Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hova tűnt a zenékből az érzelem?

Hova tűnt a zenékből az érzelem?

Figyelt kérdés

Még csak 26 vagyok, de a max. a 90-es évekig hallgatom a számokat. A 60-as évektől a 90-es évekig a zenék tele voltak szenvedéllyel, hatással, egy egész korszakot ki lehetett "olvasni" belőlük, mint egy történelem könyvből, akkor is ha csak egy diákszerelemről szóltak. Emberiek és felkavaróak voltak.

Manapság annyira eltompult a zeneipar, annyira személytelenek lettek a melódiák, kommersz lett az egész. Ha valaminek a dallama és szövege mondjuk líraibb is, akkor se tudok vele mit kezdene, mert hiányzik belőle a TŰZ!

Nem hiszem el hogy az emberek nem vágynak már spirituszra, szépre, hogy tényleg ennyire elkorcsosultak.

Miért van ez így?


2012. febr. 28. 11:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Régen is a meggazdagodás és népszerűség volt a cél a "nagy" zenészek között, csak azért tűnnek eredetibbnek,mert akkor kezdtek kibontakozni a mai,gépsoron gyártott semmitmondó zenék. Akkor még az újdonság varázsával törtek be a piacra,most már nehéz újat,jobbat kitalálni.
2012. febr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekem ne mond hogy az olyan zenék amelyek egy egész generációt mozgattak meg, szinte rendszereket döntöttek meg, himnusszá váltak és milliókat ringattak meg, ennek az ótvarságnak a gyökerei voltak! Ahogy azt se hogy Bob Marley, Janis Joplin, Jim Morrison vagy hazánkban pl. az omegát csak az üzlet hajtotta, mert ezekről a előadókról és együttesekről "lesült" hogy szívvel csinálják és a számoknak lelkük volt. Ha te ezt csak az "újdonság erejének" veszed sajnállal.
2012. febr. 28. 12:20
 3/12 A kérdező kommentje:
*sajnállak
2012. febr. 28. 12:21
 4/12 anonim ***** válasza:

A 80-90-es években rengeteg ember gondolta hogy eltüntet az érzelmes számok mert azok csak az 50-60-as években voltak meg. Szüleim is így gondolják :)

De ne feledd hogy amiket most hallgatsz a 60-90-es éveket az 40 év több millió számából a "legjobb" 100-200-300. Vagyis azt már kiválogatták(kiválogatódott) neked hogy egyszerűen fejezzem ki magam!

Most is sok jó szám van csak most Neked kell kiválogatni ha nem az időre akarod bízni a szortírozást!

Sok zenét kell hallgatnod és keresgélned!


Én sok jó zenét hallgatok és szerintem sok jó szám van. A mainstream mindenki előtt ott van de ha saját ízlésed szerintit akarsz akkor bizony keresgélned kell és szép lassan megtalálod az érzelmeseket amiket szeretsz :)

2012. febr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
De mondom,mert így van,persze téged biztos megnyugtad ez a fajta hit, hogy erkölcsi példaképeknek állítod be a régieket. Felőlem higyjél ebben csak tovább, de ne zaklass a privát üzeneteiddel,mint egy elmebeteg.
2012. febr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ja és azért ne mondd hogy ma nincsenek jó előadók!

Én mint nagy Sting rajongó ezt kikérem magamnak :D

Vagy a Massive Attack Teardrop-ja ami ugye majdnem ezredfordulós!

Na de nem akarok sokat mondani mert kiderül hogy szerinted a többi kedvencem is mind érzelemmentes, én meg érzéketlen vagyok :DDD

2012. febr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Te a technosz.arságról beszélsz,én is utálom.Hallgass rockot,abban mindig van érzelem.:)
2012. febr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tudom, mire gondolsz, de én azt mondom megvan még az a tűz manapság is csak meg kell találni. Nem mindig a nálunk legismertebb előadók között kell keresgélni például. MIvel sok ország van, igen sok énekes előfordul. Nekem speciel a görög modern zenében (főleg Elena Paparizou előadásában )találtam meg ezt a pluszt, amit én is hiányolok a mai divatos zenékből, amiket a médiában nyomatnak ezerrel. Neki például nagyon szép lírai dalai vannak, ugyanakkor ha jó pörgős szám kell amiben van szenvedély az is hallható tőle. De mondhatnék más görög előadókat is, akiknek egy-egy száma ugyancsak megfogott. Ők és a régi nagy slágerek, rock és pop számok így számomra jól kiegészítik egymást.

Szóval ez az én véleményem és a példa, amivel előhozakodtam.

2012. febr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Vannak, csak észre kell őket venni.
2012. febr. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az ellentmondás oka az, hogy az érzelem nem objektív, hanem szubjektív dolog.

Vannak alapvetően érzelmes természetű emberek és kevésbé érzelmesek. Most is régebben is. Az érzelmekre erősen hat a külvilág. Viharban nehezebb érzelmesnek lenni, mint derült időben. Éhesen és meggyötörten is nehezebb, mint viszonylagos jómódban és gondok nélkül. Ha van egy nemes cél könnyebb lelkesedni, érzelmesnek lenni, mint cél nélkül, vagy reménytelennek tűnő helyzetben.


A 60-as 80-as évek egyfelől Európában a fejlődés évei. Nyugaton jólét (még csak elméletben kell izgulni keletért és másokért), keleten javul a helyzet, hígul az erőszak. Ilyenkor jobban érzi magát az ember, mint válságban. A politikai helyzet sok más formában is kihat erre a dologra. Most nő a céltalanság. És a technika fejlődésével alapvetően megváltoznak a szokások is.


Ezért úgy érezzük, a korábbi zenék jobbak voltak. Sok igen, de még több selejt, amit mára elfelejtettünk, szemben a mai selejttel. Viszont ma is vannak nívós, sőt hangulatos, dallamos zenék is. Bár kétségtelen, hogy a reklám, a pénz- és hataloméhség nem növeli a kedvező feltételeket.


Szeresd a jó zenéket és ne törődj azzal, melyik korból valók. Csak az értékükkel, akár melankolikus, akár pop, akár kemény rock. Amit én nehezményezek, az inkább az, hogy egyre kevesebb a jó zenés hely, ahol táncolni is lehet - csak úgy, minden előzetes szervezés nélkül.

2012. febr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!