Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az iskolátokban mennyire...

Az iskolátokban mennyire érzitek a "változás szelét"?

Figyelt kérdés
Nálunk pl. fel voltak háborodva az emberek - köztük én is -, hogy 4000 forint egy bérlet. Meg azt "suttogják", hogy kitör a vh... egyébként szerintem tök felesleges vh-t szítani, mikor egy egyszerű csettintéssel le lehet minket törölni a térképről... meg főként az új oktatási törvényre vagyok kíváncsi szemszögetekből!
2012. jan. 8. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Itt lesznek még csúnya dolgok.
2012. jan. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk volt a héten egy kis felháborodás a megjelenő keretszámok miatt. 11.-es vagyok, az osztályom jó része közgázra akar menni, ők most eléggé aggódnak, hogy mi lesz ha nem veszik fel őket. És engem bár nem érint, mivel ahova én akarok menni, azt még növelték is kicsit, de el tudom képzelni milyen sz.ar lehet nekik, főleg azoknak, akik idén érettségiznek.
2012. jan. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

4000 ft egy bérlet? BKV havi tanuló bérletről van szó? Mert az eddig is 4000 ft volt (3850 pontosan). Suttogják csak, hogy kitör még egy vh. Nálunk a szavazásnál meg azt suttogták, hogy a Jobbik a Duna-parton már felállította a haláltáborokat, és már elkezdték deportálni a kisebbséget. :D

Egyébként én is érzem, hogy egyre inkább egy diktatúrára hasonlít a rendszer. A suliban meg nem politizálunk nagyon, max. azért, mert már lassan sehol se lehet bagózni.

16/l

2012. jan. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

MVK bérlet, 3500 volt.

Nagyon helyes, hogy nem lehet bagózni! Ti bagósok el se tudjátok képzelni milyen rossz nekünk. Múltkor volt nálunk egy pali, aki hozott ilyen műszert ilyen széndioxid mérőt. És mutatja, h cigizel-e vagy nem a fújás erősségéhez mérten. És 5-ör fújtam bele és a pasi azt mondta erősen passzív dohányos vagyok csak azért mert van képem néha vécére menni.

2012. jan. 8. 11:49
 5/10 anonim ***** válasza:

Hehe, én is miskolci vagyok.

Én is baromira meglepődtem, hogy menniy a bérlet. 2 éve még 3000 se volt...

Az oktatási törvényektől meg nagyon félek, mit akarnak csinálni, jövőre érettségizem, kíváncsi leszek. mi lesz.

17/l

2012. jan. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk kulturáltan gyújtok rá, tehát iskolában semmiképpen sem, illetve ha nemdohányzó van a közelben, megkérdezem, hogy zavarja-e. Ha igen, kibírom azt a pár órát, amíg ott van a közelemben, és csak utána. Szintén nem cigizek terhes nő, kisgyerek közelében. Úgyhogy lehet ezt értelmesen is csinálni. :)
2012. jan. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bár én még csak 15 éves vagyok, de nagyon aggódom, hogy talán nem fogok tudni egyetemre menni. Olvastam valahol, hogy az államilag támogatott egyetemisták számát az eddigi negyedére csökkentették, ami azt jelenti, hogy anyukámnak havi majdnem 200ezer forintot rám és a tesómra kéne költenie. Amit nem tud mert fele ennyit keres egy hónapban. :S Ha viszont államilag támogatott hallgató akarok lenni, akkor minden hónapban alá kell írnom valami papírt, hogy miután lediplomáztam X évet Magyarországon kell dolgoznom, amit én rohadtul nem akarok. Szóval én ettől félek nagyon....
2012. jan. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a negyedére. 95%-kal kevesebb hely van. Nézz csak utána. És ez csak rosszabb lesz. Ilyen az, amikor az oktatási rendszer megreformálását egy idióta, hozzá nem értő ember, névszerint hoffmann rózsa (direkt kisbetű) végzi.
2012. jan. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is teljes a kiakadás, én is 11.-es vagyok, és egyre többet szorongok azon, hogy fogok továbbtanulni.

Nem is értem, miért csodálkoznak azon, hogy mindenki el akar menni ebből az országból. Sajnos nekem sem hagytak más választást, minthogy külföldön folytassam a tanulmányaimat az érettségi után, mivel itthon ezt ellehetetlenítették ezekkel a fantasztikus új törvényekkel.

2012. jan. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én egyetemistaként azért nem hinném hogy hőbörögni kellene ezek miatt a törvények miatt.

Igenis legyen mindenkinek aki egyetemre jön nyelvvizsgája, ha nem tudja megcsinálni akkor (még) nem áll készen az egyetemre.

Igenis csináljanak a diákok az érettségihez közösségi munkát. Egy kis belátással rá lehet jönni hogy csak javára válik.

Igenis legyenek szigorúbbak a feltételek, mivel igy esély van a színvonal növelésére és a sok "nem-ide-való" hasznos munkára kényszerítésére.

Igenis legyen tandíj, és csak a legjobbak mentesüljenek alóla. Így aki megérdemli azt ingyen tanítják ki, pláne a pályázatok és ösztöndíjak segítségével. Aki pedig nem éri el az ő szintjüket az dolgozzon mellette, keressen előtte pénzt... Tudjátok túlképzés van és fel kell készülni arra hogy esetleg marhára nem azt fogja csinálni amit tanul.

2012. jan. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!