Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Albérletet előre kell fizetni,...

Albérletet előre kell fizetni, vagy utólag? Teszem fel áprilisba beköltözök, akkor ápr. Elején kell, vagy május elején kell kifizetni az április hónapot?

Figyelt kérdés
2012. márc. 5. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Előre.
2012. márc. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előre biza. Szval szerződés kötéskor általában 2 havi kaució + a következő havi bérleti díj. Szép kis summa szokott lenni.
2012. márc. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szinte mindig kérnek szerződéskötéskor kauciót, s három hónap előleget. A továbbiakban is mindig előre kérik a pénzt.
2012. márc. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hacsak nem tökhüje a tulajdonos, előre kéri minden hónapban. És beköltözéskor kaució is szokott lenni, szinte mindenkinél az van, hogy előre le kell tenned kéthavi bérleti díjat (ez arra való, hogy tudja, fizetőképes vagy, illetve ha kárt okozol, abból fizesse ki a javítást stb. - egyébként az összeget kiköltözéskor visszakapod, szóval nem nyúlhatja le, ha rendes vagy.
2012. márc. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmiképp sem utólag, de hogy pontosan mikor, az megegyezés kérdése. Én régebben mindig a hónap első felében fizettem, a mostani helyemen viszont úgy állapodtunk meg, hogy minden hónap 15-én fizetek, mert akkora jön meg a pénzem. De még régebben volt olyan főbérlőm is, aki mindig hónap végén jött, mert akkorra jöttek meg a számlák, szóval mondhatni, hogy akkor utólag fizettem, bár végül is nem, mert az adott hónapot fizettem ki. Olyan nem nagyon van, hogy a megelőző hónapot fizeted ki.
2012. márc. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!