Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg élhetetlen hely Miskolc?

Tényleg élhetetlen hely Miskolc?

Figyelt kérdés
Annyi minden rosszat hallottam erről a városról hogy pl.: este 8 után egyedül öngyilkosság sétálgatni és még sorolhatnám azokat az infókat melyek szerint az egész város az "utolsó stádiumában" van és bűzlik a haldoklástól. Ez mennyire igaz. Megjegyzem győri vagyok és csak vagy 10 éve voltam ott átutazóban.
2012. febr. 26. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Én szoktam este sétálni, és még élek. Mindenhol vannak tolvajok, bűnözők stb., aki ki akar rabolni, az fényes nappal is ugyanúgy megteheti, volt már erre példa sok helyen, nem csak Miskolcon. Tehát ennyi erővel akárhol élsz, ki se tedd a lábad otthonról. Munkahely az tényleg nincs. Egyre kevesebben laknak itt, mindenki elköltözik olyan városokba, ahol van munka. Én sajnos itt járok egyetemre, dolgozni szerettem volna mellette, de nem tudok, mert nincs mit. Ha nem lenne a suli, már rég elköltöztem volna Pestre, ott ezerszer jobban el lehet helyezkedni. Egyébként egy tök szép város lenne, ha lenne pénze az önkormányzatnak felújítani és működtetni a régi mocskos, használhatatlan helyeket. De hát ez Magyarországon mindenhol így van, nem csak itt.
2012. febr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Figyelj,én 31 éve Miskolci vagyok. Az biztos,hogy jobb napokat is megélt már a város,de azért az túlzás,amit leirsz,hogy este öngyilkosság kimenni stb. Az a baj,hogy igen,sok a sötétbőrű kisebbség, őket kéne valahogy kiiktatni innen. Gondolom Győrben nincs sok cigó, ez sokat javit a város arculatán. Gondolom a fizetések se ennyik,mint itt és munkahely is több van.
2012. febr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Én is miskolci vagyok. Az Avast és a Vasgyárat kerüld sötétedés után. A zsebeidre mindig figyelj a buszokon és a villamosokon, mert a zsebmetszések száma sajnos megnőtt - nem véletlen virágoznak az ún. "használt" mobiltelefon boltok, amelyeknek vagy cigány, vagy arab a tulaja, és hemzsegnek a lopott mobiloktól.


Amúgy bűncselekmények szempontjából nem vészesebb Miskolc, mint a főváros, vagy egyéb nagyvárosok.

2012. febr. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért oké hogy az egyéb nagyvárosokban is van bűnözés de valamiért Miskolc "híres". Ahol én lakom, Győrben rendszeresen jártam haza a belvároson át kilómétereket éjjszaka egyedül és senki még csak csúnyán sem nézett rám, szóval vannak kivételek, ráadásul itt nagyítóval kell kerseni a "rézbőrűt".
2012. febr. 26. 20:33
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Sok a cigány.


Itthon szokás azon versenyezni, ki tud keményebb dolgot mondani.

2012. febr. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Már jó ideje itt élek, de még élek. És jól érzem magam. Volt amikor k...a szarul is éreztem magam. Ez mindig az aktuális gazdasági, politikai széljárás függvénye. Kötöttek már belém, kergettek is, de csak azért, mert rosszkor rossz helyen jártam. De nem csak Miskolcon. Pesten is. És rossz helyek mindenhol vannak. Attól még végig lehet ott is menni, de kerülni kell a konfliktust. Ám millás helyeken, csúcs-modern környezetben is kizsebelik az embert, átverik, kifosztják. Vagy rosszul tudom? A gazemberség nem kimondottan a csórók privilégiuma. Amit a város élhetetlensége kapcsán emlegetnek, az inkább közösségi, együttélési problémák tömkelege. Látványnak mindenképp ocsmány a szétdobált, széttúrt szemét, a lelakott, koszos épületek vagy a kocsmák összeokádott környéke. Ez inkább rohadtul zavaró, mint mondjuk közveszélyes jelenség. Nem utolsó sorban nagyon úgy fest, hogy ezt a várost is alaposan kifosztották, eladósították az elmúlt évtizedben, és ennek hatásai most kezdenek jelentkezni.
2012. márc. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Qrt válasza:
78%
Most ne utazz át rajta!
2012. okt. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!