Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz hogy én valódi...

Mi kell ahhoz hogy én valódi goth legyek?

Figyelt kérdés
Öltözködés, vallás, zenei stílus, viselkedés, minden érdekelne... ugyan goth-nak vallom magam, de igazából nem tudok róluk mindent... Miként élnek a goth-ok, kik ők valójában, mitől azok akik? Remélem valaki tud nekem érthető választ adni, mert sok olyan dokumentumot olvastam, amik egymást cáfolják több dologban... Ha valaki megmondaná a választ megköszönném :)
2012. jan. 26. 15:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
25%

Öltözködés:Sötét, igényes(elgeánsabb)

Vallás:Hát a Vallás mindig embertől függött ki miben hisz...a rockereknek sincs meg a rappereknek sincs vallása(kivéve killakikitt).A vallás, nem stílushoz van, azt neked kell eldöntened. De ha anynira érdekel, hisznek a vámírikus,nekrosztikus dolgokban...ez amolyan a holtakban való, szellemekel való dolgok(ezért is járkálnak feketében)

Zenei stílus: Hát az egész Goth egy zenei stílus ezért nem is értem ezt a kérdést...

Viselkedés:Általában az ismerőseim akik azok...komorak, nem igen mosolyognak(soha) nem kedvesek, nincs humorérzékük(ezt akarják elhitetni veled) gorombák,mogorvák nem szeretnek élni, de megölni magukat meg egymást semmi pénzért,gondolkodásért nem tennék meg. egy amolyan zárkózott csoport.

Miként élnek?:egy eszme szerint amely az élőholtakat szimbolizálja, a Gothic-ból származik.

Kik ők?:Fiatalok...kamaszok...akik most abban a korszakban vannak, akik nem tudják, hogy minek élnek, ne m tudják most, hogy vannak, a jellegzetes kamaszkori dolgokat nyilvánítják ki.

Mitől azok akik?:Hát túl komplikálod...ők nem egy másik faj, vagy egy másik genetikai szülöttek...Egy átlagos kamaszkori stílus, amihez tartozik egy kisebb történet is...megint rátérnék más stilusokra, mert ugyanolyanok, valahova szeretnének tartzoni, elvannak veszve,és ők így érzik jól magukat.


És az eredeti kérdésre: Ha oylan korban vagy akkor vedd fel ezt a stílust egy csoportal...ha nincs a közeledben egy Goth csoport, nincs értelme és keress másik stílust...kébzeld el én világéletemben rocker akartam lenni rocker cuccokban mászkálni, de amikor jött a közélpsuli és nem hordott senki ilyen cuccokat...hát összeestem magamba borultam, hogy ami szerintem egy természetes dolog, az egyszerűen nincs, csak iylen divatrockerek...Remélem tudtam segíteni, és ha valaki nekem támadna, csak szólok én nem vagyok az.

2012. jan. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Hát, köszönöm a válaszod, hasznosnak találom, az az igazság, hogy nem nagyon ismerek más goth-okat, de mégis nagyon szeretem azt a stílust, szeretek úgy öltözködni, és amiket leírtál eszméket, életérzéseket, hogy hisznek, a holtakkal kapcsolatos dolgokban, és a szellemekben, ezek rám is igazak. Engem még nagyon érdekel a zene, a mítikus dolgok, a fantázia világ. Nekem sincs humorérzékem, én sem vagyok kedves, viszont vannak olyanok, akikkel szóba állok, vagy kedvesebb vagyok velük, de akiket nem kedvelek, vagy ők nem tisztelnek, azokkal nem váltok szót, azok számomra nem léteznek... Én sem szeretek élni, de nem lennék öngyilkos, hanem inkább mindenben megkeresem a jót, az elfogadhatót
2012. jan. 26. 16:34
 3/22 anonim ***** válasza:
82%

Első: te egy idióta vagy.


Kérdező: te sehogy nem leszel az. Mármint nem idióta, mert az már a kérdésből adódóan vagy, hanem goth.


Öltözködés: úgy öltözködsz, ahogy akarsz. 1000 meg egy alfaj van a goth divaton belül is, és még csak nem is kötelező bármelyiket is követni. Egy sima farmer-pólóban is goth, aki belül goth.


Zene stílus: az oldschool klasszikus gothtól a cyberig minden... nem fogom kielemezni. Hozzám az oldschool vonal áll a legközelebb, ezt az új "goth metált" nem csípem.


"Ugyan gothnak vallom magam" - nyugodtan, de ettől még nem vagy az.


"ha anynira érdekel, hisznek a vámírikus,nekrosztikus dolgokban...ez amolyan a holtakban való, szellemekel való dolgok(ezért is járkálnak feketében)"


Nem ezért járkálnak feketében te szerencsétlen. Azért lett a fekete a státusszimbóluma az összes dark, goth, metálos,rock szubkultúrának, mert amikor ezek kialakultak, a fekete hétköznapokra tabunak, meghökkentőnke számított, ezek pedig lázadó irányzatok voltak. Ráadásul rohadtul nem hisz mindenki a vámpírokban és efféle marhaságokban, attól, hogy szórakoztatónak találja Bram Stoker regényét. A szellemekben sem kötelező hinni, én sem teszem. Attól hogy valaki goth, még nem idióta, miszticizmus-mániás, ezoterista barom, bár kétségtelenül vannak ilyenek is.


"Viselkedés:Általában az ismerőseim akik azok...komorak, nem igen mosolyognak(soha) nem kedvesek, nincs humorérzékük(ezt akarják elhitetni veled) gorombák,mogorvák nem szeretnek élni, de megölni magukat meg egymást semmi pénzért,gondolkodásért nem tennék meg. egy amolyan zárkózott csoport."


Zárkózott egy csoport, mert szeretjük távol tartani az ilyen idiótákat mint te. A te ismerőseid nem gothok, max pózer majmok. A gothok is EMBEREK, attól még, hogy egy bizonyos stílusú zenét kedvelenek és szeretik a fekete ruhákat. EMBERENKÉNT MÁSMILYENEK. Van, akinek jó a humora, van, akinek nem, van aki szereti a macskákat, van, aki nem, van, aki kedves, van, aki bunkó, van, aki ügyvéd, van, aki bolti eladó... NEM lehet egyöntetűen rájuk húzni valamit.

Főleg nem azt, hogy nem szeretnek élni! A goth szubkultúra egyik fontos része a halál elfogadása, de nem a várása, szeretete! Az, hogy felfogod a piciny agyaddal, hogy a halál az élet része, még nem azt jelenti, hogy NEM SZERETSZ ÉLNI.

Az előítéleteidet és téveszméidet legközelebb tartsd meg magadnak kérlek. Ez esetben legalább nem csinálsz hülyét magadból a tudatlanságoddal.


"Miként élnek?:egy eszme szerint amely az élőholtakat szimbolizálja, a Gothic-ból származik."


Mi bajod? Te normális vagy?:) Miként élnek? Mint minden normális ember, csak hétvégén nem a diszkóba mennek, hanem a helyi klubba, meg koncertre, ahol nem tiestora táncolnak, hanem bauhaus-ra...


"Kik ők?:Fiatalok...kamaszok...akik most abban a korszakban vannak, akik nem tudják, hogy minek élnek, ne m tudják most, hogy vannak, a jellegzetes kamaszkori dolgokat nyilvánítják ki."


Akkor jó, hogy a szubkultúra 90%-át 20+os egyének teszik ki. Tinédzser goth NINCS, ugyanis ez egy életfelfogás, filozófia, amihez kialakult világkép szükséges. Ezzel a tinik nem rendelkeznek. A legnagyobb bizonyítéka a tudatlanságodnak, hogy már megint összekevered a kamaszkori útkeresést a VALÓDI szubkultúrával.


A többi baromságodra nem kívánnék reagálni.


A kérdezőnek azt üzenem, hogy ez egy belső dolog. Ismerd meg azt, ami a goth zenéhez kapcsolódik - az irodalmat, festészetet, filozófiát - és nem lesznek ilyen kérdéseid, hogy mi az a goth. Ha ennek neki kezdesz, közben egész biztosan találkozol még olyan emberekkel, akiket ez érdekel. Járj el koncertekre, és ismerkedj. Csak lehetőleg ne Manson koncerten keresd a gothokat...Ne húzz magadra sablonokat, és ne hidd el azt, amit az ilyen szemellenzős majmok mondanak, mint az első.


És legfőképp... NE akarj görcsösen goth lenni!!! Sosem fog menni! A gothok 90%-a a büdös életben nem vallaná be, hogy ő az. Aki odajön neked, hogy ő aztán x éve goth, abban biztos lehetsz, hogy nem az. Ez egy belső dolog, magánügy. Az, hogy a külvilág kit-minek lát, az megint más kérdés.

2012. jan. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
annyira gáz hogy nem akarsz önmagad lenni hanem egy idióta stílust akarsz követni..
2012. jan. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, te teljesen mást írtál, mint amiket eddig BÁRHOL olvastam! Mindenhol pont az ellenkezőjét láttam, de bizonyára azokat mind a "külvilág" írta, amolyan vélemény, hogy ők minek látják (írtam is, hogy sok olyat olvastam, amelyek egymás tényeit/tévhiteit cáfolják)... Én bevallottam, hogy az vagyok, de hiba volt, most mindenki ezzel cseszeget, már most, hogy ennyi különböző magyarázatot olvastam és hallottam, nem tudom hogy az vagyok-e, mert minden magyarázatból bizonyos részek igazak rám, de már így még bizonytalanabb vagyok... Egyáltalán már azt sem tudom, ki vagyok :)
2012. jan. 26. 23:38
 6/22 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Én már nem tudom ki a valódi önmagam :)
2012. jan. 26. 23:42
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól gondolod, hogy azoknak a 95%-át a külvilág írja.


Hogy miért? Mert mi nem foglalkozunk vele, hogy megmagyarázzuk kik vagyunk. Emberek vagyunk, és kész. ugyanolyan egyének, mint mások.

2012. jan. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Akkor az lényegtelen, hogy kerülöm az emberek többségét, szeretem a zenét, a festészetet, és talán egy kicsit az irodalmat (bár az nem áll hozzám túl közel), érdekelnek a gótikus témák, és a mítikus dolgok?
2012. jan. 26. 23:54
 9/22 anonim ***** válasza:
90%

Fogd már fel, hogy nem ettől leszel valaki. Hiába próbálod magadra húzni az egészet, ha erőltetett. Ez nem egy olyan dolog, amit meg lehet indokolni, magyarázni, ez egy gondolkodásmód, mint mondtam...

Te pedig nem gondolkodsz, csak minden erőddel próbálsz magadraerőltetni egy skatulyát, megfelelni valami képnek, amit próbálsz pl. a goth szubkultúráról felépíteni magadban.

2012. jan. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
alapjábavéve a kérdést tetted fel rosszul szerintem. vagy az vagy vagy nem. olyan nincs hogy mi kell hozzá. első válaszoló te aztán nemvagy semmi eeket hol tanultad amit irtál? szegény kérdező még el is hitte neked. még a végén a zombikba is hinni fog :)
2012. jan. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!