Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elegem van már a 'magyarkodásb...

Elegem van már a 'magyarkodásból' és hogy elítélnek azért, mert nem azonosulok velük! Mással nincs így?

Figyelt kérdés

Elegem van abból, hogy kinéznek a szűkebb környezetemből azért, mert nem akarok néptáncolni, nem akarok ostort csattogtatni, nem sírok-rívok folytonosan Trianon miatt (ami persze szomorú esemény volt, dehát manapság a határok úgyis nyitottak...túl kell lépni ezen, jobb úgyse lesz semmi). Hülyének néznek azért, hogy külföldre akarok menni dolgozni és talán letelepedni is, mert az itteni mérgezett hangulatból elegem. Hogy vagy csak fekete és fehér lehet az ember, más választás nincs.


Ugye nem én látom rosszul a dolgokat....? Attól mert más vagyok, érhetek ugyanannyit és hogy nem vagyok olyan szűklátókörű, nem baj. Ugye?


18/L


2009. máj. 28. 14:09
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
63%
Én pontosan ugyanígy érzek!
2009. máj. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
64%
Én is teljesen egyetértek Veled/Veletek!
2009. máj. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
54%

18 évesen teljesen normális, pláne ebben a politikai-társadalmi helyzetben :)) És az sem csoda, ha valaki nem büszke a magyarságára manapság.

Engem mondjuk elszomorít, hogy elvesznek a jellegzetes magyar szokások, és hogy milyen siralmas képet mutat ez a kis ország, szégyen, ami itt zajlik! Lehetne ezerszer jobb is!

2009. máj. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
32%
És még csak 7 évnyi "oktatási reformnál" tartunk...
2009. máj. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
72%

Üdv a klubban!

Én kb. 5-6 éves koromban éreztem meg, hogy más mentalitással is lehet élni (voltak itt külföldi rokonok, 5 gyerekkel, a legkisebb velem egykorú volt, és éreztem rajtuk, hogy valahogy felszabadultabb, vidámabb gyerekek).

Aztán 18 évesen már úgy éreztem: el kell menni innen, én nem vagyok ide való, nehezen bírom azt a pesszimizmust és világszemléletet ahogy itt az emberek élnek, hogy ismeretlen emberek simán leanyázzák egymást a villamoson csak azért mert nem 5 centivel arrébb állt, meg ilyenek.

Szóval, egyáltalán nem vagy egyedül. Én egyébként biztatom a mai fiatalokat, ha csak 1 lehetőségük van külföldre menni ahol jobb életük lehet, akkor ne gatyázzanak, menni kell.

Én most vagyok 40 éves, de ha úgy alakul, még én is elindulnék.

Ne kérdezd, miért nem léptem le 18 évesen.... egyébként egyszerű sztori: akkor még nem volt net, a média hamis infót közvetített a "kapitalista" országokról, szóval nehéz volt infót szerezni, hogy mi-merre-hány méter. Ha akkor tudtam volna amit most tudok, simán elmentem volna, és kaptam volna politikai menedékjogot, és most már USA állampolgár lennék, vagy éppen ausztrál. Most meg már itt van 2 gyerek, velük nem lehet felelőtlenül elindulni. De ha most lennék 18-20 éves, elindulnék, még ha a híd alatt kéne aludnom néhány hétig, akkor is!

2009. máj. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
78%

14:40:


Oktatási reform?

Ha szeretnél néptáncolni, ostort csattogtatni és Trianon miatt szomorkodni egésznap, akkor tedd azt! De ne várd már el, hogy mindenkinek ezt tanítsák az iskolában!

Ha valaki ki akar menni külföldre, az hadd menjen!

2009. máj. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
77%
szia! teljesen normális vagy, semmi baj veled :) van egy olyan érzésem, hogy a környezeted tele van hungaristával... ők tényleg elég radikálisan ragaszkodnak az ilyen dolgokhoz...én seretek néptáncolni,szeretem a népzenét meg a magyaros dolgokat, de csak simán szeretem, és nem érzem azt, hogyha lenne jobb lehetőségem egy másik országban, nem mennék el :) szóval semmi baj, menj nyugodtan, szabadnak születtél, nem vagy ideláncolva, ha tehetném, én is elmennék innen(csak nekem sajnos a párom ilyen sosem akarok elmenni innen, menj egyedül típus...de puhítom:))
2009. máj. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
26%
14:40-es nincs egyedül a véleményével!
2009. máj. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
61%

gyurcsány magvas gondolatai termőtalajra hullottak:))))

menj!

de gyorsan

2009. máj. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
58%
Most az a baj, hogy ki akar költözni vagy az, hogy nem akar néptáncolni/ostort csattogtatni és Trianon miatt siránkozni?
2009. máj. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!