Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit fikázzák annyian?

Mit fikázzák annyian?

Figyelt kérdés
Először is, ha valaki annyira gyámoltalan és bárgyú, hogy nem képes boldogulni a világban, akkor minek kell mindjárt azzal jönni, hogy: ez Magyarország, itt tartunk, innen csak menekülni, meg hasonlók. Ha nem tetszik, akkor ellehet költözni! Persze hiába mennek el külföldre, akkor is folytatják a siránkozásukat az ilyen emberek. Nem értem minek kell a saját tehetetlenségüket és ügyfogyottságukat másra kenni. Folyton csak panaszkodás, siránkozás, nyafogás, hogy ez nem jó, az nem jó, ez a te hibád, ez meg a tiéd, emez meg egy harmadiké! Az ilyen emberektől azt kérdezem, hogy nem gondoljátok, hogy kellene valamit csinálni is a folytonos panaszkodás helyett, és nem csak arra várni, hogy a sült galamb a szátokba repüljön. Még mindig megvan az ilyeneknek az a lehetőség, hogy kimenjenek külföldre, de a legtöbben még annyi elszántság sincs, hogy komolyan elhagyják az országot. Csak a siránkozás, mert ugye azt a legkönnyebb. Gondolom most lesznek, akik elsorolják, hogy milyen "kegyetlenül" elbánt velük az élet, és milyen hányattatott sorsuk is van kicsiny hazánkban. Az etióp gyerekekre viszont nem gondoltok, vagy a Japánban elszenvedett cunami áldozataira, túlélőire? Nekik milyen sors jutott? Adjatok hálát a Jóistennek, hogy nem veletek esett meg ez a tragédia. És most jöhetnek a hurrogások! Vélemény íráskor gondoljatok arra, hogy mi illik a homo sapienshez!
2012. febr. 20. 00:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Tény, hogy vannak eszetlenül rinyáló emberek. Sajnos elég sok. Viszont nem értem, miért titulálsz mindenkit egy tökkelütött balféknek, amikor sokszor tényleg nem tőle függött, hogy milyen az élete.

Sokban hibázik az ember, tény, a magyarok pedig egyébként sem jeleskednek abban, hogy ezt felismerjék, de mondok neked egy példát.

Van egy család, aránylag jó keresettel, a frank 180Ft. Úgy gondolja a családfő, hogy felújítja a házat. Megesik a felújítás. Szépen fizet mindent amit kell, ugyan úgy dolgozik ahogy eddig, szépen éldegél. Majd felmegy a frank 240Ft -ra, a gáz, az élelmiszer... mindennek az ára felmegy. Az ember a fizetését az utolsó fillérig elkölti, és sokszor így sincs minden befizetve.

Vajon Ő volt a hibás?

Szerintem nem, hiszen ő nem gondolta, hogy ez lesz.

És hidd el, főleg ilyen emberek "rinyálnak".

Ja, ha esetleg valakinek nincs is olyan rossz dolga, és felfújja? Az meg is érdemli, hogy hülyének nézzék.

A japánok mindig is tudták, hogy cunamis övezetbe élnek, az etiópokról pedig annyit, hogy, ha fegyverre telik, ennivalót is vehetnének... arról nem is beszélve, hogy, ha igazán meg akarnák szüntetni ott az éhezést, már réges rég megoldható lett volna. Csak sokaknak ez büdös, mi egyszerű magyarok pedig lószart sem tudunk tenni.

2012. febr. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hangsúlyozom, hogy tisztelet a kivételnek! Szerintem te is nagyon jól tudod, hogy milyen emberekre gondoltam, amikor a kérdésemet feltettem, mert nem hiszem el, hogy ne találkoztál volna olyannal, aki ne elégedetlenkedett volna bármiért, mert mindig csak többet akart, és mindig csak hibáztatni tudott másokat az helyett, hogy egyszer magába is nézne. Az ember hibázik, és alapjaiban törekszik a jobbra, de van úgy, hogy nem sikerül elérnie amit szeretne különböző okok miatt. Viszont hogy már mindenre az a magyarázata, hogy mert ez Magyarország, mert itt minden szar, mert egy fabatkát sem érünk mi magyarok, és csak a külföld, a külföld, csak a külföld az Isten, az már kicsit sok! Ha nem tetszik, el szabad menni!
2012. febr. 20. 02:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Találkoztam ilyennel, ezekkel az emberekkel általában az a baj, hogy nem törekednek arra, hogy feljebb jussanak a ranglétrán, tanuljanak, tapasztalatokat szerezzenek. Egyszerűen nincs meg bennük a küzdőszellem, esetleg anyu/apu a fenekük alá rakott mindent, most viszont kikerültek a valóságba, és nem boldogulnak. Hidd el, az ilyen hiába megy ki, nem lesz belőle ott se több mint egy minimálbéres.

Ui.: Egyébként én is számításba vettem, hogy kimegyek majd külföldre, de csak akkor, ha elvégeztem az iskolát és itt már végképp menthetetlen a helyzet. Viszont pár év alatt még sok minden változhat, úgyhogy ez most mellékes.

2012. febr. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!