Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek IV. Béláról?

Mi a véleményetek IV. Béláról?

Figyelt kérdés
2012. jan. 8. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Király király volt. Ha éppen leckét írsz, akkor itt olvasgass:

[link]

2012. jan. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a legnagyobb Árpád-házi királyunk volt. Nem kis teljesítmény volt, a tatárjárás után talpra állítani az országot.
2012. jan. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A tatárjárás előtt nem volt éppen megfontolt. Magára haragította az urakat, akik azt hitték, hogy a tatárok majd csak a Béluskát tanítják móresre.
2012. jan. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Olvasd el Gárdonyi Géza Isten rabjai c. regényét! Nemcsak Szt. Margitról szól, hanem IV. Béláról és V. Istvánról is.
2012. jan. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :DD
2012. jan. 10. 18:11
 6/9 Synesztro ***** válasza:
74%
Most olvastam róla eléggé nagy terjedelemben, mint minden király, még az apjával is szembeszállt, hogy megkaphassa a trónt, és igen jól írták, a tatár veszedelemmel olyannyira nem törődött, hogy egy csatában amit ő maga vezetett ellenük kis híján odaveszett ő maga is, kis szerencsével sikerült csak elmenekülnie, majd a tatárok egy kis csoportja, egészen a tengerig üldözte. Amikor viszont a tatárok kivonultak, 50 szer érettebb és megfontoltabb lett, és utána igen sokat tett az országért, tehát alapjában véve, én önfejűnek képzelem, viszont mint király kétség kívül az egyik legjobbak közé sorolnám, ékes példa erre, hogy miután az ország újjá épült, a tatár veszedelem soha nem tudott akkorára kibontakozni, és ez az ő várainak rendelkezéseinek volt köszönhető
2012. jan. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

> és ez az ő várainak rendelkezéseinek volt köszönhető

Nem vitatom a "második honalapító" érdemeit, de csak részben volt neki köszönhető.

A tatárok kivonulása a nagykán halálának, egyes források szerint a lópestisnek.

Vissza nem jövetelük az elhúzódó utódlási harcoknak, és a birodalmuk 4 részre szakadásának. Létszámfölényük 4-edére csökkent és az utódállom egymással is harcoltam, majd tovább osztódtak.

2012. jan. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
ív Béla?
2012. jan. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Lerven István válasza:

Jó is volt rossz is volt.

De olyan 4/5

2012. jan. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!