Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha nem vagyok vallásos, akkor...

Ha nem vagyok vallásos, akkor is pap fogja elmondani a búcsúztatót a temetésemen?

Figyelt kérdés

Ha egyáltalán így kell mondani, hogy "búcsúztató". Amúgy nem zavarna.

Keresztelő helyett már van Névadó ünnepség a hivatalban, a templomi Esküvőt is el lehet hagyni, marad a sima polgári Esküvő, a temetésnek is van nem vallásos formája?



2012. febr. 29. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha egyházi temetést szerveznek a családtagok, akkor a pap mond gyászbeszédet, ha polgárit, akkor meg más valaki a temetkezési vállalattól.

Ebböl következöen van polgári temetkezés is.

2012. febr. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem tudtam.
2012. febr. 29. 16:23
 3/6 A kérdező kommentje:
És kb. egy árban vannak? Vagy egyik olcsóbb, másik drágább. Ha mondjuk eddig nem fizettem az egyháznak semmit.
2012. febr. 29. 16:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem már volt szerencsém egyszer részt venni polgári temetésen. Egy úr mondta el a búcsúztatót (megjegyzem, valamivel komolyabban állt hozzá, mint ahogy a papok szoktak), ez elég hosszan tartott, hosszabb volt mint egy egyházi temetés.
2012. febr. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

@ rudolf.th: biztos ilyen is van, anyósomat saját kivánságára polgárilag temettetük el, szintén egy úriember mondta a beszédet, de utólag inkább ne mondott volna semmit, mert még a nevét sem volt képes rendesen mondani, állandóan eltévesztette.


Szóval szerintem inkább az adott szónoktól meg paptól függ, nem attól, hoyg egyházi vagy polgári temtés.

2012. febr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Én magamnak fogok búcsúztatót mondani, felveszem mp3 formátumba, és lejátsszák. Egyrészt ingyen lesz, másrészt nem hordanak össze minden hülyeséget.
2012. febr. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!