Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Úgy látom, egyre elterjedtebb,...

Úgy látom, egyre elterjedtebb, új divatjelenség az aszexualitás (a 20 év körüli fiatalok körében). Hogyan látjátok, ez tényleg így van - és ha igen, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2009. jún. 1. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Azt hittem, az emó. o.O

Bár az inkább 13-18 évre jellemző és búzát takar.

Remélem ez főleg a férfiaknál jellemző, úgy több nő marad nekem. :)

2009. jún. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Minden reakcióra van egy ellenreakció, véleményem szerint. Korunk túlfűtött és vad szexualitására a divatként terjedő aszexualitás - amúgy hülyeség az esetek többségében. Olvasgattam erről. Az aszexuálisok nagyban nyilatkozgattak, hogy művészi aktokra elégítik ki magukat, mert ugye a test szépsége, blablabla... Hát nem is tudom... Én úgy tudtam, ilyet egy aszexuális nem csinál. Szóval a megjelenő aszexuálisok egy része, főleg aki még reklámozza is magát, inkább csak elfordul társadalmunk szexuális normáitól.


Amennyiben aszexuális alatt azokra gondoltál, akik nem tudják magukat az igen gyér skálán elhelyezni nemi identitásukat tekintve, akkor ásd el magad - nem ugyanaz a genderqueer meg az aszexuális. De ezt Te biztos tudod, ellenben az első válaszolóval, gondolom.


Valódi aszexuálisok mindig voltak és lesznek, ahogy melegek és biszexuálisok is, arányuk nagyjából egyezik az állatvilágban tapasztalt arányokkal. Gondolom ugyanúgy a magzati korban kapott hormonlöketek és az agy fejlődése miatt, kisebb százalékban traumatikus élmény hatására alakul ki.

2009. jún. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elsőt nem minősítem.

Második: nyugi már, tudom, mi a különbség a queer és az aszexuális között, és én az utóbbira vagyok kíváncsi, mert egyre több ember próbál az utóbbi időben ezzel lefárasztani, hogy márpedig ő aszexuális. (Amúgy meg ha aszexuális, akkor teljesen mindegy, hogy milyen irányú szexualitás "nem gyakorol" - nem?) De én úgy tudom (úgy vélem), ebbe az önkielégítés sem fér bele. Aki aszexuális, az azt állítja magáról, hogy nincsenek testi vágyai.

2009. jún. 1. 14:09
 4/8 anonim válasza:
100%
én 27 éves lány vagyok és szerintem aszekszuális vagyok, ugyanis még soha nem volt barátom, és nem vagyok, vágytam soha a szexre, nem végzek önkielégítést magamba, semmit. Szerintem én beletartozok ebbe a körbe.
2009. szept. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Én meg szeretnék aszexuális lenni, de sajna nem vagyok az :(

Amúgy az önkielégítés belefér, azt olvastam, hogy az "igazi" aszexuálisok nagy része szokott masztizni, mivel a szervezetük csak "pszichésen" utasítja el a szexet, a spermát nekik is le kell vezetni vhol, ha más nem, alvás közben élveznek el

2009. okt. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most afelé hajlok, hogy ha valaki annak vallja magát, akkor el kell fogadni, tiszteletben kell tartani, és nem kell mindjárt valami elfojtást, pszichés zavart keresni mögötte. Ahogy a személyiségünk is más, ez miért ne lehetne?Kezdem úgy vélni, hogy tényleg van aszexalitás. Mondjuk időszakosan, illetve akár permanensen is.
2009. nov. 1. 23:26
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az aszexualitás egy létező szexuális irányultság. Csak a legtöbb ember eltitkolja, egyszerűen akkora a társadalmi, környezeti nyomás a szexualitás felé. Ha nem vonzódsz más emberekhez, a családod/barátok azt hiszik, h beteg vagy vagy antiszociális, stb.



- MoonEyes

2012. dec. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem divat, hanem létező jelenség.
2013. nov. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!