Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szoktatok adni pénzt a kolduso...

Szoktatok adni pénzt a koldusoknak, kéregetőknek?

Figyelt kérdés
Ha igen,miért és mennyit,ha nem miért nem?
2009. máj. 24. 18:50
 1/10 anonim válasza:
82%
Nem,én is megdolgozok a pénzemért,és nem csak úgy elkérem másoktól.
2009. máj. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Igen, de csak kb 50 ftot. Ki tudja,hogyan kerültek utcára és ki lesz a következő...
2009. máj. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
78%

Ha a kocsiban van néhány felesleges apróm azt néha oda adom az kábé úgy 10 ft lehet általában.(ilyen maradék pénzekk...):D

Amúgy meg nem adok mert csak piára költi a pénzt ráadásul azt a pénzt amiért más dolgozott meg...Évente 1x egy koldus kiog engem és gazdagul 100ft-al (vagy még annyival se) ...szeintem ennyi.:)

2009. máj. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én elég gyakran adok, ha van apróm, de meggondolom kinek. Szerintem a szép csöndben, szomorúan üldögélők érdemlik meg legjobban, de sajnos nem nagyon tudom rávenni magam, hogy adjak nekik. Akik odajönnek, azok közül csak azoknak adok, akiken úgy érzem megérdemlik. Nem érdekel túlságosan, hogy mire költik. De mindig meghallgatom, hogy mit mondanak, mert sokat elárul egy emberről a beszédstílusa is. A legtöbb ember körülöttem, akikhez odamegy egy koldus, meg se hallgatja, rögtön elfordul. Na, ez a szomorú dolog. Főleg, mikor nem is sietnek, várják a buszt vagy villamost, nincs egyéb dolguk, de meghallgatni sem képesek...
2009. máj. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Alapból nem, főleg ha látom, hogy "nagyüzemben" koldul. Viszont volt már olyan, hogy ültem a metrón és odajött normálisan egy sovány nő így: -Figyi nincs egy fillérem se, segítenél? Hát neki például adtam.
2009. máj. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem


1. Minket sem segített senki amikor szükségünk volt rá.

2. Nem hiszem el, hogy nem találnak munkát.

Én halmozottan "hátrányos" helyzetű vagyok, mégis max 1 héten belül mindig találtam valami melót. Igaz, hogy nem álmaim munkája és agyon sem fizettek, de jobb mint a semmi. A "hátrányos" helyzeten azt értem, hogy faluban lakom, nő vagyok, kisgyerekünk van és nincs szakmám. Szóval értem sem kapkodnak a munkaerőpiacon.

2009. máj. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
80%

Nem, mert piára költi.

Inkább egy liter tejet vagy egy péksüteményt.

2009. máj. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azért nem, mert ilyen szituban nem veszem elő a pénztárcám, lehet, hogy a társai figyelnek, hogy kizsebelhessenek.

De a múltkor pont volt a kezemben 150 Ft, akkor találtam a zsebemben. Odaadtam egy szerencsétlen nőnek, aki azt mondta, segítsem ki fél kiló kenyér árával. Mást meg se szólított, bement a Matchba. Lehet, hogy tényleg kenyérre költötte...

2009. máj. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
SOHA, menjen el dolgozni, igenis lehet csak akarni kell.
2009. máj. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A városunkban volt/van egy koldus, akinek munkát ajánlottak, de ne fogadta el és koldult tovább. Ezután hogy adjak neki? És valószínűleg mire költené? Ha még az a gondolat sincs benne, hogy dolgozzon. Nem álomfizetés lett volna, de legalább tudott volna normális cuccokat venni belőle.

De egyszer volt olyan hogy mentünk bevásárolni és egy szegényebb nő megszólított, hogy nem vennénk e neki kiflit mert most nincs pénze. Vettünk neki, meg vettünk hozzá párizsit, de mire visszamentünk nem volt ott. Szóval jószándék bennünk megvolt:)

Meg egyszer újságban vagy tvben láttam , hogy egy nő(aki amúgy nem volt szegény) kiállt egy olyan táblával talán, hogy 3 gyerekem van, de nem telik élelemre meg nem bírjuk kifizetni a számlákat és egy óra alatt összegyűlt neki 3000 forint ha jól tudom.

2009. máj. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!