Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyi egy kazetta (MC)...

Mennyi egy kazetta (MC) élettartama, gyakori használatnál, úgy, hogy, vigyáznak rá?

Figyelt kérdés

2012. febr. 8. 20:38
 1/3 ava87 ***** válasza:
Hát én nem vagyok egy műszaki zseni, de a kazettákkal annyi a tapasztalatom, hogy hallgatni elég sokáig lehet őket (szerintem az élettartamuk hosszabb is, mint egy CD-nek), csak éppen a minőség lesz egyre gyatrább.
2012. febr. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak attól függ, mi számít még nálad hallgathatónak. A kazettának megvan az a tulajdonsága, hogy minden egyes meghallgatással romlik a minősége. Minőségben viszont nincs igazán alsó határ. Egy kazettát lehet teljesen rongyosra is hallgatni, csak érdemes-e? A CD ezzel szemben szinte korlátlan alkalommal lejátszható. Az idő és a lejátszás ugyan a CD anyagát is amortizálja, de a minőség csak egy bizonyos mértékű rongálódás után kezd romlani-rohamosan.


A szalag nyúlik, környezeti hatások miatt a tartalma "fakul", így néha érdemes újravenni rá a tartalmat. (kell egy tartalék kazetta, amiről bizonyos időközönként fel lehet frissíteni a használatban lévőn a felvételt)

2012. febr. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mostanában kezdtem el régi kazettákat digitalizálni, 20 éves kazetta is volt, ami még most is szépen szólt, igaz Dolby B-s zajszűrővel játszottam le. A CD sokszor 4-5 év után már nem olvasható meg hibás lesz, kazettával ilyet még nem tapasztaltam. 25-30 éves kazettáról is simán leolvassa pl. a C64-es számítógép a játékot.
2012. máj. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!