Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Titeket is idegesít? Ha az...

Titeket is idegesít? Ha az állatokat ilyesmivel illetik kislány kutya, kisbaba kutya...

Figyelt kérdés

A kutyában a nőstény az szuka, a hím a kan...


Csak nekem szúrja a szemem?

egy példa:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__269682-milyen..


(jöhet ellenvélemény én nem fogok lepontozni senkit)


2009. jún. 6. 09:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Engem nem idegesít, attól még lány hogy szuka, nem látok sok különbséget. A lényege ugyanaz.
2009. jún. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Ha nincs utána még 3 mondat gügyögés, akkor ez önmagában nem idegesít. (Én is kisfiamnak mondom a fiú kutyáimat, pedig van 3 gyerekem is)
2009. jún. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

Engem nem zavar, végülis szinonima kifejezésről van szó, nem más jelentésű szóról, és még csak nem is gügyörészés. Téged miért idegesít? A magyar nyelv már csak ilyen színes, nem találsz még egy ilyet, ahol ugyanazt más szavakkal is ki tudod fejezni.

Persze, van, amit nem mosunk össze, szóval madárban a nőstény (a lány) a tojó, kutyánál a szuka. Viszont egy gazdi a sajátjára nem szokta a hivatalos kifejezést használni egy nem hivatalos szövegű helyen.

2009. jún. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%
nem
2009. jún. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igaz igaz ,

de mikor hallom, h kisbaba és utána azt, h kutya akkor az számomra nagyon bosszantó.


Legyen kölyök, kiskutya ..., de hogy kisbaba az nekem sok(k) :S


Aki így mondja, annak nincs gyereke?

2009. jún. 6. 10:06
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

én második

Ezt írtam:

"Ha nincs utána még 3 mondat gügyögés, akkor ez önmagában nem idegesít. (Én is kisfiamnak mondom a fiú kutyáimat, pedig van 3 gyerekem is)"


Igen azt mondom a kutyáimnak, hogy "kisfiam menj odébb", vagy "anyád hozza a vacsorát". És van fiam is és lányom is. Szerintem ennek semmi köze a gyerkekhez, egyszerűen nagyon szeretem őket. (egyébként nagytestűek, nem ölebek)

2009. jún. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Sok helyen családtag a kutya (nálunk is), ezért nem kanozzuk és szukázzuk őket. Sokan vagyunk olyanok, akik számára nem is kutyák a kutyák.:) Velünk élnek, együtt vagyunk nap, mint nap, mindig látjuk milyen okosak és meglepő dolgokra képesek szeretet terén (is). Az én kanimat is fiamnak hívom. Én neveltem, én tanítottam, én játszom vele, én törődök vele, én lesem a gondolatait... Tehát nem csupán egy kan kutya, hanem a mindenem, mint a gyermek.
2009. jún. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

Engem sem zavar. Az én macskám is "anyukád drága pici bogárkája" és hasonlük :D:D:D (28/n vagyok, nem magányos nyugdíjas! :D )


Még fiút is ismerek olyat, aki "kislányomnak" hívja a macskáját, magát meg "apának" - kifejezetten férfias jelenség, mielőtt valaki félreértené. :)


Mamám azt szokta mondani a kölyökkutyára, hogy "gyerökkutya" - szerintem ez nagyon aranyos! :)

2009. jún. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
Azt, hogy kisbaba kutya, én se mondanám, mert az szerintem is kölyök kutya, de a lánykutya, fiúkutya szerintem teljesen normális. Vagy inkább úgy mondanám, hogy olyan köznapi. A kan és a szuka számomra már a szakszó határát súrolja, amivel nincs is semmi baj, de miért ne lehetne becézni, kedvesebbé tenni. Félre ne érts, nem vagyok az a mindent agyon becéző típus, de ez nekem olyan, mint amikor a csecsemő helyett azt mondom, hogy baba.
2009. jún. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%
Gyomorforgató.
2009. jún. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!