Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Te mernél és tudnál is újra...

Te mernél és tudnál is újra éleszteni?

Figyelt kérdés
A férjem ma átment a szomszédba. Nehezen nyitott ajtót a feleség, aki közben beleakadt a konyhában földön fekvő, valószínű már akkor halott férjébe. Az asszony beteg, két bottal jár, a belső szobában aludt, miközben a férje a konyhában összeesett. Férjem csak a pulzusát nézte. Élet már nem volt benne. Nem merte elkezdeni az újra élesztést. Én elkezdtem volna de nem voltam a közelben.
2012. jan. 30. 18:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Négy perc után már fölösleges, ugyanis az oxigénhiány általában maradandó agykárosodást okoz. Ha előttem esik össze valaki akkor nekiállok, de ha X ideje ott van valaki akkor teljesen fölösleges.
2012. jan. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30 percig lehet hatszori ismétléssel újraéleszteni (egy kör - 2x befújás, 30 kompresszió, ebből 5 kör kell).
2012. jan. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem mernék, nem mernék kérdése. Orvostanhallgató vagyok, ha az illető nem lélegzik, és nem látok hullajelenségeket, vagy az élettel össze nem egyeztethető sérülést, akkor megkezdem az újraélesztést.
2012. jan. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egy orvostanhallgatónak tudnia és mernie kell, tehát a kérdés nem is hozzá szólt. Az illető nem lélegzett, szürke volt. Akkor már halott lehetett?
2012. jan. 30. 22:01
 5/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg legalább fél-egy órája igen de ezt majd a szakértő megmondja , én laikus vagyok. Viszont érdekelne, ha már van "szakértőnk" , hogy amit az első válaszomban írtam az úgy helytálló-e.
2012. jan. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem gőzöm sincs róla, hogyan kell újraéleszteni...

Pedig már elmúltam harminc. Annak idején nem tanították nekünk a suliban, azt hiszem, manapság már igen. Jogsim nincs, gyerekem se. Úgy tervezem, ha majd lesz gyerekem, addigra elsajátítom ezeket a tudnivalókat valahonnan.

Csak annyi fogalmam van róla, hogy lélegeztetni kell kissé hátraszegett fejjel a beteget, de hogy hányszor egy perc alatt, milyen sűrűn, fogalmam sincs róla. Pláne "a szívmasszázsról"...

2012. jan. 31. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A kérdés másik részére, bennem megállna az ütő, ha látnék egy halottat. :/ Pláne, ha már szürke... Te jó ég, nem is tudom hogy tudta a férjed elviselni a látványt. Nem lett rosszul, tud aludni egyáltalán? Én biztos kikészülnék. Ha tudnám is, hogyan kell újraéleszteni, lehet, hogy a sokktól nem is nagyon menne.


Apukám fél éve látott a saját szemével egy cserbenhagyásos gázolást. Elég elhagyatott útszakaszon történt, néha magánál volt a biciklis férfi, akit elütöttek, néha nem nagyon, elmondása szerint. Ő volt ott félórán át a férfival, amíg kiért a mentő. Ezidő alatt megállt egy nő kocsival, hogy mi történt, de aztán el is ment onnan, miután ő is hívta a mentőket a biztonság kedvéért, mert nem bírta a látványt. Apukámat eléggé megviselte a látvány, állítólag minden csupa vér volt. Aztán hamar felépült amúgy a pasas, nem lett komoly baja.

2012. jan. 31. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
03,14-esnek! Viszonylag egyszerű művelet az újraélesztés. Beírod a böngésződbe, hogy "Újraélesztés" és jönnek a videós találatok. Tegnap az eset után a férjem mellém ült és szépen megnéztünk néhány videót. Az illető tegnap még meleg volt, arca szürke, de sem a férjem, sem az illető felesége nem tudtak semmit tenni. Nem mertek! Pedig lehet, hogy még segíthettek volna a mentő megérkezéséig. Én biztos akcióba léptem volna.
2012. jan. 31. 09:08
 9/13 anonim ***** válasza:

"Viszont érdekelne, ha már van "szakértőnk" , hogy amit az első válaszomban írtam az úgy helytálló-e."


A szakértőtől még messze vagyok, de igaz, amit írtál. Az agykéreg 4 percig bírja oxigén nélkül, kivéve extrém hideg esetén, mert akkor tovább. A bibi csak ott van, hogyha találsz egy földön fekvő embert, nem lélegzik (a pulzust felesleges nézni, a légzés a lényeg), nem tudod, hogy mióta fekszik úgy ott. Lehet, hogy már egy órája, de az is lehet, hogy egy perce.

2012. jan. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hozzám képest szakértő vagy, bár a motoros múltamnak "köszönhetően" sajnos láttam már holttestet, nagyjából tudom hogy mennyi idő után milyen jelek jönnek elő, ugyanis ~másfél órát ültem az egyik barátom mellett mire kiért terepre a mentő, bár ott esélyem sem volt újraélesztésre, olyan belső sérüléseket szenvedett ami miatt 5perc alatt elvérzett. Viszont abban igazad van hogy sosem lehet tudni mióta nincsenek életjelek, de ha valaki már szürke akkor minimum fél-egy órája halott lehet, tehát a kérdező férje nem követett el semmilyen hibát szerintem.
2012. jan. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!