Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy harmadikos gyerek tényleg...

Egy harmadikos gyerek tényleg nem látja a különbséget egy realisztikus és egy félrealisztikus rajz között?

Figyelt kérdés

realisztikus: [link] [link]


félrealisztikus: [link] [link]


2012. jan. 16. 09:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Para, ha én se?
2012. jan. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ööö... nem tudom. Tényleg nem látod a különbséget? Bocs, de ez érdekel, mert én kis korom óta meg tudom ezeket különböztetni. (Nem konkrétan ezeket, de a realisztikust a félrealisztikustól, rajzfilmes stílustól.)
2012. jan. 16. 09:48
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha a képzőművészeti egyetemen 3.-os, akkor ez biztos baj.

Ha a SOTE-n, ettől még lehet belőle kiváló kórboncnok.

2012. jan. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a különbséget nem látja, hanem, ha így teszed fel neki a kérdést, egész egyszerűen nem érti, hogy mit akarsz tőle...

Neki ezek a kifejezések nem mondanak semmit. Fogalmazd meg a kérdést "konyhanyelven", pl.: melyiket látod valósághűbbnek? Szerinted melyik kép hasonlít jobban egy igaz nőre? Melyik lehetne inkább fotó? - így máris rá fog mutatni neked a "realisztikus" képre.

2012. jan. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem használom gyerekek körében ezeket a szavakat. Mindössze rajzoltam épp, amikor megkérdezték, kit rajzolok. És félrealisztikus, vagy még inkább, kicsit Disney-szerű rajz volt.
2012. jan. 16. 18:25
 6/20 anonim ***** válasza:
84%
Jól gondolom, hogy 8-9 éves gyerekekről van szó?
2012. jan. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Igen.
2012. jan. 16. 21:16
 8/20 anonim ***** válasza:
43%

Már csak abban reménykedem, hogy te nem pedagógus vagy ezekkel az elvárásokkal.

Ebben a korban (meg sajnos később is) az is kihívás a kölkök nagy részének, hogy irjanak-olvassanak, meg két egyjegyű számot összeszorozzonak fejben. Ne egy képzőművész fejével akarj már kommunikálni velük.

2012. jan. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
43%

Én igazából azt nem értem, hogy miért kell ezen úgy megrökönyödni, ha mondjuk nem látják a különbséget? (Továbbra is fenntartom amúgy, hogy a különbséget érzékelik, csak azt nem értik, mit akarsz tőlük, mikor ezt kérdezed.)


Úgy beszélsz, mintha olyan borzasztó lenne... Egy ilyen kisgyerek tanuljon írni, olvasni, számolni, ismerje meg a környezetét... Persze, ha képzőművészeti érdeklődésű, akkor foglalkozzon azzal, nagyon jó dolog az!

De ennyiből kérdezhetné egy fizikus, hogy tényleg nem látja a vektorokat egy mozgó testnél? Vagy egy kémikus, hogy miért nem tudja magától, hogy miből áll össze a víz, hát nem érti? ... és még sorolhatnám.

2012. jan. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nincsenek elvárásaim, csak nekem fura volt, hogy egy félrealisztikus (bocs a szóért, de hát milyen szót használjak?) rajzot ők teljesen realisztikusnak látnak.
2012. jan. 17. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!