Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudnál egy páváról szóló...

Tudnál egy páváról szóló mesét mondani? Akármilyet.

Figyelt kérdés

helló-belló!! :-)


lécci mondjá má köszi!!!

és ne linkelj be semmit, hanem te magad írj oké?

ne legyél még erre is lusta... ok? köszi!

és ne gyere a googlelal se............



2012. febr. 24. 04:25
 1/4 Andizsuzsi ***** válasza:

"ne legyél még erre is lusta"

Épp arra készültem, hogy belinkelek neked a google-ból egy jó kis mesét, erre te azt írod, hogy ne legyek lusta?? Ne legyél te az, és nézd meg, ha érdekel.

2012. febr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

nem pont neked szólt,

hanem úgy általában..

sokan belinkelgetnek,

vagy azt írják a google

a barátod.. semmi más!

2012. febr. 25. 01:40
 3/4 Andizsuzsi ***** válasza:

A varjú meg a páva



A palota kertjében egy fekete varjú szállt le az egyik narancsfa ágára. A szépen ápolt füvön egy páva lépkedett nagy peckesen...


„Hogyan lehet megengedni egy ilyen fura teremtésnek – károgott a varjú –, hogy betegye ide a lábát! Olyan kevélyen járkál, mintha maga a szultán volna személyesen, pedig a lába kifejezetten rút. A tolla meg milyen förtelmesen kék! Ilyen színt én sohasem vennék magamra. A farkát meg úgy húzza maga után, akárcsak egy róka.”

A varjú ekkor elhallgatott, és várta, mi lesz. A páva egy darabig nem szólt, majd szomorkásan elmosolyodott, s azt mondta: „Azt hiszem állításaid nem felelnek meg a valóságnak. Azt mondod, kevély vagyok, mert egyenesen tartom a fejemet, olyannyira, hogy vállamon feltarajzik a toll, nyakamat pedig rút toka csúfítja. De valójában legkevésbé sem vagyok kevély. Pontosan ismerem a magam fogyatékosságait, és tudom, hogy lábamat csupasz, ráncos bőr borítja. Éppen ez okoz bánatot, és emiatt hordom magasan a fejemet, hogy ne kelljen látni a lábamat. Te csak azt látod meg rajtam, ami csúf. Erényeimet, szépségemet nem veszed észre. Neked még nem tűnt fel ez? Amit te csúfnak nevezel, az emberek éppen ezért szeretnek engem."


Ha legközelebb segítséget kérsz, ne ebben a stílusban tedd. Látod rajtam kívül nem is válaszolt senki.

2012. febr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
köszönöööööm :))
2012. júl. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!