Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Németországban kb 650 ezer...

Németországban kb 650 ezer olasz él. Ez mennyire van jelen a hétköznapokban?

Figyelt kérdés

Úgy értem pl.:

Vegyünk egy nagyvárost, pl. Berlint.

Mennyire van jelen ebben a városban az olasz kultúra ezáltal, hogy Németország viszonylag nagy számú az olasz bevándorlók száma? Sok az olasz étterem? Sok olaszt látni az utcákon?


2012. márc. 8. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:
mint minden metropoliszban, az etnikumoknak vannak negyedei. pl new yorkban is van olasz negyed vagy kínai negyed. odatömörülnek a bevándorlók.
2012. márc. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

83 millió lakosnál az a 650 ezer fel sem tűnik. Vannak olaszok, és sokan csinálnak közülük éttermet, de nem gondolom, hogy ez annyira feltűnő lenne. A törökökkel már más a helyzet, minden sarkon van egy döneres.

Én egyébként még nem láttam olasz, vagy bármilyen negyedet, igaz, nem is Berlinben élek, itt vegyülnek a népek.

2012. márc. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogyan az előző válaszoló írta, az olasz bevándorlók össznépességhez viszonyított lélekszáma elenyésző - másrészt az olasz nép ugyanúgy európai, mint a német. Nincsenek olyan szembetűnő kulturális különbségek, amelyek miatt ez a jelenlét erősen érzékelhető lenne.
2012. márc. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az olaszok nagy része a Ruhr-vidéken él és Németország egyéb nyugati részein, szóval nem Berlinben.
2012. márc. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!