Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért olvasni mindenütt, hogy...

Miért olvasni mindenütt, hogy a bölcsészeket lenézik?

Figyelt kérdés
Eddig csak a neten futottam össze ezzel a jelenséggel, de teljesen ellentmond annak, amit az életben magam körül látok. Van jogász, informatikus ismerősöm, a családban meg orvos, mérnök. És vannak humán képesítésűek is. Az utóbbiakat mintha komolyabban vennék vagy jobban tisztelnék, mindig tisztelettel beszélnek velük, meg kikérik a véleményüket mindenféle témában. És én is úgy vettem észre, hogy amik iránt ők érdeklődnek, az nem csak tárgyi tudást ad, hanem formálja az embert, bölcsebbé teszi. (Na, persze nem mindenkit.) A fogdoki szomszéd meg (nagyon jól megy nekik) nyáron kerti bulikat rendez, hát tipikusan az a b....meg-olós társaság. A közgazdász unokatesóm is olyan, hogy megnézi este a Dr.Csontot meg az CSI-t, aztán lefekszik aludni és kész, nem nagyon foglalkoztatják a honnan jövünk, hová tartunk tipusú kérdések. Ettől persze még nagyon okos! És sokat tanult a fősulin, csak másfajta dolgokat. Én még messze vagyok az egyetemtől, és természetesen nem mások megítélése lesz a szempont a szak választásánál, szóval nem azért tettem fel a kérdést, mert életbevágó lenne, csak nekem ez új, mert az ellenkezőjét tapasztalom. Tudom, amit magam körül látok, az a világnak csak egy kis része, ezért lennék kíváncsi a többi részre, hogy máshol hogy van ez, mások hogyan látják. Tudom, nem lehet általánosítani, de azért mégis vannak kialakult sztereotípiák. Ja, és ha esetleg rendes fogorvos is olvassa a kérdésemet, nehogy magára vegye! :) Amiket írtam, csak azokra a konkrét emberekre vonatkozik!

2012. febr. 29. 11:51
1 2
 1/16 anonim válasza:
26%
Azért mert a bölcsészeket lenézik
2012. febr. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, akkor módosítom a kérdést: miért nézik le a bölcsészeket? :DD
2012. febr. 29. 12:42
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
Mert azt hiszik, hogy ők semmi értelmeset nem tanulnak. És hogy úgyis a Mekiben végzik diplomával.
2012. febr. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%

mert használhatatlan a diplomájuk túlnyomórészt... sok ember sznobságból tanul bölcsésznek, mert asztalosnak vagy kőművesnek lenni nem menő.

viszont a kétkezi munkák általában a hiányszakmák, egy bölcsész nem nagyon tud elhelyezkedni sehol.


nekem is van bölcsész, konkrétan művszerv diplomám, külföldön nem nézik le mert angolul cultural manager :D de kitanultam mellette 2 szakmát is, nem véletlenül.


máig nem tudom persze, mire jó egy művelődésszervező, vagy hogy hova vennének fel azzal a diplomával.


30N

2012. febr. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
37%
Azért, mert kitörölhetik a nemesebb felüket a diplomával.
2012. febr. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%
Az oké, hogy ez a diploma nem ér semmit. De attól még nem kéne lenézni őket.
2012. febr. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
41%
Az elhelyezkedési gondokon kívül talán azért mert nagyképűek, nemrég osztotta itt vmi bölcsész a reálosokat h már Platón óta tudjuk h a bölcsészek magasabb rendű dolgokkal foglalkoznak mint a reálosok ezért a reáltudományok nem érnek annyit. o.O
2012. febr. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
31%
Azért nézik le őket, mert sok mindent nem tesznek hozzá az emberek életéhez. Elmélkednek, tanakodnak, elemezgetnek, de ettől azért nagyon nem megy előre az élet. Nem Sütnek kenyeret, nem terveznek meg egy hidat, nem gyógyítanak betegeket - gyakorlatilag semmi látható eredménye nincs annak, hogy ők vannak. Emiatt sokan (és sajnos jogosan) azt mondják rájuk, hogy ingyenélők.
2012. febr. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%
14:05, ne röhögtess már. Látszik, hogy valami tizenéveske lehetsz, ha EGY bölcsész kommentjéből te már azt szűröd le, hogy mindenki nagyképű.
2012. febr. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

A diplomások is ugyanolyan emberek, mint bárki más, nem lesznek szentek csak azért, mert eggyel több papírjuk van .Mindegy, hogy bölcsészről van-e szó, vagy más egyéb végzettségűről.

A szakmunkásokat még jobban lenézik...Nincs érettségije?Akkor biztos sík hülye, talán írni, olvasni sem tud, Isten őrizz, hogy munkát bízzunk rá!Egyes "okos" diplomások szerint büdösek is.Pedig köztük is van sok igényes, intelligens ember, ahogy diplomások között is van bunkó, káromkodós.

Az a baj, hogy sok diplomás nagyon el van szállva magától és nemcsak a szakmunkást nézi le, hanem a diplomást is, mert szerinte a másik ember diplomája kevesebbet ér.

2012. febr. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!