Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Szerintetek igaz ez az állítás?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam már, hogy ha az agyunk megpróbál visszaemlékezni valamire balra néz, ha pedig kitalál valamit, akkor jobbra néz, és ezért van, hogy aki hazudik jobbra néz. Nektek mi a véleményetek/tapasztalaitok erről?

2012. jan. 11. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
na ez hülyeség szerintem....
2012. jan. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hogy ennyire nem egyszerű olvasni a testbeszédet és a mimikát. Csak gondolj a balkezesekre. De már ott gyanús a dolog, hogy amikor emlékszel valamire, az agyad sok dologban hasonló működést mutat, mint amikor épp kitalálsz valamit. Merthogy az emlékeid nem olyanok, mint a videokazetta, hanem mindig újból összerakod és kiegészíted őket, amikor felidézed őket. Lehet, hogy sokan esetleg tényleg ezt csinálják a tekintetükkel, de biztosan nem mindenki. Kíváncsivá tettél, ezen túl majd figyelem magamat...
2012. jan. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így nem állja meg a helyét, de a szemmozgásból meg lehet állapítani, hogy mire gondol az illető.

Ha a szem,


balra és felfelé néz, akkor alkotott képre gondol.


balra néz, akkor alkotott hangra gondol.


balra és lefelé néz, akkor érzelmekre, érzetekre, ízekre vagy szagokra gondol.


jobbra és felfelé néz, akkor emlékezett képre gondol.


jobbra néz, akkor emlékezett hangra gondol.


jobbra és lefelé néz, akkor belső párbeszédet folytat.

2012. jan. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én erről azt olvastam, hogy aki balra néz, az zárkózott, aki meg jobbra, az nyitottabb.

Mióta ezt tudom, állásinterjún mindig jobbra pillantgattam sűrűbben - hátha az interjúztató is tud erről, na meg igaznak tartja -, persze balra is picit, hogy meglegyen az egyensúly, nehogy lebukjak, hogy zárkózottabb vagyok, az azért sehol nem előnyös.

Amúgy nem tudom, spontánul merre pillantgatnék, mióta ezt tudom, azóta mindig kontroll alatt tartom a pillantgatásaimat beszéd közben, ha helyzet van. :D

2012. jan. 12. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!