Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan szerezhetek német vagy...

Hogyan szerezhetek német vagy osztrák állampolgárságot? Mennyi időt kell kint élnem?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a válaszokat.
2012. jan. 7. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem csak kint elned,adoznod is kell, nekunk 10 ev volt meg anno,azt hiszem 1-2evvel valtozott most,nem tudom,hogy negativ vagy pozitiv iranyba. Nekunk meg ugy volt,hogy azt mondtak nyaralni se mehetunk,ergo 10 ev megszakitattlanul, azt nem tudom,hogy ezt most eu reven,hogy ellenorizik,de ok nagyon kreativak,ezt elhiheted. Viszont tobb ismeros csak 20 ev utan kapott,sot valaki utana se. Nemetorszag kb 3-5evente valtoztatja az allaspontjat abban,hogy elfogadja e mas nemzet altal adott allampolgarsagot. Mikor mi megkaptuk akkor pont azon az allasponton volt,hogy nem,ezert nekunk kotelezo volt lemondani a magyarrol. Valamint vizsgaznod is kell nemet nyelvbol es kulturabol(tortenelem,irodalom,mindennapok,jog),ezen is el kell erni x szazalekot es ha minden hivatalos papir(munkaltato altal,hivatalos albert,ado) minden stimmel,akkor megkapod. Mikor a gyerekeink szulettek,akkor epp elfogadtak a kettosallampolgarsagot,igy ok kettosek. A magyarrol hiaba mondasz le,mindig az leszel lenyegeben! Ugyanis sok orszagnal nem kaphatja meg a gyerek,ha te lemondasz,nalunk igen:),sot ha nem is kered,akkor is a gyereked max nem lesz anyakonyevezve magyarkent,de valojaban magyar lesz,mert automatikusan jar nekik (verseg) utjan. Ha van meg kerdesed irj,ugy tudom az osztrakoknal is hasonlo.
2012. jan. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ:)
2012. jan. 7. 10:11
 3/3 tetris ***** válasza:
100%
Vegyél feleségül egy tenyeres-talpas Brünhildát,aki nem kellet egy osztráknak sem, de te máris osztráknak számítasz. Aztán majd elválsz tőle, vagy megcsalod. De az is lehet, hogy tökre megszereted a kis bögyöst. Ha az állampolgárság a lényeg, akkor én ezt tenném.
2012. jan. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!