Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudtátok, hogy amilyen szóra...

Tudtátok, hogy amilyen szóra hasonlít a vezeték vagy a keresztnevünk azzal a tárgyal vagy fogalommal azonosulunk?

Figyelt kérdés

A Kossuth Rádióban hallottam ezt a megállapítást, ahol az érdekes keresztnevek voltak a téma. Olyan emberekkel csináltak interjút akiknek nem átlagos nevük van. Aztán szóba jött az is, hogy az angoloknál kimutatták, hogy azok az emberek akiket például Denisznek hívnak, sokkal többen lesznek fogorvosok mint például a Valterek. A fogorvost angolul úgy ejtik ki, hogy dentisz és akik sokan választották ezt a szakmát azok a Deniszek. Dentisz-Denisz

Ha ez az angol nevekkel és szavakkal így van, akkor szerintem a magyar nevekre és szavakra ugyanígy ráhúzható.

Egy Virág keresztnevű például nagyobb eséllyel lesz virágkötő? Ti tudtok erre példát mondani?


2012. febr. 28. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem dentisztnek ejtik, nem dentisznek. És szerintem a dolog csak feltételezés.
2012. febr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Csupor István magyar néprajzkutató, akik elsősorban népi fazekasságot és a népi vallásosságot kutatja. A vallás talán a feleségén át kerül képbe, mivel Angyal Zsuzsának hívják - népi iparművész. Közösen főleg a fazekassággal foglalkoznak.
2012. febr. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Utolsó ez jó példa, erre a megfigyelésre!
2012. febr. 28. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!