Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Igazságosnak tartjátok Geréb...

Igazságosnak tartjátok Geréb Ágnes ítéletét?

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 18:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Elmarasztalta a bíróság már és semmibe vette a bírósági ítéletet! Milyen magatartás ez? Gyerek is meghalt mert nem került időben műtétre.Sorozatos komplikációk.
2012. febr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon méltányos ítélet született. Kesztyűs kézzel bántak vele.
2012. febr. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
52%

Igen, olyan jó érzés, hogy nem kerül ki a keze alól több olyan fogyatékkal élő gyermek, akinek "további életét" az állam a mi pénztárcánkon keresztül fizetné.Köszönjük Geréb, hogy megszünsz létezni.

Részvétem továbbá a gyászoló családnak akinek gyermeke meghalt, vagy talán nekik is azt mondanám Isten adta, Isten elvette, érdemes volt otthon kockáztatni...

Jó hecc volt a 9 hónap, utána meg lesz ami lesz, igaz?


Programozott császáros, 10 hós kislány anyukája.

2012. febr. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
10%
Én életfogytot adtam volna neki, de hát lehet, hogy a bíró jobban meg tudja ítélni az ügyet.
2012. febr. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én azt nem mértem, hogy ha egy orvos "elveszt" egy beteget, azt házon belűl megoldják, mert az orvos döntése ha vitatható is, azt házon belül megvitatva esetleg csak okulás gyanánt vizsgálják. Miért nem történik büntetőperes eljárás olyan születésnél, mely halállal végződik? Hány esetben történik amputáció, császármetszés, méheltávolítás, mely ha nem is végződik halállal, mégis veszteséggel zárul, esetleg az eljárás a későbbiekben eléggé vitatható. Szerintem nagyon sokunk tud személyes vagy közeli hozzátartozótól példát ilyen esetekre. Ha én segítek valakinek, mondjuk rendszeresen, akkor engem elítélhetnek? Ugyanis a Geréb Ágnes pácienseinek teljes lehetősége volt mindegyiknek orvost illetve mentőt hívni. Nem voltak magatehetetlen állapotban, Geréb Ágnes nem korlátozta a szabadságjogukat. Ő segített szülni azoknak az asszonyoknak, ha már ők így döntöttek.

Három gyermekes anya vagyok, mind a hármat kórházban szültem és mindegyiknél volt olyan eset illetve komplikáció, melyeknél megkérdőjelezhető az orvos hozzáértése és döntése, mely a legkevésbé sem szülési hiszti. Első gyermeknél fogadott orvos, másik kettőnél nem. Elég sok ilyen esetről lehet hallani, amit a média viszont nem fúj fel, pont a házon belűli elsimításból és az orvosi titulus megcáfolhatatlannak ítélt döntéseiből fakadóan.

2012. febr. 16. 16:46
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

"Miért nem történik büntetőperes eljárás olyan születésnél, mely halállal végződik? "


Mert nem történik bűncselekmény. Gerébnél meg történt. Nem olyan bonyolult dolog ez.

2012. febr. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Értem én!


Természetesen Geréb Ágnes nyílván buzdított embereket már a kórházellenes rábeszélésével is, hogy az otthon szülés jobb. Nem azt mondom, hogy nem elítélendő, ennek megállapítása nem az én dolgom. (Más kérdés, hogy lehet, hogy igaza van) Mi történik ha egy orvosnál szülés közben meghal a baba, esetleg talán az anya is? Vagy "csak" az egyik? Ha konkrétan nem történik feljelentés, akkor semmi. De ha történik is, "egyszerű", nem orvosi képzést kapott emberek, mit tudnánk tenni a bíróságon egy rossz döntés ellen, ha ott több orvos, professzor nagy szavakkal, komoly érvekkel tesz alánk, ami, ha csúsztatás is, de cáfolni csak komoly szakmai felkészültség esetén tudnánk. Ráadásul, ha történt is egy rossz döntés, ami bizonyítást is nyer, megbüntetik az orvost? Szerintem nem. A sok sok jó döntés mellett "belefér" egy stikli. A statisztikája, ha jó, megtámadhatatlan. Pedig egy bolti tolvajt sem így ítélnek, hogy ő több százszor ment be a boltba és jött ki fizetéssel, de akkor pont nem fizetett. A statisztikája rendben, miért ítélik el? Csak egy hirtelen rossz döntést hozott.


Geréb Ágnes pusztán segített az otthon szülés mellett döntött anyukáknak. Ez a pórúl járt anyukák esetében rossz döntés volt, lehet, Geréb Ágnes részéről lehet, hogy felelőtlenség.

2012. febr. 16. 17:08
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Azért ítélik el, mert bűncselekményt követett el. Mikor levezette a szülést, nem volt rá jogosult, mert fel volt függesztve. Ha nem történt volna baj, mindenki egészségesen került volna ki, amit tett, vagyis hogy levezetett egy szülést, az akkor is bűncselekmény.
2012. febr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%

Tehát ő tulajdonképpen visszaeső.

Sza.t a bíróság ítéletére, hogy orvosként nem gyakorolhatja a hivatását, mert fel volt függesztve, ő mégis megtette. Ez pedig súlyosbító tényező.

2012. febr. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

17:08


"Mi történik ha egy orvosnál szülés közben meghal a baba, esetleg talán az anya is?"


Akkor ha az orvos műhibát követett el, megbüntetik. Ha nem követett el műhibát, nem büntetik meg.


Geréb nemcsak hibákat követett el, hanem konkrétan bűnözött, pl. engedély nélkül játszotta a bábát.

2012. febr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!