hogy igaz.

Akkor csak én érzem így? Szerinem nem igaz, mert én úgy gondolom, hogy akkor jobban fáj, ha nem látom, nem találkozom vele, mint mikor ott van mellette, a közelemben.

Nem? Az ad egy kis megnyugvást nem, és szerintem jobb ha ott van mint ha nincs.

Csak én gondolom így?


2012. jan. 6. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sem igaz. Akkor a legelviselhetetlenebb valaki hiánya, ha az illető meghal.
2012. jan. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem valamilyen szinten igaz. Ha tudom, hogy az illető sosem lehet az enyém, akkor csak ront a helyzeten, hogy ott ül mellettem. Könnyebb a felejtés, ha nincs képbe. Ha egyszer ilyen helyzetbe kerülsz, akkor megtudod. :)


A halál is más kérdés. A halál olyan szempontból megnyugvást ad, hogy az illetőt el lehet gyászolni, az emberi értelem felfogja, hogy nincs tovább. Azok a gyerekek, akiknek meghal az egyik szülőjük, ezt hamarabb feldolgozzák, mintha elválnának. persze ettől függetlenül szörnyű érzés, és a hiány nagyon kínzó.

2012. jan. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek szintek.

Elviselhetetlen az érzés, hogy valaki nem lehet a "miénk", pedig mennyire szeretjük.

Még elviselhetetlenebb az érzés, ha valakit a miénk, és elveszítjük. (De nem ez a legszűrnyűbb, gondoljunk csak az "Angyalok városa" című film utolsó perceire)

A legelviselhetetlenebb érzés, ha senki sincs, akit szerethetünk.

2012. jan. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igaz. Tapasztalatból mondom. Sajnos én nem tehettem meg, hogy elkerülöm és nem állok vele szóba, mert egy helyen dolgoztunk. Fél éve elment. Most már sokkal jobb. Nagyon fáj, de legalább helyére kerültek bennem a dolgok.
2012. jan. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!