Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szomszédunkkal vannak gondok....

Szomszédunkkal vannak gondok. Van ilyenkor valami tennivalónk? Vagy tehetünk valamit?

Figyelt kérdés
Szomszédunk lassan 4 hónapja ki sem dugja az orrát a lakásából. Február 21-én adtunk neki pár ruhát, hogy varja meg. Azt mondta délben visszahozza. Nem hozta. Eltelt pár hét, majd kijött az öccse, hogy bemenjen hozzá. Mivel le van lakatolva a kapu, nálunk mászott át. Azt mondta, a plafonig áll a szemét. A parlagfű az udvarában 3m-ig terjed. Bevásárolni reggel 6-kor megy, akkor nyit a bolt. Víz nincs a lakásában. Néha napján szellőztet. A múltkor gallyakat égetett az udvarán, ettől kigyulladt a faházunk gerendája is. Semmilyen levélre nem reagál, számlákat nem fizet.
2009. máj. 23. 22:17
 1/6 anonim válasza:
96%
fogalmam sincs.de szerintem ez egy beteg ember(agyilag).a parlagfű miatt fel lehet jelenteni szerintem.rendőröknek hátha kidugja az orrát.
2009. máj. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

menj el a háziorvosához, és kérd meg, hogy látogassa meg, nézzen körül, és próbáljon meg rá hatni.

Rá talán hallgatna, mert lehet, hogy kemény depibe zuhant, és egy orvos segíthetne neki. Esetleg még a pszichológust is kiküldheti hozzá.

2009. máj. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

előző vagyok

régebben is ilyen volt, vagy csak ebben a 4 hónapban?

sztem akkor lelki ok, talán meghallhatott valakije, vagy kilátástalan az élete, eltemeti a sok adósság, és nem lát kiutat.

Mindenképp kellene beszélni 1 dokival, mielőtt a végén kárt tesz magában.

2009. máj. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A parlagfű miatt rendőrség. (erős allergiás vagyok és utálom azokat, akik nem írtják a parlagfüvet!! --> csak gyökerestül szabad, mert különben még több lesz!!

Ha a lakás tele van szeméttel, akkor valószínűleg patkányok/egerek is vannak. Azok már fertőzést is hordozhatnak.

De az orvos szerintem muszáj.

2009. máj. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az önkormányzatnak. Részben az elhanyagolt környezet miatt, ami közérdek, fertőzésveszély, részben ha önmagát nem képes ellátni, a gyámhivatal megindíthatja a gyámság alá helyezését.
2009. máj. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Múltkor a jegyző egy felszólítást helyezett el a kerítésen belülre, akkor levágta a gazt és otthagyta. Most ugyanakkora megint. Valamint a verandaablakokon centis kosz van, vastag barna, be se lehet látni.
2009. aug. 24. 12:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!