Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi történik az iskolai igazolá...

Mi történik az iskolai igazolással miután leadtam?

Figyelt kérdés
elteszik, továbbküldik, kidobják ..
2012. jan. 7. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az ofő elteszi év végéig. Aztán gondolom kidobja. Ha már megvan az év végi bizonyítvány, és be van írva minden hiányzás, és minden le van igazolva, akkor nem tudom, mi értelme lenne tovább őrizgetni. Általánosban a rendes papírnapló hátuljába volt ragasztva egy boríték, és ott tárolták. Most középsuliban pedig elektronikus napló van, és az ellenőrzőbe kell íratni még az orvosi igazolást is. Tehát azt ha akarja se tudja eltenni, de megvan év végéig.
2012. jan. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én sem tudom, de szerintem évekig megőrzik azokat is, mert bármikor bármilyen jogi eljáráshoz a legelképesztőbb dolgokat kell évekre visszamenőleg visszakeresni.

ezt onnan gondolom, hogy anyukám kereskedő, és az akkori apeh annyi papírt kért be, hogy -komolyan mondom!- teherautóval kellett elvinni a megyeszékhelyre. az egész paksamétát -tényleg!- átnézték, és egyetlenegy papírt, az egyetlen egyet kiszúrták, ami átment anyukám kezén, az adminisztrátor, a könyvelő, a könyvvizsgáló kezén, és az egyetlenegy szabálytalan számlát is megtalálták. hiába volt tényleg talpig becsületes az anyukám, dehogy mert volna csalni, és az az egy számla valami miatt nem volt teljesen szabályos, ennyi ember nem vette észre, ők megtalálták.

lehetséges, hogy ha valami miatt az iskolában van ellenőrzés, akkor tételesen mindent az ég világon átnéznek, tehát szerintem ezeket az irkafirkákat is meg kell őrizni.

2012. jan. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elteszik. Archívumba. Az egyes eljárásokat törvények szabályozzák. Ezek része, hogy ahhoz a dologhoz miféle dokumentumok szükségesek, és azokat milyen módon, mennyi ideig szükséges őrizni. Ha az az idő letelt (és az őrzője fordít rá kellő figyelmet), akkor az elévülés után ledarálják.
2012. jan. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!